prima revizie

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Dum Aug 30, 2009 1:53 pm

In pretul asta nu cred ca ti-au schimbat filtrul de polen, doar filtrul de polen costa aprox 100lei fara tva si fara manopera. cel mai probabil de acolo vine mirosul....

Avatar utilizator
nicu zugravu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Feb 22, 2009 8:37 pm

Mesaj de nicu zugravu » Lun Sep 14, 2009 2:52 pm

salut!prima revizie care am facut-o pe 3 sept la deva m-a costat 370 lei(3 l ulei mobil 1, filtru ulei
filtru aer,filtru polen si o ora manopera).Au promotie ptr ulei si filtru aer,100 lei.Am ramas surprins ptr ca pregatisem 600 lei cum citisem pe forum.Sper sa o tina tot asa ptr ca e prima luna de cand e service mitsubishi in deva(la iesire din deva pe drumul de hunedoara).salutare

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Lun Sep 14, 2009 7:44 pm

arunca un ochi aici

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Vin Sep 18, 2009 10:57 am

QUOTE (brotundu @ Feb 7 2009, 12:45 PM) Salut
[.......]

Mie imi pare foarte mult; daca adun orele la manopera, ies aproape 4 ore; pe devizul de la ei am diferenta dintre ora iesire si ora intrare de 2.5 ore; mai mult, am asteptat cu masina in parcare 1h, pentru ca 'erau aglomerati, au aparut situatii neprevazute' (adica aveam programare la 16:00, au bagat masina in service la 17:00 si au scos-o la 18:00, pe ceas...plus minus 10 minute).

Bineinteles, greseala mea e ca am analizat devizul dupa ce am plecat de la ei...
Aviz amatorilor.


manopera se factureaza dupa niste "anexe"

de exemplu, daca un schimb de ulei scrie ca trebuie sa dureze 30 min iar el dureaza 10 minute, tie iti factureaza 30 min. chiar e un banc pe aceasta tema

"la poarta raiului un barbat foarte revoltat. apare sfantul petru si il intreaba de ce tipa. pai cum sfinte petre sa nu tip nu am baut nu fumez nu am nici 35 de ani nu sunt casatorit si deja am murit. sfantul petru: stai putin ca am fisa ta. nu esti tu Gigi Manivela mecanic la Mitsubishi Metalurgiei ? ba da. pai am adunat orele de manopera pe care le luai clientilor si ai murit de batranete, ai peste 100 de ani."

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Vin Sep 18, 2009 12:36 pm

QUOTE (chacha @ Aug 23 2009, 11:43 PM) mi se pare chiar OK pretul.

Da. Este. Dar am uitat sa zic ca filtrul de polen a ramas neschimbat. Au verificat. De suflat sufla bine, nu pute . Oricum, pretul era imens. Preturile la restul consumabilelor nu erau nesimtite. La filtrul e polen era....rau de tot. Le-am zis ca plec in Turcia si n-are rost sa stric bunatate de filtru nou, cum s-a intamplat anul trecut. Pana la urma am ajuns in Grecia , dar nu conteaza, filtrul este chiar OK dupa curatare.

Avatar utilizator
Cristian Todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 9:26 pm

Mesaj de Cristian Todea » Vin Sep 25, 2009 6:26 am

Scuze ca ma bag, am vazut pe prima pagina a topicului un grafic de revizii. 3.2 ore de manopera pentru 2 filtre si ulei??? E un service unde lucreaza mecanici ciungi? Si nici asa. De aia se duce dracu tot. Ce magareu. De top. Pace.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori