Portbagaj Lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Mar Oct 16, 2007 10:19 am

hehe ... asta cu extinctorul sub scaun ... am avut asa si mi-a trecut ! cu masina veche am facut poc la 80 la ora si extinctorul de sub scaunul pasagerului i-a fracturat acestuia osul gambei NU va recomand sa faceti la fel ... iesiti din accident nevatamati si va accidenteaza un extinctor!

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Mar Oct 16, 2007 3:21 pm

nu ma intelege gresit.initial era prin portbagaj.intre timp ,datorita miscarilor banchetei din spate a ajuns sub scaun.

PS eu am colt nu lancer

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Mie Oct 17, 2007 12:15 pm

sper doar ca il ai bine fixat sub scaun acolo

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Joi Noi 01, 2007 10:55 am

mi-am primit manualul lancerului ... cica ... "corzile de fixare pentru trusa medicala sunt in capitonajul lateral" ... abia astept sa verific azi

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Joi Noi 01, 2007 1:35 pm

QUOTE (Donkey)mi-am primit manualul lancerului ... cica ... "corzile de fixare pentru trusa medicala sunt in capitonajul lateral" ... abia astept sa verific azi

Ai primit manualul...incredibil!!! Cand ai luat masina?
Eu am luat-o pe 15 septembrie si nici gand de manual. Mi-am pierdut de mult speranta de a mai intra in posesia lui.

Avatar utilizator
Ursu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 11, 2007 2:14 pm

Mesaj de Ursu » Joi Noi 01, 2007 9:04 pm

ca sa facem loc pt trusa extintor si triunghi e o idee sa lasam roata de rezerva acas si sa le bagam acolo!!)

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Vin Noi 02, 2007 12:23 am

masina am luat-o pe 11 octombrie .. mi s-a spus ca atunci nu au manual dar ca s-a comadat la bucuresti o cantitate mai mare de manuale si ca o sa vina cat de curand ... si .. iata ! m-au sunat ca a venit, m-am dus, l-am luat. NU scandal, NU galagie etc etc . teoretic ar trebui sa fie acum distribuite prin tara deci incercati un apel la dealur mitsu near you!

Avatar utilizator
kinevel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Noi 24, 2007 1:40 am

Mesaj de kinevel » Sâm Noi 24, 2007 2:11 am

eu mi-am pus statie si subwoofer in portbagaj si nu mai misca nimic prin spate ... asta fara sa zic ca nu mai am nici fel si chip loc acolo maxim o plasa cu 2-3 kile de mere )

Avatar utilizator
yubu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 25, 2007 4:57 pm

Mesaj de yubu » Mie Noi 28, 2007 8:30 pm

Donkey... zi-mi si mie frate daca ai gasit corzile alea... ca acum vreo sapt eram cu un prieten la maisna si mi-am adus aminte de ce ai postat u... si mai aveam putin si demontam pe acolo capitonajele toate.....zi-mi te rog ca nu vreau sa transform porbagajul in bena:D:))

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Dum Mar 16, 2008 3:40 pm

a gasit cineva corzile acelea??? eu ca solutie de moment am luat o plasuta frumusica transparenta cu maner si fermoar, am indesat in ea tot(de la extinctor la ajax pt geam si solutie anti ganganii lipite pe parbriz), 4 coarde elastice dintr-un petromV, si le-am "combinat" prin spate; a rezultat ceva cam ca fuga: nu frumos da' sanatos!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori