Un eventual tuning la motor

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Joi Aug 16, 2007 7:34 pm

Conteaza mai putin ce cred eu, trebuie intrebati direct aia. Daca te uiti in josul tabelului, ultimele doua pozitii sunt ocupate de Talon (care se pare ca e prima generatie de Eclipse). Ei bine, comparat cu codul pentru Eclipse, difera literele din fata. ma gindesc la faptul c-or avea si alea o insemnatate intrinseca si nu doar una pur comerciala.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Sâm Aug 18, 2007 8:41 am

..............

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Sâm Aug 18, 2007 9:06 am

LAV77 asteptam cu interes modificarile.

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Dum Aug 19, 2007 11:37 pm

QUOTE (COObra)@LAV
am vazut ca tu ai un lancer 2.0 aspirat. 136 cai
kitul ala am vazut ca nu contine axe cu came, pistoane, biele (care dupa parerea mea trebuiesc schimbate)
pe de alta parte la lancer 2.0 cu T25 scrie in stanga sus ca "gain" adica castigi 200 cai. ori e exprimarea gresita ori e minciuna, adica de aici rezulta ca tu cu 1700$ (parca) + montaj ai mai multi cai ca pe evo. si asta fara a schimba componente interne ale motorului.
daca discutia era despre altceva si eu bat campii imi cer scuze. daca vorbesc la obiect sunt curios cine ti-a dat ok-ul si daca poti o explicatie de cum va rezista motorul si mai ales de fiabilitate.
multumesc.

Acolo era vorba doar de un kit de admisie KN + filtru aer....atat...si nu castigi teoretic nici un cal...in schimb ai un sunet mult mai placut la motor :wink:

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Aug 24, 2007 11:35 pm

...............

Avatar utilizator
costynio
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 31, 2007 1:43 pm

Mesaj de costynio » Joi Noi 08, 2007 1:54 pm

Codul motorului este stantzat pe tablitza nituita pe partea inferioara a capotei

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Dum Noi 11, 2007 11:09 pm

Coobra,

Rezultatele sunt pe bune. Il cunosc personal pe cel care a facut testul.
In general motoarele mitsu ofera acest bonus. In plus am testat, la RAR - teste dinamice, un L200, care furniza 105 kW (143 CP) in loc de 100 kW (136 CP).
Si nu ar fi singurul caz in care motorele mitsu ofera mai mult decat ceea ce declara constructorul.

Avatar utilizator
kinevel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Noi 24, 2007 1:40 am

Mesaj de kinevel » Sâm Noi 24, 2007 1:59 am

codu motorului este pus si in talonu masinii la motor : tipul .. .de ex la mine de lancer 1.6 am 4g18 ... sper ca ne referim toti la acelasi chestie ... asa ca sa va scutiti de un deranj sa mai cautati prin masina codu motorului ... si dak tot sunt pe subiect unde pot sa imi schimb si eu kitu de evacuare + catalizator ptr lanceru meu ... dak stie cineva ma puteti contacta, multumesc.

Avatar utilizator
yubu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 25, 2007 4:57 pm

Mesaj de yubu » Mie Noi 28, 2007 9:33 pm

si yo as vrea sa aflu unde as putea sa il schimb si cam cat ar costa pt ca stiu ca "blocheaza" mult... problema e ca am vb cu cei de la service/reprezentanta si mi-au spus ca pot sa schimb fara sa pierd garantia doar de la catalizator in jos..(adik toba de la jumate si finala)... si ca daca as umbla la catalizator as pierde garantia... ( daca l-as schimba ar trebui conectata cu senzori la calculatorul masinii... s-ar modifica parametri...etc)... in fine... daca gasesti o varianta anuntama si pe mine pls.. Multumesc anticipat...

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Vin Noi 30, 2007 1:47 pm

De RACINGCODE ce stiti?
Am gasit linkul de mai jos:
http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=42191

Ei zic ca se poate face tuning usor la 1.5 benzina.
A facut cineva?

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori