Lancer Classic 2.0 - Dauna Totala

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Alecsxus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 26, 2009 6:06 pm

Mesaj de Alecsxus » Joi Apr 30, 2009 1:15 am

Acum am observat se vorbeste despre o masina de la care doream si eu niste piese, concret cutia, sau niste piese din cutie.

L-am sunat pe proprietar si mi-a spus ca o da toata la 1500 de euro.

Avatar utilizator
alex_evo_viii
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 28, 2009 10:08 pm

Mesaj de alex_evo_viii » Dum Mai 03, 2009 9:45 am

Schimbare de planuri.

Daca apuc sa pun deoparte banii sa o iau destul de repede, am de gand sa o rapar ca nu mi se pare prea avariata shi eu am 2 airbaguri de rezerva pt evo (traiasca ebay pt preturile lor) asha ca mai am de dat bani doar pe airbagul cortina ca am 2 scaune cu airbag de la lancerul meu de 1.6 shi pot sa le retapitez pe alea. Ashtept pareri shi sfaturi. Va multumesc!

P.S.: Vreau sa o fac pt mine nu sa o dau.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Dum Mai 03, 2009 10:27 am

Nu ti se pare avariata?

Cam tot ce e tablarie cel putin pe partea stanta fata trebuie schimbat. Is tare curios de ce ornamentul de prag (stanga) e rupt si indoit. Sa il fi lovit roata cand s-a rupt suspensia sau e ceva mai mult (dat fiind ca pare putin comprimat la ce pozitie are in poza). Motorul o fi mergand el dar nu stiu cat de intreg e tot ce tine de zona termocuplei, senzor temperatura etc. Stiu, sunt chestii care se repara usor, dar COSTA. Cutia sigur nu a fost testata ca lumea.

De partea spate nu mai zic. Aripa dreapta spate, masca, spoiler si cine stie ce se mai ascunde acolo.




Esti sigur cand zici ca pentru tine vrei sa o faci?

Avatar utilizator
alex_evo_viii
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 28, 2009 10:08 pm

Mesaj de alex_evo_viii » Dum Mai 03, 2009 3:24 pm

Luand in considerare faptul ca am la service tot ce imi trebuie si mie nu mi se pare sa fie haita, da pt mine o vreau. Vreau sa ma duc marti in buc sa o vad live si daca e cum cred eu o fac.

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Lun Mai 04, 2009 8:29 pm

Cred ca se poate repara, in special daca iti cumperi produsele de pe ebay (am vazut pe ebay cam tot ce inseamna caroserie si la preturi foarte bune,dar nu stiu cat costa transportul la lucrurile mai voluminoase) sau din alta parte (nu de la Mitsubishi, clar. EX.: o tetiera spate mijloc 205 Euro cu TVA), mai ales ca spui ca ai mai cumparat produse de ebay. Am vazut si eu masina, in fata este destul de avariata iar pe spate nu cred ca este atat de grav. Dar sa ai mare grija cand o inspectezi, sa te uiti si pe sub masina sa nu fie stramba podeaua (apropo vezi ca si plafonul este putin cutat langa parbriz in dreapta), asa a patit si un prieten care si-a cumparat o Skoda Octavia (cand a inceput sa o dezmembreze ca sa o repare si-a dat seama ca mai bine statea linistit). Dupa ce o inspectezi sa-ti faci un calcul estimativ si mai pune vreo 15%. Succes si ai grija.

Avatar utilizator
alex_evo_viii
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 28, 2009 10:08 pm

Mesaj de alex_evo_viii » Lun Mai 04, 2009 11:22 pm

QUOTE (Bucy @ May 4 2009, 08:29 PM) Cred ca se poate repara, in special daca iti cumperi produsele de pe ebay (am vazut pe ebay cam tot ce inseamna caroserie si la preturi foarte bune,dar nu stiu cat costa transportul la lucrurile mai voluminoase) sau din alta parte (nu de la Mitsubishi, clar. EX.: o tetiera spate mijloc 205 Euro cu TVA), mai ales ca spui ca ai mai cumparat produse de ebay. Am vazut si eu masina, in fata este destul de avariata iar pe spate nu cred ca este atat de grav. Dar sa ai mare grija cand o inspectezi, sa te uiti si pe sub masina sa nu fie stramba podeaua (apropo vezi ca si plafonul este putin cutat langa parbriz in dreapta), asa a patit si un prieten care si-a cumparat o Skoda Octavia (cand a inceput sa o dezmembreze ca sa o repare si-a dat seama ca mai bine statea linistit). Dupa ce o inspectezi sa-ti faci un calcul estimativ si mai pune vreo 15%. Succes si ai grija.
Chiar nu am vazut masina si nu stiam de cuta asta dar joi vin in Bucuresti sa o vad si daca mi se pare ca nu merita facuta o dezmembrez si tot fac eu ceva cu ea.

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Mar Mai 05, 2009 1:11 pm

Apropo Alex, vreau si eu tetiera de pe mijloc spate. Multumesc

P.S. sa te uiti cu atentie la masina.

Avatar utilizator
alex_evo_viii
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 28, 2009 10:08 pm

Mesaj de alex_evo_viii » Mar Mai 05, 2009 3:38 pm

QUOTE (Bucy @ May 5 2009, 01:11 PM) Apropo Alex, vreau si eu tetiera de pe mijloc spate. Multumesc

P.S. sa te uiti cu atentie la masina.
Daca apuc sa o iau, tetiera e a ta dar da-mi un PM te rog ca sa nu uit

Avatar utilizator
spiciu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 10, 2007 9:11 pm

Mesaj de spiciu » Mar Mai 05, 2009 4:36 pm

salut!
Masina a ajuns la Craiova.Am cumparat/o ieri.Inca nu am hotarat ce destinatie o sa aiba,piese sau reparatie(depinde de tinichigiu).Masina este din 2007 si are 19000 km,de aceea eu as vrea sa o repar.Daca ma hotarasc sa o dezmembrez o sa va anunt.

Avatar utilizator
alex_evo_viii
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 28, 2009 10:08 pm

Mesaj de alex_evo_viii » Mar Mai 05, 2009 11:06 pm

QUOTE (spiciu @ May 5 2009, 04:36 PM) salut!
Masina a ajuns la Craiova.Am cumparat/o ieri.Inca nu am hotarat ce destinatie o sa aiba,piese sau reparatie(depinde de tinichigiu).Masina este din 2007 si are 19000 km,de aceea eu as vrea sa o repar.Daca ma hotarasc sa o dezmembrez o sa va anunt.
Sa o stapanesti sanatos si daca ai de gand sa o dezmembrezi ia in considerare ca sunt in cautare de motor, cutie, ecu si electronica.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori