Lancer-ul meu ingheata

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Sâm Ian 05, 2008 10:26 pm

Am observat de cand cu gerurile din zilele trecute ca masinii mele ii ingheata usile. Am avut-o trasa langa gard in fata casei si intre ea si gard a fost zapada de la ninsoarea de joi. Azi cand am plecat cu ea, usa din dreapta spate nu se deschidea nici din inauntru nici din afara, iar usa din stanga spate, s-a deschis si a urcat o persoana, dupa care a trebuit sa o tina cu mana ca se deschidea singura. La 10 minute dupa ce s-a incalzit in masina, totul a revenit la normal. Ciudat e ca usa soferului si a pasagerului din dreapta nu fac probleme. Am mai patit asa ceva acum 2-3 saptamani cand a fost ger dupa ce a burnitat nitel.

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Sâm Ian 05, 2008 11:10 pm

Si mie mi-a inghetat usa stanga spate si timp de doua zile nu am reusit sa o deschid. Banuiesc ca la ultima spalare nu a fost stearsa apa de pe chedere si la - 12 gr. C a incgetat si s-a lipit. Cu celelalte nu am avut probleme.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Dum Ian 06, 2008 8:00 pm

Sper sa nu fie adevarat. Tocmai am spalat masina pe afara si apoi am parcat-o. sper sa pot sa plec maine la lucru. :roll:

Avatar utilizator
Jeff
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 12, 2007 3:28 pm
Contact:

Mesaj de Jeff » Lun Ian 07, 2008 1:11 am

Rezolvarea ar fi sa dati cu silicon de bord pe la chedere. Se gaseste si pe la benzinarii.

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Lun Ian 07, 2008 11:07 am

eu unul am fost langa gheorgheni de revelion cu titi-ul si la -20-22 de grade masina nu a avut absolut nimik. Bine ... era si jegul protector cat casa pe ea )

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori