Salut

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
Eddyspeed
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 21, 2014 5:34 am

Mesaj de Eddyspeed » Mie Iun 25, 2014 5:15 pm

am si eu o problema cu masina un lancer de 1.5 benzina cu gpl in regim de taxi...de ceva vreme se aude un sunet de toba sparta,am fost cu ea la mai multi meseriasi in ale tobelor dar nu au gasit nimic...mi-au astupat si toba pt a vedea sau a auzi pe unde rasufla si nimic...curios este ca atunci cand stai pe loc si turezi motorul nu se aude nimic,cand pleci de pe loc face ca toti dracii...poate a mai patit cineva sau stie cineva de la ce...

Avatar utilizator
razvante
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 01, 2011 5:14 am

Mesaj de razvante » Joi Iun 26, 2014 12:55 pm

Ceramica catalizatorului in ce stare e?

Avatar utilizator
Eddyspeed
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 21, 2014 5:34 am

Mesaj de Eddyspeed » Joi Iul 03, 2014 7:14 pm

la cati am fost au zis ca nu are nimic...din cate am ascultat eu cand se pleaca de pe loc se aude undeva pe la mijloc..

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Vin Iul 04, 2014 1:27 pm

QUOTE (Eddyspeed @ Jul 3 2014, 07:14 PM) la cati am fost au zis ca nu are nimic...din cate am ascultat eu cand se pleaca de pe loc se aude undeva pe la mijloc..
salut, am avut si eu o problema asemanatoare ,se manifestal a plecarea de pe loc si mai ales atunci cand plecam mai subturat. cauza sunt niste bucati de tabla "argintii" care sunt pe traseul esapamentului puse intre caroserie si traseu pentru a proteja caroseria de efectele caldurii degajte de espament. ele sunt prinse de caroserie cu niste suruburi care se slabesc in timp. la mine se slabise una sub masina si una care e la limita de separatie intre spatiul motor si habitaclu. verfica si da-ne si noua de stire daca s-a rezolvat. ceva impresii despre instalatia GPL? si eu am montat GPL pe a mea si sunt curios cum se compota motorasul nostru in timp.

Avatar utilizator
Eddyspeed
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 21, 2014 5:34 am

Mesaj de Eddyspeed » Vin Iul 04, 2014 5:52 pm

am verificat si ce mi ai spus u si nu e de la acele suruburi...cred ca e de la catalizator pt ca acolo se aude zgomotul de toba sparta...referitor la gpl pana acum nu am avut probleme cu el si cand o alerg lumea ramane uimita la felul cum trage si cum se tine pe drum...sincer sunt foarte multumit de ea...dar trb sa rezolv prb pe care o am si o sa fie si mai bine...inca ceva am fost pana la mare si inapoi cu 90 de lei asta undeva la 650km mers si la 200km/h...la intoarcere ploaie destul de mare,mers 150-160km/h si tinuta de drum excelenta...

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori