Pentru Posesori 2.0

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
Alecsxus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 26, 2009 6:06 pm

Mesaj de Alecsxus » Mie Feb 02, 2011 2:36 am

Salutare,

Am si eu o intrebare pentru 2.0-eristi si eventual cu masini din 2007.

Care din voi are ESP?

Ca sincer ma bate un gand...si anume sa ii pun ESP, teoretic pentru a face asta imi trebuie calculatorul de esp si cei 4 senzori de la roti pe care ii inlocuiesc cu cei care ii am in prezent de abs.
Ne mai discutand de faptul ca cel mai probabil si senzorii si esp-ul de evo se potriveste...(cred )

Mare schema nu cred ca este. (evident trebuie sa gasesc si piesele). Traiasca ebay / google si dezmembrari.

Are careva vreo idee de treaba asta?

P.S.(Pt moderatori) In cazul in care s-a mai discutat imi scuze dar forumul nu ma lasa sa caut cuvinte din 3 litere adica ESP.

Avatar utilizator
Sanky
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 23, 2011 8:35 pm

Mesaj de Sanky » Vin Feb 04, 2011 11:03 pm

Sincer fara suparare cred ca te complici, adica nu cred ca o sa faci mare arta, plus ca daca nu e pus de fabrica nu e pus cu un motiv, si nu cred ca merge ESP fara senzorii aia la acceleratie, adica eu am schimbat cativa din astia la un bmw si totul era electronic nu pe cablu cum e acceleratia la mitsubishi! Gandeste-te practic aia micsoreaza debitul de carburant in momentul cand simt ca rotile patineaza, parerea mea e ca trimit un impuls in senzorul de acceleratie si ala face toata jmecheria, la noi nu cred ca are asa ceva si deci vax ESP! Apropo mersi pentru comentul de la bmw vs lancer!

Avatar utilizator
Directoru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:56 pm

Mesaj de Directoru » Sâm Feb 05, 2011 7:24 pm

Salut,

O intrebare ... Pentru ce iti trebuie ESP?
Sincer eu pe Mitsa mea nu simt nevoia lui. Ce-i drept conduc zilnic un Peugeot 308 cu ESP si ma enerveaza la culme, mai ales cum erau nametii anul trecut si incercam sa ies de pe sosea sa parchez (deh, trebuia sa ies de pe urmele alea facute de toti) si ma plafona sau daca il scoteam si o turam pe la 4000 RPM se activa automat.
Mie sincer la Mitsu nu cred ca-mi lipseste, dar daca crezi ca te ajuta ... bafta la cumparaturi si la mesterit.

Avatar utilizator
Alecsxus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 26, 2009 6:06 pm

Mesaj de Alecsxus » Dum Feb 06, 2011 9:54 am

@Directoru , ai si tu dreptate, nu imi trebuie.
Probabil ca este o "pasarica" la mine in creier.In sensul ca am senzatia ca da mai multa siguranta.
Dar vorba lu' Sanky, daca nu s-a pus din fabrica inseamna ca nu este necesar sau nu a fost conceput pentru asa ceva.
O sa vad in vazul in care gasesc si sa vad si daca este rentabil bani/manopera/timp alocat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori