Sfaturi Achizitionare Lancer Classic

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Eurofighter
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 05, 2009 12:02 pm

Mesaj de Eurofighter » Mar Iun 23, 2009 8:50 pm

am fost azi la Mit Motors si m-am urcat in el
mi-a placut la nebunie pozitia la volan
prima data la relanti m-am uitat - 1000 de ture; am inchis aerul conditionat, a urcat la 1100; tipul mi-a zis ca e din cauza ca e motorul rece; pe masura ce a mai crescut temperatura a scazut si relantiul la 900 si nici nu mai sarea cand ma jucam la aer; in principiu nu mi se pare o problema; la voi nu se intampla la fel?
radio-CD-ul este un JVC parca si da impresia ca nu e de acolo; nu se potriveste cu restul bordului, dar nici asta nu ma va afecta prea tare
n-am fost si la un test-drive
pana acum am fost la BCR, BRD, Bancpost, Raiffaisen, Banca Transilvania si CEC; cele mai bune rate le-am obtinut la CEC si la Banca Transilvania
la CEC mi-a facut azi calculul pentru un credit de nevoi personale si nu mai e nevoie de cei 25% avans; acela era credit auto
voi ce imi recomandati? sau voi unde ati facut?
@PaulT: da, e ECA
cam atat pentru acum
bye!

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Mar Iun 23, 2009 9:13 pm

QUOTE (Eurofighter @ Jun 23 2009, 08:50 PM) prima data la relanti m-am uitat - 1000 de ture; am inchis aerul conditionat, a urcat la 1100; tipul mi-a zis ca e din cauza ca e motorul rece; pe masura ce a mai crescut temperatura a scazut si relantiul la 900 si nici nu mai sarea cand ma jucam la aer; in principiu nu mi se pare o problema; la voi nu se intampla la fel?

Cred ca asa sta la toata lumea cand e motoru rece , dureaza putin pana se incalzeste iar apoi sta acolo unde trebuie indiferent de alti consumatori Nu`i o problema

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Mar Iun 23, 2009 10:04 pm

S-a comportat perfect normal la rece.JVC- ul acela il am si eu si isi face foarte bine treaba.Boxele stock,desi au doar 15w rms stau surprinzator de bine la capitolul calitate.Oricum,in meniul jvc-ului este o optiune de low power care limiteaza puterea amplificatorului,protejand astfel boxele.Daca faceai si un drive test nu mai aveai scapare...

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Mar Iun 23, 2009 10:17 pm

cec-ul iti da cele mai bune rate (doar daca firma ta nu are o relatie mai speciala cu o alta banca). Pt. ca noi lucram cu Unicredit (acolo am card de salarii etc etc)am obtinut de la ei niste conditii mai bune care mi-au facut rata sa scada cu mult sub cea calculata chiar si de CEC.Din ce am auzit CEC-ul te tine o gramada de timp pana iti da aprobare, banii etc etc.
Eu am luat credit de nevoi personale.In ziua in care am adus actele am avut aprobarea. A 2-a zi am semnat contractul, a 3-a zi am avut banii in cont.
That's what i call fast

Avatar utilizator
Eurofighter
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 05, 2009 12:02 pm

Mesaj de Eurofighter » Mar Iun 23, 2009 11:04 pm

tipul de la CEC mi-a zis ca dureaza cam 2 saptamani
cam mult, dar asta e
noi lucram cu Bancpost - rata la ei e cu 60% mai mare decat cea de la CEC, pe aceeasi perioada de timp

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Mar Iun 23, 2009 11:10 pm

negociaza..ca doar nu dau credite in fiecare zi..
60%?! wtf nici la camatari nu e atat

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Mar Iun 23, 2009 11:14 pm

Eu l-am luat prin Raiffeisen.S-au miscat relativ bine.

Avatar utilizator
Eurofighter
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 05, 2009 12:02 pm

Mesaj de Eurofighter » Mie Iun 24, 2009 12:08 am

la Raiffeisen si BRD nu ma incadrez
n-au stiut sa-mi spuna de ce
softul asa a dictat

la CEC rata imi iese cam 1000 de lei, iar la Bancpost 1600; e adevarat ca se micsoreaza in timp, dar mai jos de 1200 nu coboara
poate am exagerat eu cu 60% considerand doar prima rata

in alta ordine de idei, voi cat platiti pentru RCA si CASCO?

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mie Iun 24, 2009 7:53 am

daca duci actele la cec, te sfatuiesc sa duci la centrala pe victoriei.
am client care a dus la sucursala si de doua luni il astept sa ii iasa actele. s-a terminat si promotia, s-au terminat si masinile, a plecat si in concediu si raspuns tot nu i-au dat. dupa vreo 3 saptamani abea l-au verificat la servici.

Avatar utilizator
Eurofighter
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 05, 2009 12:02 pm

Mesaj de Eurofighter » Mie Iun 24, 2009 9:18 am

eu stau in Bucuresti, dar sunt din Braila
si nu le prea convine sa aduc o factura de la utilitati din alt oras
trebuie sa merg acasa pentru credit
nu-mi prea place ce aud de la COObra
voi mai cauta zilele astea

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori