Lancer Classic 2.0

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
Alecsxus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 26, 2009 6:06 pm

Mesaj de Alecsxus » Dum Apr 26, 2009 10:14 pm

In primul si in primul rand vreau sa salut pe toata lumea, saptamana care vine urmeaza sa intru si eu in lumea fericitilor posesori de japoneze, concret un Lancer Classic de 2 litri benzina din 2006.

Intrebarea mea era pentru cei care au acest model de masina, daca au avut probleme mari cu ele, daca trebuie sa stiu ceva special legat de masina, facand abstractie de faptul ca este o masina violenta si facuta sa alerge, o masina care cere pedala non-stop.

Multumesc, bafta 2 all.

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Lun Apr 27, 2009 12:03 pm

Nu e chiar violenta dar e o masina care-si merita fiecare banut pe care il dai pe ea. Foarte posibil sa ai niste "troncanituri" pe la suspensie dar nu e nimic de speriat, doar mizerie care seaduna pe-acolo. Eu am prajit 2 ambreiaje dar asta nu inseamna ca sunt proaste . In rest multa bafta si bine ai venit!

Era sa uit: sa nu il intrebi pe DriverX cum e masina!!!

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Mar Apr 28, 2009 5:21 am

sa il intrebe .. ca driverx are 1.6 parca

Avatar utilizator
Ursu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 11, 2007 2:14 pm

Mesaj de Ursu » Mar Apr 28, 2009 8:18 am

confirm ce a zis lav la suspensia fata.zici ca se rupe...dar din cauza la niste pietricele sara stauin oala unde sta arcul.
si eu mai am in interior niste greieri...cam enervanti.in rest..nu prea am avut proleme cu masina.
merge frumos..trage destul de bine

Avatar utilizator
costynio
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 31, 2007 1:43 pm

Mesaj de costynio » Mar Apr 28, 2009 4:57 pm

si eu confirm cele spuse de lav77 si ursu legat de pietricelele care intra sub arcurile din fata, iar legat de greierasii din interior pana acum am identificat doua specii:
1. vibreaza geamul panoului de la ceasurile de bord,
2. vibreaza bara de care tragi pentru a culisa scaunul in fata sau in spate.

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Mar Apr 28, 2009 6:58 pm

costine.. sti ca exact pe astia doi ii am si eu?
as mai adauga o chestie .. mie imi vibreaza plasticul prins de portbagaj pe care sta suportul de numar .. dar il rezolv cu niste buretel din ala cu dublu adeziv

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Apr 28, 2009 8:21 pm

QUOTE (costynio @ Apr 28 2009, 04:57 PM) si eu confirm cele spuse de lav77 si ursu legat de pietricelele care intra sub arcurile din fata, iar legat de greierasii din interior pana acum am identificat doua specii:
1. vibreaza geamul panoului de la ceasurile de bord,
2. vibreaza bara de care tragi pentru a culisa scaunul in fata sau in spate.

Si ala din zona ceasului dintre aeratoare nu il ai? Ca toate, dar TOATE lancerele care le-am condus aveau greieru asta.

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Sâm Mai 16, 2009 7:59 pm

Eu am avut "probleme" doar la suspensia fata , in rest nimic , nici cel mai mic greieras

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Sâm Mai 16, 2009 10:07 pm

QUOTE (andrei.pex @ May 16 2009, 07:59 PM) Eu am avut "probleme" doar la suspensia fata , in rest nimic , nici cel mai mic greieras
pai daca nu dai drumu la clima sa se aeriseasca suspensia ta proprie, ce pretentie ai de la masina?

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Dum Mai 17, 2009 1:14 am

@Apple : Dragu de tine
Uite ieri am mers mai toata ziua cu climbatizarea si a fost chiar ok , consumu tot cam p`acolo dar in schimb puturoasa de nu se poate

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori