Vreau Si Eu

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
Trd
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 05, 2009 12:05 pm
Contact:

Mesaj de Trd » Dum Oct 11, 2009 11:12 am

Salutare tuturor forumistilor.

De ceva zile tot pe aici prin forum ma plimb incercand sa aflu cat mai multe se poate despre Mitsube.
Din ce am vazut pe forum, toti sunteti fericiti si multumiti de frumoasele astea.

Ce n-am vazut sau n-am apucat sa vad inca, e legat de partea sportiva. Am vazut ca multi aveti modele noi, masini luate chiar de noi.
Dar cum e cu partea sportiva?
Dar... poate n-am desoperit eu inca discutiile alea... (keep reading )

Eu ma gandeam la un Lancer Classic 2.0 benzina. Am vazut si pe aici ceva oferte. In principiu cred ca inca o sa caut pe la dragii de nemti. Poate apuc ceva pana nu se mareste iar taxa. (cica pun si pt euro 4 ceva mai mare)

In principiu, o sa mai vin eu cu intrebari daca am nelamuriri.

Merci si sper sa ne mai auzim.

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Lun Oct 12, 2009 5:06 pm

Daca te intereseaza. te pun in contact cu cineva care vinde un 2.0 albastru cu ceva imbunatatiri si putini km. Daca vrei, iti dau un nr de tel, lasa-mi un PM.

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Lun Oct 12, 2009 5:42 pm

QUOTE (Trd @ Oct 11 2009, 11:12 AM) Eu ma gandeam la un Lancer Classic 2.0 benzina.

Doar SH mai gasesti...

QUOTE (2dor @ Jun 24 2009, 02:52 PM) ...Lancer Clasic merita tot banutul, doar ca eu am 2.0, model care nu se mai gaseste de nou. Legat de 1.6 daca nu patesti sa iei unul cu probleme la relanti cum are driverx, atunci merita clar.

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Lun Oct 12, 2009 8:25 pm

In germania nu gasesti (s au foarte greu) 2.0 cu prelungirile de bara cum sunt modelele Ralliart in SUA si nici cu interiorul frumos gen evo, ci arata ca modelul de 1,6. Si cele mai multe sunt break...da un ochi pe mobile.de sa te convingi.

Pe partea de sportivitate e binisor, depinde ce vrei si ce asteptari ai, supensia e rigida, directia e foarte exacta si intuitiva, cutia bine etajata si exacta...dar cei 135CP se pot dovedi repede insuficienti mai ales ca sunt pusi pe un sasiu care poate mai mult. Nu e o masina foarte buna pentru familie din cauza suspensiei desi are 4 locuri foarte spatioase si un portbagaj mare...te zdruncina pe drumurile noastre destul de tare

La consum eu scot 10,3 urban in Constanta, in Buc mi-e frica sa-i fac consumul iar la drum lung cu 3 persoane si portbagajul burdusit am scos 7,8

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mar Oct 13, 2009 11:28 am

Daca vrei sa iti iei Lancer Clasic second-hand, sa nu te gandesti la 1.6. Exista doar o varianta si aia e Lancer-ul de 2.0. Cum a spus si colegul mai sus, merita din toate punctele de vedere, evident daca vrei ceva mai sportiv, motorul de 136 CP nu e spectaculos, dar combinatia de suspensie, directie si acest motor, e ok in pret. Spre deosebire de masinile americane care au super motoare si pe linie dreapta se comporta impecabil, dar cand le pui pe curbe sunt varza, Lancer-ul Clasic 2.0 este o masina echilibrata si pe linie dreapta si in curbe. Pe mine ma impresioneaza in curbe de fiecare data cand ma joc cu ea.

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Mie Oct 14, 2009 1:33 pm

Sustin intru totul cele spuse de 2dor

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mie Oct 14, 2009 1:40 pm

Me too. Ma face un coleg cu Vectra Caravan dizel...automata.

Avatar utilizator
Ursu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 11, 2007 2:14 pm

Mesaj de Ursu » Joi Oct 15, 2009 9:08 am

il am eu de vanzare ,daca nu ti iei o nemtoaica

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Joi Oct 15, 2009 3:53 pm

QUOTE (driverx @ Oct 14 2009, 01:40 PM) Me too. Ma face un coleg cu Vectra Caravan dizel...automata.

Drivere am aflat care e problema de nu merge masina ta iar la a mea se tot rupe ambreiajul. E piesa aia mare dintre scaunul din stanga si volan
Apropo....vezi ca te atac de la un internet free point din Iulius Mall de la tine.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori