As vrea sa pun tapiterie de piele la lancer 1.6...

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
Constantin Sonea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 20, 2007 1:38 pm

Mesaj de Constantin Sonea » Mar Noi 20, 2007 5:49 pm

Stie cineva cat ar costa si unde s-ar putea face o schimbare a tapiteriei scaune + canapea + cotiera la lancerul de 1.6 cu PIELE, ceva cam ca la 2.0 SAM, sau si alte variante, desigur....

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Mar Noi 20, 2007 7:16 pm

www.pieleauto.ro

De astia am auzit eu. Dar daca dai search pe google o sa gasesti multe siteuri.

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Mie Noi 21, 2007 12:18 am

eu zic ca minim 1000 euroi ( imi dau doar cu parerea dar asa am auzit si eu pe la unii altii )

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Joi Noi 22, 2007 10:16 am

Cred ca atunci cand am vb cu tipul de la pieleauto.ro mi-a zis 600 euro. Nu mai stiu. Daca vrei il sun din nou sa il intreb

Avatar utilizator
kinevel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Noi 24, 2007 1:40 am

Mesaj de kinevel » Sâm Noi 24, 2007 2:07 am

este in iasi un shop tot de genu cu tapiserie da nu cred ca au piele ci imitatie ... muncesc foarte meticulos si serios si in plus sunt ieftini ... eu ma duc la ei sa imi pun pe lanceru meu tapiserie din imitatie de piele pe marginea scaunului, visinie , si catifea neagra pe interiorul scaunului ... asta ca am masina visinie ... preturile variaza .... la mine cu modelu asta e in jur de 4 mil si ceva si nu pun huse .... scot tapiseria initiala si pun alta pe scaun .... chiar mi se pare un chilipir .... cand o sa fac asta o sa postez poze sa va dati cu parerea .... inca ma gandesc daca sa fac asa tot interiorul sa scot griul ala din masina dar dupa aia ma gandesc ce fac cu plasticu gri .. sau bej ce-o mai fi si ala ... ca s-ar vredea aiurea rau ....

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Sâm Noi 24, 2007 9:57 am

Offtopic: kinevel, da un semn cand vii spre Iasi :wink:

Avatar utilizator
kinevel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Noi 24, 2007 1:40 am

Mesaj de kinevel » Sâm Noi 24, 2007 2:06 pm

QUOTE (andrei)Offtopic: kinevel, da un semn cand vii spre Iasi :wink:
eu acuma sunt in vaslui la niste rude ... pot sa vin oricand ... si am gasit aici niste baieti care is la fel de buni numa ca doar acopera saunul cu piele sau ce vreti voi si cere in jur de 600 de mii pe scaun ... mai ieftin si arata la fel si in plus nu strici tapiseria initiala ... m-am hotarat si acolo o sa ma duc

Avatar utilizator
keny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 14, 2007 11:04 pm
Contact:

Mesaj de keny » Sâm Noi 24, 2007 7:17 pm

QUOTE (kinevel)este in iasi un shop tot de genu cu tapiserie da nu cred ca au piele ci imitatie ... muncesc foarte meticulos si serios si in plus sunt ieftini ... eu ma duc la ei sa imi pun pe lanceru meu tapiserie din imitatie de piele pe marginea scaunului, visinie , si catifea neagra pe interiorul scaunului ... asta ca am masina visinie ... preturile variaza .... la mine cu modelu asta e in jur de 4 mil si ceva si nu pun huse .... scot tapiseria initiala si pun alta pe scaun .... chiar mi se pare un chilipir .... cand o sa fac asta o sa postez poze sa va dati cu parerea .... inca ma gandesc daca sa fac asa tot interiorul sa scot griul ala din masina dar dupa aia ma gandesc ce fac cu plasticu gri .. sau bej ce-o mai fi si ala ... ca s-ar vredea aiurea rau ....

8) foarte interesant...ar fi dragut sa pui niste poze, sunt chiar curios cum o sa iasa combinatia asta de culori.

Avatar utilizator
yubu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 25, 2007 4:57 pm

Mesaj de yubu » Mie Noi 28, 2007 8:16 pm

salut... Asta a fost primul lucru care am vrut sa imi fac la interior..sa imi pun piele deorece el e bej si se murfareste repede... in fine. M-am interesat si este posibil (si pe partile de pe usi si pe scaune si peste tot unde era tapitarie bej)...dar am intampinat o problema care ar trebui sa o luati si voi in considerare ... ce faceti cu AirBag-ul din scaunele fatza?... pt ca partile laterale sunt facute sa se rupa la o anumita presiune exercitata de AirBag, in caz ca opune o rezistenta mai mare... e cel putin inutil in caz de accident...sa nu spun ca ar putea sa ricoseze mai ciudat...sau sa explodeze in interiorul scaunului...Adik trebuie sa fii foarte sigur pe cel care ti-l monteaza ca tine cont de chestia asta si mai presus de toate ca stie cum sa o faca...(lucru care este destul de greu)...
P.S. Ar mai fii o varianta dupa parerea mea... sa nu capitoneze si lateralele scaunelor(ma refer la partile pe unde ar trebui sa fie proectat airbag) ..in modul acesta nu ar trebui sa impiedice cu nimik functionarea lui..

Avatar utilizator
Constantin Sonea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 20, 2007 1:38 pm

Mesaj de Constantin Sonea » Mie Noi 28, 2007 8:52 pm

Eu am vrut sa schimb tapiteria datorita unor probleme aparute la scaunul soferului, si am zis sa fie piele daca tot fac ceva la ea... Momentan ma cert cu astia de la mcar sa imi repare scaunul soferului... Ce chestie.. La lancer de 1.6, vechi de 7 luni, a inceput sa se degradeze scaunul : mi s-a desprins tapiteria de pe sezut si mi s-a retras un burete de pe stanga sezutului.... Am fost la mcar si acum sper ca se remediaza in limitele garantiei, care ar trebui sa fie din bara in bara, nu? Imi comanda acum sezutul de la scaun si mi-l inlocuiesc... Sa vedem dupa... O sa incerc sa vedem si la ei cat ar costa tapiteria de lancer2.0 sam, ca cica au pe stoc si se poate inlocui cea existenta, dar conta cost... Sa vedem cat cer...

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori