Filtru Combustibil Si Filtrul De Polen

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Mie Apr 22, 2009 2:20 pm


Avatar utilizator
brooklyntkd
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 02, 2009 2:07 pm

Mesaj de brooklyntkd » Mie Apr 29, 2009 2:59 pm

mi-am schimbat azi uleiul si filtrele. avand in vedere ca am asa multi km si nu am schimbat filtrul de benzina m-am gandit ca ar fi momentul sa-l schimb. supriza a fost cand mi-au comunicat cei de la firma care vand piese ca filtrul se afla in rezervor si trebuie schimbat numai la reprezentanta ...cam nasol zic eu..

Avatar utilizator
brooklyntkd
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 02, 2009 2:07 pm

Mesaj de brooklyntkd » Mie Apr 29, 2009 3:46 pm

inca ceva....stie cineva unde se afla filtrul de polen????

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Apr 29, 2009 4:38 pm

Legat de filtrul de benzina: eu am o Carisma insa filtrul de benzina e tot in rezervor dar daca nu mai ai garantie, cine te obliga sa il schimbi in alt service de calitate si la jumatate pret. Eu mi l-am schimbat de o luna si in nici un caz nu am facut operatiunea la service Mitsubishi.

Legat de filtru de polen: s-ar putea sa semene masinile noastre si sa ai filtrul de polen dupa torpedou. La mine asa este...

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Mie Apr 29, 2009 4:42 pm

QUOTE (brooklyntkd @ Apr 29 2009, 03:46 PM) inca ceva....stie cineva unde se afla filtrul de polen????

Este dupa torpedou asa cum a spus si chacha.
Se scoate un opritor de la usa torpedoului permitandu-i astfel acesteia sa iasa complet si sa ai acces la filtru de polen.

Avatar utilizator
brooklyntkd
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 02, 2009 2:07 pm

Mesaj de brooklyntkd » Joi Apr 30, 2009 11:35 pm

am schimbat filtrul de polen. multumesc mult de ajutor!

Avatar utilizator
brooklyntkd
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 02, 2009 2:07 pm

Mesaj de brooklyntkd » Joi Apr 30, 2009 11:42 pm

am primit msj tau cha cha. sorry...incercam sa fac economic la topic-uri. vroiam sa te intreb cat te-a costat manopera la schimbarea filtrului de benzina, din moment ce sunt atat de asemanatoare cele doua masini (lancer si carisma). eu sunt din iasi si vroiam sa merg la casa auto....dar aia sunt niste repetenti, este adevarat, nu toti. la cei de la casa auto ma astept sa coste vreo 500 de lei si problema este ca, probabil, nici nu se vor atinge de masina, dar banii ii vor incasa...offf...nasol...

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Mai 01, 2009 12:05 am

Aici e devizul reviziei mele. Chestia e ca eu am optat pentru filtru chiar Mitsubishi care e cam dublu la pret, insa daca vrei, te poti orienta spre un filtru Nipparts sau Mann care sunt la jumatate pret. Manopera, eu zic ca e undeva intre o ora si doua, depinde de service, iar ora de manopera iar conteaza de la service la service. Poti sa vezi devizul la service-ul facut de mine, la masina mea, in postul la care am dat link.

Avatar utilizator
teanu21
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 03, 2009 7:27 pm

Mesaj de teanu21 » Lun Mar 01, 2010 5:18 pm

eu m-am dus la reprezentanta sa imi schimb filtru de benzina si mi sa spus ca la lancer clasic nu exista filtru de benzina, f ciudat nu?

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Mar 01, 2010 6:09 pm

Zi-le sa-l caute in rezervor, sub bancheta din spate. Poate dau de o supriza. Pana si tractoarele de arat au filtru de combustibil...

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori