Marty vs. alex_evo_viii

Discutii in contradictoriu. Pana la un anumit punct. Prin aceasta rubrica nu intrigam la discutii in contradictoriu, ci doar oferim un loc in care aceste dispute sa se desfasoare fara a perturba alte subiecte. A nu se depasi limita bunului simt! Nu se vor tolera jignirile si insultele.
Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Dum Mai 03, 2009 6:22 pm

Singura problema de care am auzit e aia ca daca nu pui mina sa scrii IN LIMBA ROMANA, dispari mai repede decit ti-ai fi inchipuit vreodata!

Avatar utilizator
alex_evo_viii
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 28, 2009 10:08 pm

Mesaj de alex_evo_viii » Dum Mai 03, 2009 8:16 pm

QUOTE (Marty @ May 3 2009, 06:22 PM) Singura problema de care am auzit e aia ca daca nu pui mina sa scrii IN LIMBA ROMANA, dispari mai repede decit ti-ai fi inchipuit vreodata!
Singura problema inafara de ceea ce am relatat eu mai sus este ca tu chiar nu ai pic de respect fata de alti membrii al acestui forum.

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Dum Mai 03, 2009 8:25 pm

ai idee cat de greu e pentru un user care scrie corect sa citeasca ce scrii tu?crede-ne pe cuvant cand spunem ca putem sa ne dam seama unde sunt(?,ă,?,ş,ţ)si singuri fara '"shi,tz" etc.
Si nu-l supara pe Marty ca sta cu mana pe warn

Avatar utilizator
alex_evo_viii
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 28, 2009 10:08 pm

Mesaj de alex_evo_viii » Dum Mai 03, 2009 9:20 pm

QUOTE (ligla @ May 3 2009, 08:25 PM) ai idee cat de greu e pentru un user care scrie corect sa citeasca ce scrii tu?crede-ne pe cuvant cand spunem ca putem sa ne dam seama unde sunt(?,ă,?,ş,ţ)si singuri fara '"shi,tz" etc.
Si nu-l supara pe Marty ca sta cu mana pe warn
nu ai intzeles nici u ce vroiam sa spun.
cand nu cunoshti o persoana nu vb in halul asta, in siktir shi cum vrei u, tu ai vb foarte frumos daca facea shi el acelashi lucru nu era nici o problema dar el trebuie sa se controleze ca nu s-a tras cu mine de shireturi in armata. inca o problema e urmatoarea: eu asha scriu de la 10 ani de cand am descoperit calculatorul shi imi vine foarte greu sa scriu altfel, nu cred ca e o tragedie faptul ca eu pun un h sau un z in plus.

Ce am incercat eu sa iti explic este ca a vorbi frumos cu cineva iti aduce numai rezultate pozitive si promit ca incerc sa ma abtin de la ticul meu incepand cu aceasta fraza. Daca vrea nu are decat sa vb asa cu cine ii permite, nu cu mine, ca nu a ajuns el sa ma faca pe mine analfabet.

apropo de warn, am primit 50% warn pentru faptul ca am postat pe bursa dupa ce am primit mesaj de la el sa postez pe bursa. Ti se pare normal? Mie nu mi se pare normal!

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Mai 03, 2009 9:31 pm

Usurel. Alex, aici nimeni nu are nici o problema cu nimeni si daca are, o rezolva pe PM insa regulamentul zice:

QUOTE 8. Se interzic posturile monosilabice ("cool", "de acord", "super", "rullz", "vreau si eu d-ala", si altele asemenea) si posturile gen "bump" ("nu mai stie nimeni nimic?", "Anybody?", "Hai baieti, ajutati-ma si pe mine") pe alte arii in afara de aria de vanzari/cumparari. In ambele cazuri se va aplica un WARNING. Nu suntem pe un canal de IRC ci pe un FORUM. Scrierea cu ?nflorituri (k, sh, tz, y) este interzisa, cu exceptia cazurilor ?n care pot aparea confuzii - limba romana este suficienta, nu vrem sa descifram mesaje tip SMS ("akm postez", "tb sa vb", etc)

Te rog sa citesti regulamentul complet si sa nu ne aprindem asa usor, scopul acestei comunitati este sa ne simtim bine insa trebuie respectate niste reguli. Si daca vei citi tot regulamentul, vei observa si alte abateri ale tale deci hai mai bine sa ne respectam si sa nu ne imflamam asa usor ca nu isi are rostul. Daca vei avea rabdare cu comunitatea mitsu (si ea cu tine ) vei observa ca fiecare persoana are un stil aparte de exprimare si nu le vei lua ca atac direct pe viitor. Regulamentul complet se gaseste aici: http://mitsu.ro/forum/index.php?showtopic=759. Eu iti multumesc anticipat pentru rabdarea de a-l citi integral.

Editare ulterioara: Sa revenim la subiectul topicului, gata cu offtopicul!

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Lun Mai 04, 2009 7:03 pm

QUOTE (alex_evo_viii @ May 3 2009, 08:16 PM) Singura problema inafara de ceea ce am relatat eu mai sus este ca tu chiar nu ai pic de respect fata de alti membrii al acestui forum.
Pe bune???? Vaaaaai, aceste cuvinte ne doare! Dar cum ar trebui sa vorbesc c-unu' care se presupune ca a citit si acceptat un regulament caruia nu i se supune, in plus de asta mai e si atit de nesimtit incit sa-mi opareasca mie ochii cu fraze neinteligibile, fara noima?

Avatar utilizator
alex_evo_viii
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 28, 2009 10:08 pm

Mesaj de alex_evo_viii » Lun Mai 04, 2009 11:19 pm

QUOTE (Marty @ May 4 2009, 07:03 PM) Pe bune???? Vaaaaai, aceste cuvinte ne doare! Dar cum ar trebui sa vorbesc c-unu' care se presupune ca a citit si acceptat un regulament caruia nu i se supune, in plus de asta mai e si atit de nesimtit incit sa-mi opareasca mie ochii cu fraze neinteligibile, fara noima?
E clar ca esti oparit dar nu din cauza mea, dar sa ne intoarcem la problema cu limba romana care se pare ca este a ta (problema), ia-o usor cu limba romana de la inceput si abia dupa posteaza atacuri ca vad ca altceva nu postezi.
In cazul in care nu sti ce anume inseamna moderator afla ca nu este sinonim cu instigator ceea ce esti tu si am observat asta in mai toate posturile tale. Pentru mai multe detalii despre moderator, instigator si limba romana poti consulta manualele din generala macar si daca nu esti lamurit ia dex'u si citeste-l din scoarta in scoarta SEFU'.

P.S.: Daca tie chiar iti face placere sa ne porcaim fara nici un rost si de la faptul ca poate ai vazut multe si te-ai plictisit de forumuri si incepi sa fi stresat si de cele mai mici greseli ale uor useri noi care poate chiar cauta sa isi faca prieteni si nicidecum dusmani si nu cauta sa deranjeze pe nimeni hai sa o facem in PM-uri nu in public. Si daca chiar vrei neaparat sa scapi de mine da-mi BAN si nu ma mai vezi dar dupa cum vezi chiar ajut cat pot cu sfaturi, ca experienta am poate mai multa decat trei sferturi din cei ce posteaza si se perinda pe acest forum si chiar nu mi se pare ca va ajuta cu ceva sa va lepadati de mine.

Incearca sa mai lasi warn-ul ala ca arunci cu el de parca esti Becali cu banii la nunti. Mi-ai dat warn de 2 ori fara nici un motiv, daca vrei sa iti dau detalii vorbim pe PM.

Iti multumesc ca poate intelegi ce am vrut sa zic si ca o sa te gandesti la ce am zis eu aici.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Mai 05, 2009 11:27 am

Sper sa intelegeti amandoi ca nu aduce nimic constructiv continuarea acestui conflict.

Subiectul se inchide.

Scrie răspuns

Înapoi la “Combat Zone”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori