Sfaturi Achizitionare Lancer Classic

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Scrie răspuns
Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Mie Iun 24, 2009 9:31 am

extreme cred ca se gasesc si sar in ochi foarte usor..am un primar care are vreo 3 luni de cand se chinuie sa ia niste bani de la CEC, cu scrisoare de garantie de la guvern, cu proiecte PHARE aprobate de vreo 2 ani bla-bla...
e important sa mergi si sa vorbesti cu ei..daca faci la tine in oras poate e avantajul ca mai gasesti cate o "cunostinta" care sa grabeasca lucrurile

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mie Iun 24, 2009 9:50 am

QUOTE (Eurofighter @ Jun 24 2009, 09:18 AM) ...
si nu le prea convine sa aduc o factura de la utilitati din alt oras
...

Deci eu DEJA mergeam la alta banca. Auzi ma... ce figuri pe capul lor. Eu sunt din oradea, am actele pe oradea dar am luat 2 masini pe credit aici in Cluj la Alpha Bank. Nici macar nu au strambat din nas cand au vazut actele (si facturile), dapoi sa mai zica ceva.

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mie Iun 24, 2009 10:09 am

Am avut si eu client care a mers la CEC, i-a convenit tare mult dobanda si valoarea creditului acordat. dar .. se misca greu.

edit: daca ai ceva banuti, cat sa dai un avans, incearca leasing-ul operational de la Impuls, impun un 20% avans si sa te astepti la un 15% valoare reziduala. Perioada este de 4 ani. Cam astea ar fi conditiile la ei.

Avatar utilizator
Eurofighter
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 05, 2009 12:02 pm

Mesaj de Eurofighter » Mie Iun 24, 2009 11:30 am

pai e simplu: nu am bani de avans
acum am gasit o stire ca de la 1 iulie se poate lua masina in leasing si prin programul "Rabla"
ar mai fi o saptamana in care oricum nu cred ca reuseam sa obtin creditul
daca va fi nevoie de avans la leasing poate o sa rezolv cu un overdraft
asteptam, vedem ce iese
rabdare si rabdare, nu?

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Mie Iun 24, 2009 11:34 am

sau da-mi un PM sa te invat niste lucruri..deja ma rog de tine sa te ajut

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mie Iun 24, 2009 1:20 pm

de mult nu mai conteaza domiciliul pentru credit. In sensul ca poti apela la o banca din alt oras fara probleme. La fel de bine, poti sa incerci si afara... Mai nou romanii se imprumuta la bancile din Ungaria...

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Iun 24, 2009 2:52 pm

Din experienta proprie, Lancer Clasic merita tot banutul, doar ca eu am 2.0, model care nu se mai gaseste de nou. Legat de 1.6 daca nu patesti sa iei unul cu probleme la relanti cum are driverx, atunci merita clar. Oricum driverx trebuia demult sa apeleze la OPC ca sa isi recupereze banii pe masina sau sa i se dea alta. Deja la masina s-au prea multe interventii fara a se rezolva ceva. Problema lui nu se rezolva decat in instanta cred eu.

Avatar utilizator
Eurofighter
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 05, 2009 12:02 pm

Mesaj de Eurofighter » Mie Iun 24, 2009 2:59 pm

mai exact ce probleme are driverx?
si sa reactualizam o intrebare care a ramas pe pagina precedenta:
voi cat platiti pentru RCA si CASCO?

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mie Iun 24, 2009 3:06 pm

RCA vreo 400 RON. Dca nu iei in lizing.

CASCO....prea mult. eu de exemplu dau la Allianz vreo 780E pe an. Daca aveam peste 30 ani inmpliniti, iesea o t(z)ara mai ieftin.

Ti-as povesti de relantiul meu, dar imi trag astia un ban de nu ma vad. Cica am interdictie. Mai mult nu comentez ca e prea penibil. Exista topicul "Relantiul lui Driverx". Sigur il gasesti. Intr-un post scris de mine gasesti o enumerare a fenomenelor care apar in diferite cazuri.

Avatar utilizator
Eurofighter
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 05, 2009 12:02 pm

Mesaj de Eurofighter » Mie Iun 24, 2009 5:10 pm

cred ca ti-au banat si topicul, pentru ca nu-l gasesc )

searchul e de toata jena
l-am gasit

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori