Lancer Clasic - Mica problema

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Mie Oct 15, 2008 9:20 am

Sa-ti bagi...nu m-am gandit niciodata ca asta ar fi posibil. Cam repede isi facu si la mine soarecele cuib.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Oct 15, 2008 5:19 pm

Asadar, mi-am luat inima-n dinti si surubelnita-n mina si am purces la desfacutu' filtrului de polen. A aparut o mica problema... era montat un pic invers. :? Nu stiu daca are treaba cu directia fluxului de aer, dar datorita pintenului de ghidaj, capacul nu se etansa pe locasul respectiv.
Mi-am dat seama ca filtru-i montat invers in momentul in care am vazut ca suportul de plastic are doua gauri intr-o parte (una pentru surub, cealalta pentru ghidaj) si datorita faptului ca dupa ce i-am dat citeva bobarnace (la filtru) si l-am pus tot invers, au cazut citeva gunoaie din el in aeroterma. Sa vedem daca mai face abureala-n masina.

2dor, ma nene, am cautat voletii aia de aerisire pina am descoperit numerele rosii cu care a venit masina si voletii tot nu i-am gasit. Ce-i drept e drept, n-am ajuns pina acolo sa dau tapiteria jos.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mie Oct 15, 2008 5:20 pm

QUOTE (Marty)2dor, ma nene, am cautat voletii aia de aerisire pina am descoperit numerele rosii cu care a venit masina si voletii tot nu i-am gasit. Ce-i drept e drept, n-am ajuns pina acolo sa dau tapiteria jos.



Ma nene, oricum nu ai sanse sa ii gasesti pana nu dai jos mocheta aia.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Oct 15, 2008 5:24 pm

dac-o dau si p-aia jos, pun pariu ca gasesc vreo punga de seminte si o carpeta cu rapirea din serai, intinsa pe aripa.
As da si aia jos, da-mi zice si mie cineva cum se desfac clipsurile alea? :-D

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Oct 16, 2008 9:05 am

Pai Marty apesi pe bumbul ala din mijlocul doapelor, dar nu mult ca ies prin spate. Dupa care tragi doapele in afara si asta e tot. O sa te chinui cu cartonul ala de imbraca aripile, eu nu am reusit sa il scot la imbinarea cu plasticul de pe buza de jos a portbagajului.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Joi Oct 16, 2008 9:08 am

QUOTE (2dor)Pai Marty apesi pe bumbul ala din mijlocul doapelor, dar nu mult ca ies prin spate. Dupa care tragi doapele in afara si asta e tot. O sa te chinui cu cartonul ala de imbraca aripile, eu nu am reusit sa il scot la imbinarea cu plasticul de pe buza de jos a portbagajului.

Da' tu ce ai cautat acolo? :shock: :-D

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Oct 16, 2008 11:59 am

Unitatea centrala de la senzorii de parcare, pentru ca tipa prea tare difuzorul cand bag in marcharierre si voiam sa il dau mai incet. Din pacate nu am reusit sa fac nimic.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Joi Oct 16, 2008 2:35 pm

QUOTE (2dor)Unitatea centrala de la senzorii de parcare, pentru ca tipa prea tare difuzorul cand bag in marcharierre si voiam sa il dau mai incet. Din pacate nu am reusit sa fac nimic.

Ehhh, nu ti-ai dorit suficient de mult. Daca nu avea reglaj, rezolvai cu putina banda adeziva pusa peste gaurile de la difuzor Sa vezi ce il puneai la punct

Avatar utilizator
Sanky
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 23, 2011 8:35 pm

Mesaj de Sanky » Joi Ian 27, 2011 11:27 am

Schimba filtrul de habitaclu! Asta e primul factor care abureste habitaclul!

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Joi Ian 27, 2011 5:52 pm

Auleo Sanki, trezesti la viata topicuri moarte de vreo 2 ani. Uita-te pe viitor si la data reply-urilor, multe s-au schimbat si rezolvat de-atunci.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori