mai gasesc lancer 1.6 nou la mitsubishi?cine stie ?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Joi Noi 08, 2007 7:47 pm

QUOTE (stancu adrian)mersi pt modificare .nu ma pricep ,o sa invat pe parcurs.
da nu stiu care pe care minte dar nu-mi place,oricum nu mai pot face nimic acum dar plangeri se pot face .......
:twisted:
sunt multumit de mitza mea nu pot sa pun poza ca cica e rezolutia prea mare ,poate altadata ,eram curios daca suna altcineva la mcar distribution in buc ce raspuns primea

Maine o sa-l sun pe prietenul meu de la M Car sa il mai intreb o data. Sau mai bine sun ca un client oarecare si intreb sa vedem ce raspuns imi dau. Si te anunt pe urma.

Avatar utilizator
stancu adrian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 29, 2007 9:14 am

Mesaj de stancu adrian » Joi Noi 08, 2007 7:55 pm

mersi ! m-au sunat in dupa amiaza aceasta ca sa-mi spuna ca trebuiesamerg cu ealaun control ca a venit o notificare de la fabrica ca masina cu seria la sasiu adica a mea are nu stiu ce sub volan .............nu cred ca va imaginati cat de nervos sunt sidaca maine iti spune ca mai au noi ..............................in judecata ii dau .........ba dar pana nu invart romanii astia ceva sa strice reputatia unei firme nu se poate ......... :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted:
:evil: :x :x :x

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Joi Noi 08, 2007 8:20 pm

Te inteleg ca esti nervos...si eu as fi la fel in locul tau.

Acum nu ai decat sa astepti pana maine...poate chiar o fi o problema la masina...se mai intampla. Chiar si asa, nu prea e in regula. Apropo, cat ai dat pe masina rulata cu 6000km?

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Vin Noi 09, 2007 12:00 am

Eu sunt aproape convins ca nu mai sunt. Stiu ce liste de asteptare erau cand l-am luat eu.

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Vin Noi 09, 2007 11:49 am

Deci situatia este la modul urmator. Am sunat la 3 dealeri : Nippon Car Constanta, M Car Bucuresti si Mit Motors Bucuresti.
De la toti am primit acelasi raspuns. Deocamdata masini nu mai sunt pe stoc sau libere. Tot ce urmeaza sa vina e deja contractat. Vor fi disponibile din nou incepand cu februarie 2008, cand vor avea stocuri. De ce exista pauza asta de importuri nu am aflat.
Mi-au mai spus ca majoritatea vor fi de 1.6 si doar cateva de 2.0 se vor mai aduce.
Asta inseamna ca nu te-au mintit neaparat, ci ti-au dat un raspuns incomplet. Intr-adevar acum nu sunt, dar au omis sa iti spuna ca vor fi din nou din februarie.

Avatar utilizator
stancu adrian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 29, 2007 9:14 am

Mesaj de stancu adrian » Vin Noi 09, 2007 12:05 pm

da multumesc frumos pentru ajutor !
masina arata foarte bine ca altfel nu o luam ,e prima mea masina si vroiam sa fie noua dar asta e am vrut mitsubishi si a trebuit sa fac un compromis ,sa vad care e treaba cu problema aia nu am inteles eu prea bine ce ar avea .....sper sa nu fie ceva grav oricum e in garantie masina e inmatriculata prima data in 30.06.2007 .

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Vin Noi 09, 2007 12:09 pm

Tot nu mi-ai zis cat te-a costat...asta in cazul in care nu e confidential evident

Avatar utilizator
stancu adrian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 29, 2007 9:14 am

Mesaj de stancu adrian » Vin Noi 09, 2007 12:19 pm

nu e confidential nu cred ,nu am vazut sa scriein contract confidential:12743 euro

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Vin Noi 09, 2007 12:29 pm

Pretul e bun oricum. Dar sincer reducerea mi se pare f mica avand in vedere ca noua costa 12828. Chiar daca 6000 de km nu inseamna mai nimic, ar fi trebuit totusi sa faca un discount mai mare. Se stie ca orice masina care iese pe poarta dealerului noua, deja si-a pierdut 10% din valoare, chiar daca faci numai 10 km cu ea.

Ma rog, important este sa mearga bine si sa se rezolve problema pt care te-au chemat in service. Chiar si cu 6000 la bord, tot e mai buna la banii astia decat orice altceva.

P.S Eu am vb de pret in ideea ca masina e stock. Daca are si ceva accesorii si imbunatatiri, atunci se schimba discutia. Pretul e mai mult decat OK.

Avatar utilizator
stancu adrian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 29, 2007 9:14 am

Mesaj de stancu adrian » Vin Noi 09, 2007 12:43 pm

pai am vrut sa iti vad reactia..... :oops:
nu te supara si eu ma asteptam la o suma mai mica, dar masina nu e din loturile cu reducerea de 1400euro, ea costa practic 14200 si era luata in leasing pt m car distribution ca sa o folosesaca sefu am radio cu cd in pret am negociat o revizie gratis, perisabile in pret facut ,deci eu zic ca e o afacere ca am reusit sa iau aceasta masina -de vis pt mine.sa vad daca e grava problema sper sa nu ....dar asta peste o luna cand o sa ajung cu ea la buc deocamdata se odihneste ca si mine in concediu.
mabucur ca amintrat in clubulposesorilor de lancer!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori