boxe lancer classic

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Sâm Apr 09, 2011 10:01 pm

Domnule ossu, cu multa placere
Pe spate:

http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare ... ase/XTC62/

Pe fata:

http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare ... hase/XTC6/

Look-ul este cel original, fiind pastrate mastile originale si pe fata si pe spate si la tweetere.

Folia bituminoasa aluminizata autoadeziva a fost.... aluband. Poze din portbagaj in cateva zile...
Pentru ca nu am avut rabdare sa astept adaptoarele pentru prinderea difuzoarelor am sacrificat difuzoarele originale(cu mare parere de rau, ca erau practic noi, si nici proaste nu erau..). Din rama lor de plastic am facut adaptoarele si am montat totul fara sa dau alte gauri. Nu am avut nici inainte de schimbare si nici dupa probleme cu vibratii la volum mare. Player-ul este un Alpine CDE 102Ri.

Avatar utilizator
marius_lancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 10, 2008 9:26 am

Mesaj de marius_lancer » Lun Apr 11, 2011 8:49 pm

difuzoarele originale sunt de 17, insa cele noi de 16.5.

Eu inca nu am facut acele adaptoare, si e OK. Suruburile de prindere stau un pic cam stramb, dar merge.... Am fost nevoit sa renunt la acele inele dintre difuzor si grila (aparatoare de praf, de curiosi, samd).

Am fost foarte incantat, ca difuzoarele au incaput sub acele grile. Si mai incantat ca nu am nevoie de subwoofer (nu are aceeasi intensitate, dar nici eu nu umblu cu muzica la maxim.)

Si pentru cine vrea sa faca aceasta operatiune: Sistemul de conectare al difuzoarelor este unul proprietar - asa ca trebuie sa taiati mufa originala si sa o inlocuiti cu mult cunoscutii "papucei". Pentru cine vrea o lucrare si mai "profi", pot cumpara un letcon de masina...

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori