Ambreiaj Tine Sus

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
resaq
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 03, 2009 4:41 pm

Mesaj de resaq » Mar Iul 20, 2010 10:31 pm

eu asta fac de ceva timp baieti,am facut 2 revizii la alte service uri,cu piese luate de pe net,m-a ajuns toata chestia cam 450 de ron:D

P.S. unde imi schimba uleiul,filtrul de aer,filtrul de ulei si cel de polen mi-a luat 25Ron pe manopera.iar acum,la 60.000 de Km ma gandesc sa o duc la un service particular mai serios sa vad daca are vreo problema,dar pana acum tin sa spun ca sunt multumit

Avatar utilizator
Ursu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 11, 2007 2:14 pm

Mesaj de Ursu » Joi Sep 02, 2010 7:50 pm

nu stiu cum va cade voua ambreiaju...tine sus..si nu mai stiu ce.
am cu masina cam 80 de mii.am facut distributia si n am schimbat nici un ambreiaj si culmea...merge si bine.
si credeti ma ca merg sportiv.

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Vin Sep 03, 2010 10:15 am

Ambreiajul tine sute de mii de km daca nu il patinezi deloc si nu il nici bruschezi. Totusi e greu sa imbini cele doua aspecte . Pana la urma e o consumabila a masinii si nici nu costa o avere.

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mie Oct 27, 2010 2:13 pm

QUOTE (Ursu @ Sep 2 2010, 07:50 PM) nu stiu cum va cade voua ambreiaju...tine sus..si nu mai stiu ce.
am cu masina cam 80 de mii.am facut distributia si n am schimbat nici un ambreiaj si culmea...merge si bine.
si credeti ma ca merg sportiv.

insemna ca esti un sfant!!!

azi mi-a picat pe bune. abia mai pleaca masina de pe loc, si se tureaza in orice viteza fara a accelera.

sfaturi pentru inlocuirea lui aveti?

Avatar utilizator
magnex265
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 23, 2009 12:31 pm

Mesaj de magnex265 » Mie Oct 27, 2010 2:35 pm

Salut! ma bag si eu neinvitat:)) glumesc. Am obs postul tau si ca si coincidenta eu mi-am schimbat ambreaijul luna trecuta. Din ce zici tu pare a fi ambreiaj care e pe duca. Asa face la inceput. materialul ala de pe placa discului s-a tocit si nu mai are puterea sa preia din ce da motorul. E pacat si neplacut. Cineva a zis ca nu e cine stie ce si ca nu e f costisitor. Eu zic ca este. Manopera + Kit.....Tu stii cel mai bine cum stai. In mod normal trebuie sa iei doar discul fara a schimba placa de presiune si rulmentul. Daca vrei sa schimbi totul e si mai bine dar e mai costisitor.
Bafta multa cu masina!

Avatar utilizator
dra72
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 30, 2012 10:23 am

Mesaj de dra72 » Joi Mai 30, 2013 9:50 am

sal, am o carisma gdi din 98 m-a lasat ambreiajul la 305k km si merg destul de nervos......

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori