Portbagaj Lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Joi Oct 11, 2007 4:19 pm

Dupa cum poate ati observat si voi, aceasta masina nu dispune de nici un fel de solutie de prindere sau fixare in portbagaj. Nu gasesc nici o solutie pentru a fixa trusa cu toate cele (extinctor, triunghi, trusa sanitara etc). Am reusit cat de cat sa fixez extinctorul in interiorul rotii de rezerva, dar celalata mi se plimba prin portbagaj de ma scot din sarite

Ar fi ajutat macar niste cleme in laterale de care sa se poata prinde niste elastice de bagaje.

Voi cum ati rezolvat problema asta?

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Oct 11, 2007 5:07 pm

Eu am pus trusa in mijlocul rotii de rezerva iar triunghiul si extinctorul pe langa roata de rezerva.

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Joi Oct 11, 2007 5:44 pm

Si nu se plimba pe acolo pe dedesubt?

Asa am facut si eu initial da se auzea de imi venea sa urlu.

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Oct 11, 2007 8:04 pm

Nu ca extinctorul e invelit intr-o bucata de mocheta si restul nu se misca deloc, sunt intepenite pe acolo de mine.

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Sâm Oct 13, 2007 9:32 am

Pentru pungile care se tot plimba prin portbagaj, am cumparat un fel de cordoane elastice pe care le-am prins de orificiile din partea superioara a portbag.
Trusa medicala am fixat-o la roata de rez iar extinctorul a incaput perfect in fanta din stanga (am fixat talpa extinc cu 2 suruburi scurte)
As vrea sa cumpar totusi o plasa ptr portbag, dar nu cred ca am de ce sa o prind.

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Sâm Oct 13, 2007 12:52 pm

Mersi pt sfaturi. tre sa ma apuc si eu sa mesteresc pe acolo sa le prind ca lumea. Asta insa nu o iarta pe mitza mea pentru faptul ca nu ma ajuta cu nimic in privinta asta

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Sâm Oct 13, 2007 2:09 pm

Pe mine ma bate gandul sa cumpar o plasa (de la fostele plase pescaresti ca am vazut ca mai au un magazi prin oras) si sa-i adaptez un sistem de prindere de plansa din portbagaj.

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Dum Oct 14, 2007 9:38 am

O idee ... suna funny dar .. nu ar merge plasa care daca tot nu are prea multe solutii de fixare sa fie fixata cu magneti de vreo laterala ? E doar o idee

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Dum Oct 14, 2007 11:48 pm

QUOTE (Donkey)O idee ... suna funny dar .. nu ar merge plasa care daca tot nu are prea multe solutii de fixare sa fie fixata cu magneti de vreo laterala ? E doar o idee

Uite ca la asta nu m-am gandit pana acum. Chiar o sa verific sa vad daca functioneaza. Mai mult ca sigur ca nu va merge, dar merita incercat

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Lun Oct 15, 2007 4:35 pm

eu unul as incerca sa gasesc alt sistem si nu plasa aia.am un prieten care si-a luat una si a pus-o in P307 si ii zbura apoi triunghiul din colt in colt.a renuntat dupa 2 zile la ea.la mine e mai simplu.extinctorul e sub unul din scaunele din fata,trusa e pe bancheta din spate si triunghiul se balangane prin portbagaj impreuna cu elementul protector pentru traficul bucurestean.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori