Driverx - Solicitare De Ban Remove

Discutii in contradictoriu. Pana la un anumit punct. Prin aceasta rubrica nu intrigam la discutii in contradictoriu, ci doar oferim un loc in care aceste dispute sa se desfasoare fara a perturba alte subiecte. A nu se depasi limita bunului simt! Nu se vor tolera jignirile si insultele.
Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Vin Dec 11, 2009 12:43 am

Regulamentul este destul de clar si trateaza cam toate aspectele. Toate acele reguli au fost facute pentru bunul mers al comunitatii si nu pentru placerea cuiva de a da warning-uri si ban-uri. Acest regulament a fost partial inspirat de pe la alte comunitati si mi se pare ca este foarte corect. Fiecare user care se inscrie si doreste sa participe pe acest forum e obligat sa il respecte. Sau daca nu, ca sa nu fie comunism hai sa injuram cu totii.
Eu sper sa nu ajungem sa cautam prin posturile lui ca o sa gasim motive de warn de 300% sau mai mult. Decizia de ban a fost luata foarte corect si nu cred ca are rost sa fie discutata. Eu nu am nimic impotriva lui si chiar nu m-a suparat cu nimic, dar nu va inteleg pe voi de ce ati sarit asa

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Dec 11, 2009 8:37 am

bai nene............ma apuca dracii pe voi dimineata acum.
voi va potoliti cu xenonu asta ca e ilegal?
voi va dati seama ce aberatii debitati, doar ca v-a spus unu si altul ceva si ca a-ti vazut voi vreo rapandula de masina cu farurile dereglate?
da cum mama zmeilor sa plece lumina altfel din acelasi far, doar pentru ca ai schimbat-o cu alta mai puternica?
oglinda are aceeasi forma, becul (sursa) ARE ACEEASI FORMA, voi aveti impresia ca daca in loc de ardere in filament, lumina e produsa prin incalzirea gazului, pleaca fotonii aia din far impleticindu-se?, adica de la halogen merg inainte si de la xenon merg in sus. da voi va dati seama ce aberatie ziceti?
toata teoria asta este scoasa de niste nene sus pusi de la osram, pentru ca ei nu produc ( sau nu produceau) becuri cu descarcare in xenon si nu papau si ei de pe o piata.
eu cand am schimbat becurile, am pus masina la 2m de zid cu halogen, am dat linie pe perete, am schimbat becul iar lumina de la xenon a fos identica pe dunga aia.
ca exista tzarani care NU AU FARURI REGLATE, asta este cu totul altceva si sunt total de acord.

PS - puteti sa imi dati warn, sa ma banati, ca mi se rupe.
PPS - de ieri am un baiat de 3,4 kile deci intelegeti de ce mi se rupe

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Vin Dec 11, 2009 10:09 am

Rupere placuta si sa-ti traiasca .

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Vin Dec 11, 2009 10:32 am

sa-ti traiasca ..si uite asa ne luam warn pt offtopic

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Vin Dec 11, 2009 10:45 am

sa ti traiasca lasa ligla ... ala mic sa fie sanatos

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Vin Dec 11, 2009 11:14 am

QUOTE (COObra @ Dec 11 2009, 08:37 AM) bai nene............ma apuca dracii pe voi dimineata acum.
voi va potoliti cu xenonu asta ca e ilegal?
voi va dati seama ce aberatii debitati, doar ca v-a spus unu si altul ceva si ca a-ti vazut voi vreo rapandula de masina cu farurile dereglate?
da cum mama zmeilor sa plece lumina altfel din acelasi far, doar pentru ca ai schimbat-o cu alta mai puternica?
oglinda are aceeasi forma, becul (sursa) ARE ACEEASI FORMA, voi aveti impresia ca daca in loc de ardere in filament, lumina e produsa prin incalzirea gazului, pleaca fotonii aia din far impleticindu-se?, adica de la halogen merg inainte si de la xenon merg in sus. da voi va dati seama ce aberatie ziceti?
toata teoria asta este scoasa de niste nene sus pusi de la osram, pentru ca ei nu produc ( sau nu produceau) becuri cu descarcare in xenon si nu papau si ei de pe o piata.
eu cand am schimbat becurile, am pus masina la 2m de zid cu halogen, am dat linie pe perete, am schimbat becul iar lumina de la xenon a fos identica pe dunga aia.
ca exista tzarani care NU AU FARURI REGLATE, asta este cu totul altceva si sunt total de acord.

PS - puteti sa imi dati warn, sa ma banati, ca mi se rupe.
PPS - de ieri am un baiat de 3,4 kile deci intelegeti de ce mi se rupe

Sa iti traiasca ala micu in primul rand!!!

Second, daca tu spui ca e aceiasi lumina din xenoane, ia sa mergi tu in Germania sa daca iti iei amenda pe motiv de xenoane aftermarket, sa imi spui si mie de ce sunt nemtii nebuni, sau corecti. Iar partea cu lumina mai puternica este exact raspunsul pe care ti l-ai dat singur. Asa cum isi puneau unii halogene pe Dacie, mai puternice, si care te orbeau, asa si lumina de xenon deranjeaza din cauza ca e de vre-o 3 ori mai puternica decat becul normal de la o masina. De ce te deranjeaza becul de ceata la cel din fata ta? Pentru ca e mai puternic.

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Vin Dec 11, 2009 6:58 pm

Buei mi-ati stricat topicul...

@Coobra: sa-ti traiasca ala micu sanatos si fericit si sa-ti aduca numai bucurii!

@2dor: astept huiduielile pe topicul meu ai dreptate si nu neg, insa nah... mai mult nu comentez la xenoane.

@Cix & Chacha: e intr-adevar driver mai acid, dar hai sa fim si noi mai binevoitori putin si priviti si plusurile sale, ca a si ajutat mult oamenii de pe aici. In final eu zic ca nu trebuia sa se ajunga la ban.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Dec 11, 2009 9:53 pm

unu la mana - multumesc la lume de uraturi
doi la mana - hai sa nu-i mai idolatrizam pe nemti atata. ce fac ei e litera de lege. masina nemteasca e masina nemteasca.bla bla bla
trei la mana - faceti ce vreti, puneti-va lumanari in faruri. vad ca daca isi pune unu neoane sub masina sau o dunga cromata luata din vitan e imediat zeificat.
daaaaaaar pe noi ne intereseaza de cat la suta avem warn si de ce nu se diminueaza automat.........ca de, noua ne place mistoul, gluma, offtopicul, etc, dar pielea mea, de ce sa fim trasi la raspundere pentru ce facem (zicem), ca e democratie domle.

baiatu rau cand e tras la raspundere si pedepsit......toata lumea, domen ca de ce, ca era baiat bun, cate am avut de invatat de la el, nimeni nu l-a ajutat.
pai cu atitudinea aia? doar eu stiu cel putin vreo 3 dispusi sa il ajute ami mult decat cu vorbe, dar la cum vorbea.,....li s-a luat. si pana la urma cine ce a invatat de la driveru ca tot il ridicati in slavi?
ati invatat ca i-au testat aia masina si i-au zis ce are, dar el stie ca nu-i asa si e altceva....stie sigur, dar nu spune ce si de unde stie.
povestitori dastia am vazut destui.
si mai sunt paici cativa. iar unii useri sunt chiar naivi si inghit tot ce se spune. moaaaaaaaa ce m-a invatat ala, ca roata e rotunda, ca lumina e mai luminata.
da nenea 2dor, normal ca lumina facuta de xenon e mai puternica - CA DAIA IL CUMPARAM - dar bate aiurea ca nu-s farurile reglate cum trebuie.
sau tre sa trag eu concluzia acum ca din cauza taximetristilor nici halogenul nu e bun? numai ca stiu ca-si deregleaza singuri farurile sa vada clientii pe strada.
am xenon de 3 ani si nu am primit nici un flash de pe contrasens............pe de alta parte sunt deajuns de cu capu pe umeri sa imi dau seama ca nu reprezinta asta testul suprem ca farurile mele bat cum trebuie.

deci ......una peste alta, hai sa lasam dracu regulamentul, sa-l aruncam si sa nu mai respectam nimic, nici macar bunul simt.

completare - faceti ceva cu warnu meu....bagati mai mult sau taiati-l ca e nasol glaben. parca-s bolnav.

Avatar utilizator
VCN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 24, 2008 9:54 am

Mesaj de VCN » Dum Dec 13, 2009 1:39 pm

Sa-ti traiasca ala micu dom'le...!
Dar ce v-ati infierbantat pe acilea... !
Eu personal sustin ideea sa i se scoata banul lui driverx... mai bine am vota si vedem ce iese si gata...

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Dum Dec 13, 2009 1:53 pm

@VCN: Te-ai trezit bre? Neata

@Coobra, parca esti driverx, cu problema ta cu xenoanele, de ce sari asa in sus? Si eu am si stau foarte linistit si dorm foarte bine, indiferent de ce zice oricine.

Acum revenind la problema, se poate ca un moderator sa faca un pool pe topicul asta?

Scrie răspuns

Înapoi la “Combat Zone”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori