Lancer vs. Logan

Discutii in contradictoriu. Pana la un anumit punct. Prin aceasta rubrica nu intrigam la discutii in contradictoriu, ci doar oferim un loc in care aceste dispute sa se desfasoare fara a perturba alte subiecte. A nu se depasi limita bunului simt! Nu se vor tolera jignirile si insultele.
Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Vin Mar 20, 2009 2:11 pm

Mai. Ma repet pentru ultima oara. Am avut ocazia sa pun mana in ultimele 4 luni pe tot felul de Lancere NOI aduse prin MCAR. NICI UNUL, dar nici unul nu respecta ce zice manualul de service ca ar trebui sa se comporte un motor la diferite temperaturi. Fiecare avea comportament diferit. Unele mai grav, alte aproape normal. Am pus mana pe unu care era mai rau decat a mea. Deci nici macar nu pot zice ca a mea e cea mai varza si vai saracu de mine ce ghinion am avut.

Concluziile sa le trageti...ca le vreti/puteti voi. Scopul NU era sa fac antireclama sau mai stiu eu ce.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Mar 20, 2009 2:13 pm

QUOTE sunt oameni ai caror masini merg OK - atat in cazul Lancerelor cat si in cazul Colturilor.

Si mai ales a Carismelor ... iar ma bag ca Matza in seama dar nu mai stiu cum sa destind atmosfera pe unde e scandal.... e primavara oamenilor, vorbiti tehnic despre masini cand le comparati.... ce atata scandal!!! Si matza mea de o luna ma freaca la icre sa ii pun un sistem audio mai bun si ma enervez cu contactele de la cass dar pentru asta tot merge matza bine (si acum rad, dupa ce azi noapte un bou mi-a tras o piatra in parbriz ) dar tot rad...e primavara. Motoru sa fie bun si femeia de langa noi (sau invers ca ordine... restul le rezolva MCar - intr-un fel sau altul).


Gata cearta oameni buni, eu imi gasesc matza mereu zgariata (chiar am gonit de vreo 5 ori in Focsani in centru o Matza care dormea pe capota mea, nu ii placea alta masina....), sau mai schimb cate un far sau parbriz ( ) dar tot primavara este...nu incercam sa convingem pe nimeni ca Mitsu e cea mai buna, corect e ca fiecare sa aiba demnitatea sa incerce sa prezinta intr-o discutie tehnica cat mai obiectiv faptele.... trecem peste alea cu ce faina ii culoarea si altele...

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Vin Mar 20, 2009 2:20 pm

QUOTE (chacha @ Mar 20 2009, 02:13 PM) .... corect e ca fiecare sa aiba demnitatea sa incerce sa prezinta intr-o discutie tehnica cat mai obiectiv faptele.... trecem peste alea cu ce faina ii culoarea si altele...

Exact. Iar eu asta am facut de 3-4 luni pe DOUA forumuri. Pentru LAV77 se pare ca nu este de ajuns.

@LAV77

Suntem diferiti, cu nevoi diferite, cu asteptari diferite. Fiecare merge in service cu ea, e normal (pana la un punct), mai ales in cazul tau e oarecum normal, dat fiind ca folosesti masina cum o folosesti. Eu prefer sa nu chinui masina si as mai prefera sa nu fiu nevoit sa duc masina direct in service dupa ce o ridic de la dealer. Ma intelegi?

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Vin Mar 20, 2009 2:40 pm

Te inteleg nu e vorba despre asta. Dar masina nu e varza. Drept dovada ca eu o folosesc "cum o folosesc" si inca nu a "crapat". Crezi ca trebuie sa citesc ce scrii tu despre problemele acestei masini? Le cunosc si eu.

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Vin Mar 20, 2009 5:45 pm

nu e varza! dar nici ceea ce pare. pe noi chiar ne deranjeaza defectele pe care tu le treci cu vederea. poate unele persoane nu-si permit sa schimbe la 3-4 ani masina si isi doresc ca atunci cand iese din garantie sa fie in stare buna. Asa cum a mai subliniat cineva, nu e fair play din partea Mitsubishi sa te duca 3 ani cu presul cu o problema pe care ar trebui sa o rezolve ei in garantie, urmand ca atunci cand masina iese din garantie sa platesti tu remedierea defectului care ca prin minune este descoperit. asta ar fi o atitudine pe care unii ca tine o accepta, altii, ca noi, nu o putem trece cu vederea.

pe scurt: EU PLATESC UN DREPT PE CARE NU-L RESPECTA NIMENI! DE CE SA NU-L AM?

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Sâm Mar 21, 2009 11:28 pm

QUOTE (adictoma @ Mar 20 2009, 05:45 PM) ...
Asa cum a mai subliniat cineva, nu e fair play din partea Mitsubishi sa te duca 3 ani cu presul cu o problema pe care ar trebui sa o rezolve ei in garantie, urmand ca atunci cand masina iese din garantie sa platesti tu remedierea defectului care ca prin minune este descoperit. asta ar fi o atitudine pe care unii ca tine o accepta, altii, ca noi, nu o putem trece cu vederea.
...

Cred ca eu sunt acel cineva si imi mentin afirmatia, insa o sa le mai dau o sansa prin care imi pot demonstra ca sunt fair play.

Lav, nu mai dai nici un semn de viata ?
Nu asa procedeaza un taliban adevat!

Una peste alta diverx si se pare ca si adictoma, au niste probleme la lancerele lor de firma.
Amandoi au vrut sa-si depaseasca conditia de oameni de rand, sa intre in randul cunoscatorilor, posesorilor de masini speciale si cu caracter.
Ghinion!
E criza si s-a epuizat si caracteru', in schimb diverx cel putin, a devenit cunoscator.
Nu stiu cata programare stie (asta e profesia lui) dar tehnica auto a tot ingurgitat de cand a devenit posesor de logan si ulterior de lancer.

Din pacate acest model, lancerul 1.6, care era de negasit pe forumuri in ariile unde se discuta problemele tehnice, a inceput sa se bucure de popularitate...
Se pare ca pe ultima sa suta de metri, lancerul 1.6 ofera niste suprize cam neplacute...

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Dum Mar 22, 2009 11:54 am

QUOTE (Cristi @ Mar 21 2009, 11:28 PM) Lav, nu mai dai nici un semn de viata ?
Nu asa procedeaza un taliban adevat!

Las ca-mi revin eram prea ocupat cu plecatul la Kiskunlachaza:D pt ca inca nu am "crescut mare" asa ca mai stau prin diverse aeroporturi in frig sa casc gura la cursele de masini

Iar in discutiile de aici m-am bagat tocmai pt ca nu sunt suficient de matur sa ma abtin.

Ca o paranteza, cred ca am fost printre primii de pe acest forum care se certa ba cu Bogdan, ba cu service-ul pt problemele masinii mele care, pana la urma s-au rezolvat pt ca am insistat si pt ca nu m-am "dat ranit" ori de cate ori unu X sau Y de la service dadea din umeri pt ca nu stia ce sa zica despre problemele masinii mele.

Si sa incheiem intr-un ton optimist si impaciuitor. Aveti dreptate masinile astea sunt varza si eu sunt norocosul posesor al uneia fara cusur si cu dungi ....dar....astept sa mai cresc poate apar probleme si la a mea si atunci o sa inteleg si eu despre ce e vorba si o sa ma apuc sa spun lumii intregi cat de proasta e masina.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Dum Mar 22, 2009 11:59 am

LAV77

Asa, ca de la oradean la oradean, ma faci sa iti zic ca esti copil. Eu nu spun ca masina asta e proasta. E faina. ULTIMELE loturi SUNT PROASTE. Ce mama dracu e asa greu de inteles? De aceea am afirmat ce am afirmat pe daciaclub.

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Dum Mar 22, 2009 1:02 pm

OK am inteles .

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Dum Mar 22, 2009 10:55 pm

Se inchide ! deja s-a aberat destul ...

Scrie răspuns

Înapoi la “Combat Zone”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori