Portbagaj Lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Dum Mar 16, 2008 8:06 pm

...solutia e simpla.....
...la orice supermarchet se gasesc niste laditze din plastic...pliabile......eu am una din aia in portbagaj si am pus in ea tot ce as putea sa folosesc in mod curent...de la trusa si extinctor...pana la bidonul cu lichid pt parbriz....

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Dum Mar 16, 2008 8:25 pm

QUOTE (thor)...solutia e simpla.....
...la orice supermarchet se gasesc niste laditze din plastic...pliabile......eu am una din aia in portbagaj si am pus in ea tot ce as putea sa folosesc in mod curent...de la trusa si extinctor...pana la bidonul cu lichid pt parbriz....

hmmmm...sincer nu-mi pot creea imaginea..o poza ar fi de ajutor :-D

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Dum Mar 16, 2008 9:10 pm

...maine....

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Dum Mar 16, 2008 9:14 pm

...abia astept... :-D

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Dum Mar 16, 2008 9:18 pm

..pana atunci....studiaza un pic linkul asta...
http://images.google.ro/imgres?imgurl=h ... o%26sa%3DN

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Dum Mar 16, 2008 11:09 pm

link-ul asta i-ar "pica" bine lui videanu "care este" ca sunt destule pubele din care sa aleaga...mie in afara de ladita de heineken nu mi-au sarit in ochi decat cateva ladite de rufe sau de sticle :-D la asa ceva te-ai referit?

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Lun Mar 17, 2008 6:45 am

ma refeream la cea neagra cu verde......prima din stanga...

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Lun Mar 17, 2008 6:48 am


Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mar Mar 18, 2008 9:48 pm

este OK solutia atata timp cat o condimentam cu 2-3 coarde elastice sa nu alerge prin portbagaj

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Mar Mar 18, 2008 10:36 pm

...este o solutie pe care o folosesc de ceva ani de zile...la ultimile trei masini....nush cat e de estetic...dar cel pitin le am pe toate grupate intr-un loc.....

...e adevarat...mocheta din portbagaj cam aluneca pe placajul ala de dedesubt.....ma gandesc...ori sa cupar o tava din aia speciala din cauciuc...ori sa lipesc pe placaj o bucata de mocheta cu spatele de cauciuc(sa poata fi lipita cu prenadez sau ceva...)....si in asa fel mocheta de deasupra nu o sa mai alunece....

.....ma gandesc de asemenea sa lipesc pe marginile interioare ale placajului o banda adeziva ca alea care se lipesc la ferestre sau usi (purfix)....in asa fel sa nu mai zdrangane pe tabla ......la gropi...

...ma mai gandesc....din ce in ce mai serios....sa mai stric vreo cateva sute...o mie....nush cat o costa....sa o dezechipez la interior si sa-i pun antifonare din aia autoadeziva....unii imi spun ca sunt nebun...nush....ma mai gandesc...

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori