LANCER 1.8 si COLT CZ3 ...fan mitsu

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Corliceanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 5:13 pm

Mesaj de Corliceanu » Vin Feb 27, 2009 5:52 pm

asa e, cotierele sunt aiurea si din punctul meu de vedere, cea centrala e prea in spate...si daca nu esti mai inalt sau sa ai o pozitie care sa te ajute la volan si cotiera , zici ca nu o ai .....si cea de la usa e cam jos, adica e greu sa ti mana acolo in timp ce conduci la drum lung..............dar sa nu exageram , sunt marfa , ca daca nu erau , ziceam "uite ai naibi , nu puteau si ei sa puna o cotiera..... "

Cat despre Colt, e super......consuma putin,8% , fuge destul pentru motorul lui ( eu am 1.3 pe ea) si plus ca e super frumoasa, de multe ori las Lancerul acasa sa o mai iau si pe aia mica....
Nu am avut probleme cu ea, am mers mai mult in oras, adica nu am zeci de mii de km cu ea...cred ca te-am vazut o data in oras andrei, e tot alba si ai folie ,nu??? si daca nu ma insel prin floreasca te-am vazut....nu mai retin nr-ul in schimb.

Vreau sa treaca perioada asta friguroasa cu ziua peste 10 grade C si noaptea cu minus....vrea sa ii pun la colt folie, la lancer suspensii sport (sa o las ) si tot la lancer sa ii pun folie sub suportul de numar de pe fata ..dar pe vremea asta nu ma atrage deloc.

last news: deja am 2 saptamani de cand sunt pieton pt ca mi-au luat prietenii de la BPRB permisul pentru o luna ...... :D:D:D:D:D:P:P:P

Abia astept sa arunc cartela cu 10 calatorii de la Metrou )

Morala: sa purtati centurile de siguranta si sa va uitati bine la culoarea semaforului....NU treceti pe rosu )

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Mar 02, 2009 11:55 am

Cred ca pe Gogo l-ai zarit.. si el are un CZ3 alb cu folie neagra (doar ca al lui este DID), eu nu am fost de curand in Bucuresti...

Avatar utilizator
Corliceanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 5:13 pm

Mesaj de Corliceanu » Lun Aug 03, 2009 3:26 am

Coltul este de vanzare.
Se gaseste si la sectiunea Bursa.
Pt detalii 0722383801 sau alex_corliceanu@yahoo.com

Avatar utilizator
Corliceanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 5:13 pm

Mesaj de Corliceanu » Vin Oct 02, 2009 4:17 pm

)
Fişiere ataşate
Alex___Elena__3_Creative_130.jpg
Alex___Elena__3_Creative_130.jpg (1.18 MiB) Vizualizat de 5810 ori

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Vin Oct 02, 2009 4:20 pm

casa de piatra

Avatar utilizator
Corliceanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 5:13 pm

Mesaj de Corliceanu » Vin Oct 02, 2009 4:31 pm

Multumesc mult.......

...alte poze
Fişiere ataşate
Alex___Elena__3_Creative_253.jpg
Alex___Elena__3_Creative_253.jpg (1.27 MiB) Vizualizat de 5709 ori
Alex___Elena__3_Creative_166.jpg
Alex___Elena__3_Creative_166.jpg (1.24 MiB) Vizualizat de 5752 ori
Alex___Elena__3_Creative_176.jpg
Alex___Elena__3_Creative_176.jpg (828.95 KiB) Vizualizat de 5737 ori

Avatar utilizator
Corliceanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 5:13 pm

Mesaj de Corliceanu » Vin Oct 09, 2009 7:57 am

ieri mi-am montat si eu amortizoarele pt capota, le-am pus pe amandoua, sunt convins ca in timp se vor mai lasa si va fi ok.....stiu ca era o discutie in legatura cu montarea lor.....furtunasul albastru eu unu l-am folosit pt al pune pe burghiu ,ca opritor,l-am taiat cat era nevoie,cand am dat gaura in capota sa nu iasa pe partea cealalta ... era tare nu

revin cu poze ...acum sunt in cautare de "tips",ornament pt toba .....ca nu imi schimb esapamentul, decizie finala , o las asa mai silentioasa.

ps: merci zimbet pt amortizoare.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Vin Oct 09, 2009 8:42 am

Se mai lasa amortizoarele. Si eu atata m-am gandit la furtunelul ala ce-o fi cu el . Eu am avut un burghiu care avea deja opritor, dar e de apreciat ca au pus in pachet tot ce era nevoie.
Eu as zice sa schimbi finala, nu doar tips-ul. Din lateral tot o sa se vada ca e doar un tips.

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Vin Oct 09, 2009 12:37 pm

QUOTE (Corliceanu @ Oct 2 2009, 04:31 PM) ...alte poze

In cea de-a doua poza sunt frumoase amandoua!
sa fiti fericiti iar masina s-o struniti sanatosi!
superb exemplar! (Intense)

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Vin Oct 09, 2009 1:47 pm

Misto pozele, suntem de fapt vecini. Eu am un Lancer clasic visiniu, si am tot trecut pe langa tine de multe ori. E frumoasa masina mai ales pe alb, din pacate eu nu am putut sa iau Lancer 2.0 pe alb.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori