Mitsubishi Carisma Cod Securitate

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
Andrei94
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 07, 2016 2:12 pm

Mesaj de Andrei94 » Sâm Mai 07, 2016 2:17 pm

Salut la toata lumea, recent cineva mi-a rupt cheia la masina, un Mitsubishi Carisma 1.9 , am fost cu cheia la cineva sa imi faca alta, insa mi-a spus ca are nevoie de codul de securitate din 4 cifre. Problema este ca in cartea tehnica nu gasesc nimic de genul, ma poate ajuta cineva sa imi spuna unde pot gasi codul respectiv?

Avatar utilizator
danyyx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 3:08 pm

Mesaj de danyyx » Mar Mai 10, 2016 9:24 am

Salut,

Cand se livreaza un Mitsubishi, atasat la cheile originale ale masinii se da si o tablita cu un cod pe ea. Despre acel cod est vorba.


O zi buna!

Avatar utilizator
spinner
EVO II
Mesaje: 56
Membru din: Joi Aug 27, 2015 5:44 pm

Mesaj de spinner » Mar Mai 10, 2016 1:48 pm

Prin "cineva a rupt cheia" te referi strict la partea metalica? Daca da, atunci nu ai nevoie de cod pentru o cheie noua, ci doar de a doua cheie, pe care o copiezi.
Daca a rupt plasticul si partea metalica, atunci inlocuiesti cheia cu tot cu carcasa, asta presupunand ca cipul este ok.
Si in cel mai rau caz, daca cineva a calcat cu un compactor cheia si a aplatizat-o atunci ai nevoie de o cheie completa si implicit codul de securitate.

Informativ: pe aliexpress/ebay o carcasa cu tot cu lama netaiata este aprox 3$ + transpoder (cip) aprox 6$, la asta se adauga manopera de copiere/activare/taiere.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori