Lancer Clasic 1.6 Apa Sub Mocheta Sofer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
cata24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 14, 2009 8:15 pm

Mesaj de cata24 » Sâm Oct 24, 2009 9:28 pm

Salut,

In Lancerul meu clasic 1.6 din 2007, in urma unei ploi mai mari am gasit mocheta fata-stanga si spate stanga imbibata in apa. ma gandeam ca de, dupa o ploaie cu strazi inundate, se mai intampla. fiind vara am uscat-o, insa problema a reaparut, de data aceasta doar pe locul soferului (fata-stanga). Am fost la service si mi s-a spus ca cei ce au montat alarma au uitat sa puna o garnitura, undeva pe montantul stanga, la un orificiu pe unde au tras cablu, si apa se prelingea inauntru. A fost ok o perioada insa acum pare ca iar intra apa, nu se simte pe mocheta(a carei strat inferior plastifiat cred ca impiedica asta) insa imi pare ca se aude cand presez cu mana

Cand apa intra puternic, am spos dopurile de cauciuc din podea si presam sa se scurga apa.

Am sa o duc din nou la service dar poate stiti cumva niste hibe de care eu nu am auzit. Multumesc

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Dum Oct 25, 2009 12:48 am

Eu am lancerul clasic de 1.6 tot din 2007 insa niciodata nu mi-a intrat apa inauntru si nici n-am auzit la altii, imi pare rau sa aud ca tu o ai. Sau poate ca acum ti se pare, cum ai zis si tu, ai avut-o odata si de-atunci sufli si-n iaurt...

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori