lancer 2.0 SDN

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
daSET
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 12:13 am

Mesaj de daSET » Mar Apr 24, 2007 12:27 am

sa-mi cumpar?sa nu-mi cumpar?
2.0 135 de cai..io zic ca e destul..nici prea mult,da nici sa te omori in depasiri
asa el ca masina e ok,place forma,simplista,interiorul e si el simplist,fara fomfleuri de design
si nu in ultimu rand mie cel putin mi se pare ca a fost proiectat destul de practic
in schimb ceea ce ma cam sperie e consumu care ei zic ca ar fi in regim urban de 11.7,asta,in regim de Constanta inseamna cam 13
nu ma intereseaza cat suge cand o rup ca atunci sunt constient ca absolut orice masina ar fi..ar consuma
dar faza cu consumu la mers lejer..nush...
apoi masina mai are un atuu,si anume pretul care la 16.000 de euro,este cam imbatabil la clasa ei...
nush ma mai gandesc.dar nah,daca tot e forum pt mitsu,am zis sa-mi zic "of"ul

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Mar Apr 24, 2007 4:11 pm

daSet,
Eu am un mitsubishi lancer 1.6 si sunt foarte multumit de alegere. Fuge destul de bine (la 98 CP pe care-i are), fiabilitate - inca nu mi s-a stricat nimic, am aprox. 5000 km, consumul e decent ~ 9%. Stii care e treaba cu lancerurile astea?! Ai sa te miri dar consuma in oras exact cum scrie la carte, daca aia specifica pt 2.0l consum de 11.5 sa stii ca asa e, poate doar la aglomerari f mari (treapta 1 si 2 max) sa-ti ia ceva mai mult.

Per total, sunt f multumit de alegere, ca optiuni, confort, putere, pret (f important) am facut, zic eu, cea mai buna alegere...

Bafta si sa ne anunti ce faci... Apropo, fa un drive sa vezi cu ce impresie ramai... :wink:

Avatar utilizator
daSET
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 12:13 am

Mesaj de daSET » Mar Apr 24, 2007 5:37 pm

aham,inteleg,pai in cazu asta e bine (ma refer la faza cu consumu)dar, in cta e foarte aglomerat pe timp de zi,ma rog...nu prea am eu drumuri ziua si oricum nu prea-mi place sa circul ziua ca ma cam deranjeaza soarele.
oricum dupa cum ziceam,oferta e f renatibala,nah ramane de vazut,nu prea am auzit de lanceruri in pioneze deci...
cat despre drive test,e si asta o idee
app,in vara din cate am inteles apare noul model care o sa aiba 155 de cai
vreau sa-l vad si p-ala,am gasit niste poze pe net si...e ok...
dar nici asta actual nu ma deranjeaza

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Mar Mai 01, 2007 8:54 pm

Categoric masina merita toti bani. Eu am una si sunt taaaareee mandru de ea.
Uite aici:
http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=22908

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Mai 01, 2007 9:00 pm

QUOTE (LAV77)Categoric masina merita toti bani. Eu am una si sunt taaaareee mandru de ea.
Uite aici:
http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=22908
Eventual ai putea sa faci un thread de prezentare si aici :wink:

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Mie Mai 02, 2007 8:31 am

Am incercat si aici dar nu m-am prins inca cum atasez pozele...

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Mai 02, 2007 8:56 am

QUOTE (LAV77)Am incercat si aici dar nu m-am prins inca cum atasez pozele...
Momentan nu am reusit sa instalez plugin-ul care permite atasarea pozelor. Incearca cu Imageshack. Daca nu esti familiarizat cu el, diseara cand ajung acasa o sa fac un tutorial, urmand ca in urmatoarele zile sa instalez si plugin-ul respectiv.

Avatar utilizator
XCS911
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 27, 2007 2:35 pm

Mesaj de XCS911 » Mie Mai 02, 2007 11:40 pm

Eu nu inteleg de ce consuma atat de mult. Sunt offtopic, stiu. Conduc un peugeot (307 SW) 1.6 benzina (110 cai, nu cred ca e important) si nu am depasit 7.5 la suta pe Suceava - Bucuresti - Constanta (si doua zile mers prin Bucuresti, Constanta, Mamaia si restul statiunilor... deci in B si in CT trebuia sa-mi usureze ceva mai mult rezervorul... In fine, fiecare masina cu +urile si -urile ei.

Avatar utilizator
daSET
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 12:13 am

Mesaj de daSET » Vin Mai 04, 2007 1:46 am

uite eu am un prieten cu un 307 CC tot de 1.6 benzinar si ii suge urban cam minim 10...deci..nah,nush cum scoti tu consumul ala...

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Dum Mai 06, 2007 9:23 pm

Revenind la... Mitsele noastre, in Bucuresti, primul consum a fost de 13%, urmatoarele au fost de 12,6%. Consumul l-am facut plin-plin, la ore de virf, prin Bucuresti. Stilul de mers a fost si cu talpi grele si cu mers linistit.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori