Evolution Ix Front End Pe Lancer Classic

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
oly_ro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 13, 2010 11:13 pm

Mesaj de oly_ro » Mie Feb 02, 2011 2:49 am

Am ajuns intr=o tara mai calda decat romania, unde pot sa zic ca am un salariu cat de cat decent dar de curand am realizat ca un EVO 9 ramane tot de domeniul fantasticului pt buzunarul meu si stilul meu de a (economisi):
So : atunci cand ma voi intoarce la baba mea as vrea cu orice pret; vorba vine; sa ii schimb toata partea din fata cu una de EVO IX . Teoretic imi trebuie doua aripi ; o capota doua faruri un tragger si o bara fata de evo.Intrebarea mea este:
mai sunt si alte piese; care ar trebuii schimbate si daca a facut cineva deja chestia asta pana acum.
Pentru ca in teorie suna posibil si cred ca toate astea ar costa undeva in jur de 1500 2000 euro maxim.

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Mie Feb 02, 2011 10:04 am

Ai AICI o prezentare pas cu pas a transformarii. E foarte mult de munca, foarte multi bani de cheltuit si risti sa ajungi la Dacia 1310 cu faruri de golf 4...

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Mie Feb 02, 2011 11:37 pm

parca Ursu..colegul nostru facuse, dar cu bara de evo 8...daca ma insel sa ma corecteze cineva

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Feb 03, 2011 4:45 pm

Ursu pusese un kit de la Accolade care era asemanator cu ce e stock pe EVO VIII, insa a constat doar in aripi, capota si bara - nu s-a lasat si cu latirea masinii sau schimbarea farurilor care au total alta forma:



Eu zic ca de banii pe care i-ai cheltui pe modificarea asta mai bine iti iei un EVO IV, V sau cu putin noroc VI si vei fi mult mai multumit.

Avatar utilizator
oly_ro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 13, 2010 11:13 pm

Mesaj de oly_ro » Sâm Feb 05, 2011 1:14 am

ideea mea era ca nu sunt lesinat dupa ce poate sa faca EVO cat sunt lesinat dupa cum arata; si plus ca nu suport fatza asta de nubira legantza a clasicului )

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Sâm Feb 05, 2011 3:39 pm

Atunci vinde clasicul si cu diferenta pe care ai fi bagat-o in schimbarea de look, cauta sa iti aduci un VII sau VIII din state.

Avatar utilizator
oly_ro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 13, 2010 11:13 pm

Mesaj de oly_ro » Dum Feb 06, 2011 4:28 pm

de=ar fi asa usor ; in primul rand in romania nu prea se mai vinde nimic ; decat daca e foarte ieftin gen juma de pret; si in al doilea rand intretinerea unu evo cred ca nu mi s=ar potrivi )
Daca vrei vorbim in cifre concrete

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Dum Feb 06, 2011 4:53 pm

pe bucati greu sa-l faci singur la tine in garaj. gaseste un tinichigiu prieput si cu mult timp liber si da-i tema de gandit + un buget maxim.

Avatar utilizator
xaio
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 11, 2011 5:20 pm

Mesaj de xaio » Lun Mar 21, 2011 1:12 pm

cel mai usor se modifica versiunea americana OZ ..... la classic e mai greu

din cate m-am interesat ... in primu rand iti trebuie un body kit de evo ...care se ridica undeva in jur de 1500 de euro
- faruri evo
- aripi evo ( din cate am masurat sasiul este identic ...teoretic ar trebui sa mearga ...luat putin la ciocanel )
- capota evo
- si niste fiare pentru bot ... ca masca de evo vine putin mai in fata si trebuie adaptat.

Eu studiez de cateva luni bune problema si sper cat de curand sa ma apuc de treaba.
Sa ne ti la curent cu ce ai reusit sa faci....

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Lun Mar 21, 2011 6:23 pm

Si cu ce ar diferi OZ-ul la tablaraie comparat cu Classicul vandut in Europa?

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori