2008 Mitsubishi Lancer 1.5 109CP Amethyst Black Invite

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
pinkanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 21, 2008 8:56 pm
Contact:

Mesaj de pinkanu » Mar Iun 10, 2008 6:48 pm

Va salut! Am intrat in posesia Lancerului dupa doua luni de asteptare, initial optasem pentru un Lancer de culoare argintie care urma sa ajunga prin luna septembrie, dar intre timp cei de la MCAR m-au sunat si m-au intrebat daca nu vreau unul de culoare neagra si nu am mai stat pe ganduri si de cateva zile e al meu. Prime impresii: masina se comporta foarte bine din punct de vedere al stabilitatii am deja 1500 km si cred eu ca a fost suficient pentru rodaj si deja am inceput sa ma dau la ea, motorul suna demential si toba la 5000 de ture, in depasiri ori vi lansat ori retrogradezi dar nu te lasa la greu, plasticul e de slaba calitate, trebuie sa fi foarte atent, se zgarie foarte usor, vopseaua exterioara nu ma multumeste, parca au dat un strat foarte subtire...am mai observat ca atunci cand parcurg vreo 10 km si opresc, in momentul in care ridic piciorul de pe ambreiaj se aude un tacanit la motor, apas ambreiajul dispare...ce sa fie????daca rulez mai multi km nu se mai aude. Sistemul audio isi face treaba daca il dau tare si ai basul sa zicem pe nivelul 3 (1-6) plasticul vibreaza.La final va spun sunt foarte fericit sa conduc aceasta bijuterie. Ciao!

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mar Iun 10, 2008 7:50 pm

Salut !
Bine ca ti-a venit in sfarsit si poate ii face ceva poze .
Sa ai parte de ea si poate ne intalnim pe strada prin august .
Ai deja probleme cu vopseaua ?

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Iun 11, 2008 10:53 am

Sa o stapanesti sanatos.
Tacanitul se poate sa fie cel de la aerul conditionat. Tin minte ca mie mi-a luat ceva timp pana am descoperit in ce conditii se aude.

Avatar utilizator
pinkanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 21, 2008 8:56 pm
Contact:

Mesaj de pinkanu » Mie Iun 11, 2008 12:38 pm

Tacanitul nu este de la aerul conditionat am sesizat cand declanseaza compresorul acestuia, as spune ca in momentul in care motorul este incalzit dispare tacanitul, este normal?

Avatar utilizator
pinkanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 21, 2008 8:56 pm
Contact:

Mesaj de pinkanu » Lun Iun 23, 2008 12:27 pm

Va salut din nou! Am deja 2000 km parcursi si nicio problema sunt foarte multumit de masina.Bafta!

Avatar utilizator
Raven
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 01, 2008 8:46 pm

Mesaj de Raven » Joi Iul 17, 2008 10:35 am

Vai, cred ca devin gelos/ invidios. Eu trebuie sa astept pana in septembrie dupa echiparea aceasta, pe negru..

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Vin Iul 18, 2008 8:02 pm

QUOTE (Raven)Vai, cred ca devin gelos/ invidios. Eu trebuie sa astept pana in septembrie dupa echiparea aceasta, pe negru..

Sunt multi care opteaza pentru culoarea neagra si asta e motivul asteptarii tale . Probabil si pentru varianta de echipare care e mai accesibila .
Am intrebat un reprezentant de vanzari din pitesti, cam ce culori se cer mai mult si acesta mi-a raspuns ferm ca NEGRU e lider in materie de culoare .

Avatar utilizator
Raven
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 01, 2008 8:46 pm

Mesaj de Raven » Lun Iul 21, 2008 5:56 pm

Corect! Am tot fost intrebat/rugat in numeroase randuri si de catre mai multi dealeri, daca nu vreau rosu (mai ales) sau silver/grey, ca sunt disponibile. Neah, eu vreau negru! Dar vreau sa cred ca pot avea atata rabdare..

Avatar utilizator
pinkanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 21, 2008 8:56 pm
Contact:

Mesaj de pinkanu » Mar Iul 22, 2008 12:08 pm

Va salut!
Intradevar pe negru masina arata bestial (cand este spalata), dar trebuie sa ai puterea sa treci peste micile , marile, zgarieturi inevitabile care apar parca din senin!!!oricata grija ai avea.Eu optasem pentru argintiu dar trebuia sa astept pana in septembrie si pe negru a fost disponibila asa ca m-am ales cu o superba masina. Am deja 3300 km si masina se comporta exceptional, nu sunt probleme.
Bafta!

Avatar utilizator
Raven
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 01, 2008 8:46 pm

Mesaj de Raven » Mar Iul 22, 2008 2:55 pm

Sunt fantastici oamenii astia. Daca-i intrebi, nu e o singura masina neagra disponibila in toata tara. Dar, in aceeasi saptamana/luna apar ca fiind disponibile (deci nu comandate si pre-vandute) cateva masini bune, si asta numai ce apuc sa vad pe forum.. Niste incompetenti care nu-si vad interesul afacerilor.. Asta ca sa nu ma leg de vidul dintre urechile lor..

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori