Un eventual tuning la motor

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Noi 30, 2007 2:21 pm

QUOTE (goangaus)De RACINGCODE ce stiti?
Am gasit linkul de mai jos:
http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=42191

Ei zic ca se poate face tuning usor la 1.5 benzina.
A facut cineva?

Cate ceva poti gasi aici
http://www.mitsu.ro/forums/viewtopic.php?t=443&start=0

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Sâm Dec 01, 2007 1:39 pm

QUOTE (goangaus)De RACINGCODE ce stiti?
Am gasit linkul de mai jos:
http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=42191

Ei zic ca se poate face tuning usor la 1.5 benzina.
A facut cineva?

http://www.mitsu.ro/forums/viewtopic.php?t=443

LANCER 1.6 RACINGCODE

Avatar utilizator
Bogdanlm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 05, 2008 6:02 pm

Mesaj de Bogdanlm » Mar Feb 05, 2008 6:34 pm

Salut

Am citit ce a-ti scris voi si am mai avea ceva de adaugat.

- la 1,6 puterea masurata de cineva din Craiova a fost 112cp. Masurarile au fost facute in 2 moduri: una cu accelerometru (parca asa ii zice) si comparari cu alte titi-caruri => parerea mea ca nu e f demn de incredere. Ciudat e ca a fost si la Bucuresti unde a masurat la nush ce **** de firma si ar fi rezultat tot 112. Nu stiu daca masurarea s-ar fi facut la arbore sau la roata. Nu stiu pentru ca persoana care a facut testele e destul de ... hai sa zic inaccesibila, iar testele erau facute pentru alegerea masinii pentru copilul problema.

- din cate stiu eu de la prietenii mei de la dealer (cu care sunt prieten dinainte de a le fi client) la motoarele de origine Mitsubishi, benzinare, nu se mai poate mulge nimic in plus. Ei zic ca a muls fabrica tot. Au intalnit cazuri care au facut modificari de soft, de timpi de injectie, dar nu au adus nimic in plus in afara de uzura prematura. Nu am intrebat daca poti pune de pe evo pe 2.0 pentru ca nu m-a interesat.

Avatar utilizator
radu_lkv
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 17, 2007 1:08 pm

Mesaj de radu_lkv » Mar Feb 05, 2008 7:46 pm

QUOTE (Bogdanlm)- din cate stiu eu de la prietenii mei de la dealer (cu care sunt prieten dinainte de a le fi client) la motoarele de origine Mitsubishi, benzinare, nu se mai poate mulge nimic in plus. Ei zic ca a muls fabrica tot. Au intalnit cazuri care au facut modificari de soft, de timpi de injectie, dar nu au adus nimic in plus in afara de uzura prematura.

se vede ca esti prieten cu dealerul (poate si cu niste gunoaie de la "service" fff "pricepute")
p.s. am aflat ca inca nu stiu sa schimba un ambreiaj sau uleiul din transmisie
VAI MORTII LOR !!!!

Avatar utilizator
Jeff
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 12, 2007 3:28 pm
Contact:

Mesaj de Jeff » Mar Feb 05, 2008 7:59 pm

QUOTE (Bogdanlm)...la motoarele de origine Mitsubishi, benzinare, nu se mai poate mulge nimic in plus. Ei zic ca a muls fabrica tot.
Este vorba de fabrica de ciorapi de la Blegestii de Vale.

Avatar utilizator
Bogdanlm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 05, 2008 6:02 pm

Mesaj de Bogdanlm » Mar Feb 05, 2008 8:10 pm

Inseamna ca se poarta f bine cu mine.

Daca cu voi se poarta rau, luati-o in sus pe lantul ierarhic, chiar pana la patron. El e chiar un om deosebit. El a fost primul meu prieten din firma aia. Si intentiile lui sunt onorabile. Acum, sper ca esti de acord cu mine ca nu poate sa stea la poponeata fiecarui angajat.

Personal imi pare rau daca vi s-a intamplat ceva rau.

Am impresia ca v-a deranjat postul meu. Parca trebuia sa ne spunem fiecare parerea. Parerea mea e formata din experienta mea nu a altuia.

Sper ca acele cuvinte frumoase nu imi erau adresate mie. Iar daca erau pentru ei spunetile lor in fata, nu mie fratilor.


EDIT: Si cu asta gust amar pt prima zi pe forum... Multumesc de primire.

Avatar utilizator
radu_lkv
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 17, 2007 1:08 pm

Mesaj de radu_lkv » Mar Feb 05, 2008 8:17 pm

QUOTE (Bogdanlm)Inseamna ca se poarta f bine cu mine.

Daca cu voi se poarta rau, luati-o in sus pe lantul ierarhic, chiar pana la patron. El e chiar un om deosebit. El a fost primul meu prieten din firma aia. Si intentiile lui sunt onorabile. Acum, sper ca esti de acord cu mine ca nu poate sa stea la poponeata fiecarui angajat.

Personal imi pare rau daca vi s-a intamplat ceva rau.

Am impresia ca v-a deranjat postul meu. Parca trebuia sa ne spunem fiecare parerea. Parerea mea e formata din experienta mea nu a altuia.

Sper ca acele cuvinte frumoase nu imi erau adresate mie. Iar daca erau pentru ei spunetile lor in fata, nu mie fratilor.
nu erau pt tine si nici pt patron de care am auzit si eu numai lucruri bune,
cuvintele sunt strict pt cei de la service, cei mai incapabili oameni de pe planeta!!!
uite de ce:
http://www.legalracing.ro/forum/viewtopic.php?t=542

si CREDE-MA ca NU sunt singurul patit, mai stiu 2 proprietari de evo si unul de pajero!!!
stai sa vezi ce le pregatim

Avatar utilizator
Jeff
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 12, 2007 3:28 pm
Contact:

Mesaj de Jeff » Mar Feb 05, 2008 8:21 pm

Cuvintele lui Radu sunt adresate celor de la reprezentanta Craiova, nu tie, si se bazeaza pe experienta lui trista. Iar eu nu m-am abtinut sa nu fiu ironic, din experienta mea. Nu aruncam cuvinte in vant. Cand vad ce se poate stoarce dintr-un motor turbo de 2 litri, creste inima in mine
Fii binevenit pe forum si nu lua posturile noastre ca pe tot ce poate sa-ti ofere aceasta comunitate. Am vazut o randunica, dar primavara inca nu venise...

Avatar utilizator
Bogdanlm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 05, 2008 6:02 pm

Mesaj de Bogdanlm » Mar Feb 05, 2008 10:32 pm

ms Jeff...

radule... am citit... ce sa zic... sunt curios cum o sa se termine. Nu stiu povestea ta, si sincer nu vreau sa aflu mai multe detalii... cred ca iti dai seama de ce. Oricum am citit link-ul de mai sus. De aia am zis ca nu mai vreau detaliii. Sorry.

bafta

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Feb 06, 2008 8:35 am

Radu am citit si eu povestea cu ce ai patit la EVO si este trist, trist ca exista astfel de cazuri. Insa tot ce pot sa iti spun e sa nu te lasi, si mult succes!

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori