Razboiul tunerilor

Discutii in contradictoriu. Pana la un anumit punct. Prin aceasta rubrica nu intrigam la discutii in contradictoriu, ci doar oferim un loc in care aceste dispute sa se desfasoare fara a perturba alte subiecte. A nu se depasi limita bunului simt! Nu se vor tolera jignirile si insultele.
Avatar utilizator
SEBASTIAN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 7:28 pm

Mesaj de SEBASTIAN » Mie Feb 25, 2009 10:34 am

"SKN ridica standardele celui mai performant model aflat in gama Mitsubishi : Lancer Evolution X."
Stiu ca nu e frumos sa intru peste insa nici sa ai doi useri aserviti aceluias scop nu este corect: a se verifica AUM si SKN-Tuning.
De multe ori adevarul supara si nu e comod de spus insa am si eu cateva intrebari legate de fraza de mai sus?
Care standarde?
Cat timp a durat sa modificati masina? Stiu ca zac cu lunile prin parcare.
A mai plecat pe roti? Ar fi printre putinele cazuri cand nu pleca pe platforma sau la alte firme sa devina din nou functionala.

Avatar utilizator
AUM
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 25, 2009 2:05 am

Mesaj de AUM » Mie Feb 25, 2009 3:34 pm

Trec anii si tu te ataci in continuare! Ha Ha
Aum este user-ul meu - owner of SKN Romania. Citeste cu dictionarul ca nu stii engleza.
SKN Tuning este user-ul companiei.
Stiu ca e greu sa intelegi dar noi avem un sediu, unde putem avea loc pentru angajati. Suntem o echipa.

Asa ca ********** si te asteptam pe asfalt. Pana atunci ... cordiale salutari.

Avatar utilizator
SEBASTIAN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 7:28 pm

Mesaj de SEBASTIAN » Mie Feb 25, 2009 4:47 pm

Din pacate minti cu nerusinare in continuare, **********************

De bine si-au spus singuri ca doar laudatorii le-au cam ... in fine, eu le spun de rau, de fapt sunt obiectiv dar adevarul e dur si crancen in ce ii priveste.
Sa ne amintim de ispravile unuia dintre amfitrionii skn-tuning la Bucuresti:
- S3-ul galben pus pe butuci de Andrei,
- Cielo (AUM) impopotonata ca un brad de craciun si cu motor modificat de nu putea sa demareze nici cat una stoc,
- Honda CTR de culoare rosie a lui Andrei cu NOS, decedata odata, refacuta cu motor forjat si din nou pusa pe butuci, trimisa la maslinari
- sa nu uitam de vechea afacere Zeno unde falimentul si-a intrat in drepturi, o alta afacere cunoscuta si reusita in lumea tuningului la noi din portofoliul lui Andrei
- Subarul lui Dragos, proiect mediatizat pe 4tuning si ulterior dupa primele ispravi reusite de echipa din zona skn-tuning&company, Andrei uita ca a dat bani inapoi propietarului insa nu desul cat sa-l indestuleze?, inca cred ca mai are ceva datorii de la masina aia care apoi s-a dus in Italia in speranta ca va mai repara ceva ... frumos tuning sa ajungi sa schimbi tot inclusiv blocul motor, cine nu crede il poate contacta pe Dragos sa-i confirme.
- calculatoare blocate ... cu sistemul lor arhaic de lucru cu cheia si surubelnita, pentru resoftare exista tehnologie aplicata nu aia de pe stiker si elegant, putin invaziv introduci o mufa in portul OBD prin care in functie de tipul de comunicare reusesti sa comunici cu ECU. Faptul ca se tine clientul departe de masina este normal atunci cand faci ceva de genul:" mizeria se ascunde sub pres" tragi de plastice, mai rupi capse, fortezi carcasa de la ecu lasand urme vizibile...odata desfacut nu mai e virgin si oricine la garantie daca vrea sa verifice vede.
Imi suna a prostie, falsitate si minciuna si oare de ce nu ma mai mira ca pot asocia cuvantul hot cu anumite persoane si firme de montat softuri transmise prin Messenger, sau alta posta electronica. Oare ce ar mai tuna ei fara internet, eventual tunete si trasnete... Tunigul nu insemna : "copy paste"!
Si nici trasul pe sfoara nu e o gluma:
http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=92232
Interesant este ca ACR comunica oficial ceva ce ne da dreptul sa ne gandim la ocaua mica:
http://www.acr.ro/_6/773/COMUNICAT-A.C. ... N.A.K..htm
Pot sa va spus rele despre ei pana maine fara oprire dar nu asta e scopul meu.
As incheia cu o vorba din romani ce cred ca poate caractriza caracterul si munca lor: "Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul!"

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Mie Feb 25, 2009 6:19 pm

v-ati conversat destul pe multe alte forumuri de la noi. nu vrem sa se intample asta si aici. va rog vorbiti doar de realizarile voastre si nu va mai luati de ceilalti.
sau mai bine lasati realizarile voastre sa vorbeasca.

Avatar utilizator
AUM
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 25, 2009 2:05 am

Mesaj de AUM » Mie Feb 25, 2009 6:53 pm

QUOTE (Andrei_RC @ Feb 25 2009, 06:19 PM) v-ati conversat destul pe multe alte forumuri de la noi. nu vrem sa se intample asta si aici. va rog vorbiti doar de realizarile voastre si nu va mai luati de ceilalti.
sau mai bine lasati realizarile voastre sa vorbeasca.

Ai mare dreptate Andrei dar in atatea momente tensionate la workshop-ul SKN este singura relaxare sa-l vad cum se ataca la infinit.
Imi cer scuze, sincer imi cer, dar e amuzant.

Avatar utilizator
SEBASTIAN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 7:28 pm

Mesaj de SEBASTIAN » Mie Feb 25, 2009 6:54 pm

Poate ar fi mai multe lucruri importante de spus, ca de exemplu cum fac unii softuri sau de pe unde le iau...
Fişiere ataşate
1005mai.JPG
1005mai.JPG (150.83 KiB) Vizualizat de 6773 ori

Avatar utilizator
SEBASTIAN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 7:28 pm

Mesaj de SEBASTIAN » Vin Feb 27, 2009 7:01 am

Am citit pe un alt forum legat de aceasta masina aberatii f mari debitate de un economist care ar fi bine sa lase in seama inginerilor tuningul desi vad ca vor sa se dea pe brazda.
Dar din pacate e prea ... .. il vor folosi pentru agricultura ?
vezi link-ul : http://www.anunturi-agricultura.ro/skn- ... 72538.html ca utilaj agricol ?

tuneaza tractoare si motopompe ?

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Vin Feb 27, 2009 3:56 pm

Chiar daca nu vreau sa ma bag in cearta voastra nu pot sa ma abtin
Cu cat se pot ridica standardele unui Tractor U650?

Avatar utilizator
AUM
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 25, 2009 2:05 am

Mesaj de AUM » Vin Feb 27, 2009 5:21 pm

Am inteles !
Se pare ca ai fost avertizat in legatura cu comunicatele de presa pe care le pregatim.
Succes.

Am si primit mail de la headquarters referitor la minciuna ta:

Hi Andrei!

He must have copied that together from several emails... Bullshit!

KR, Michael

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Vin Feb 27, 2009 8:54 pm

Salut.
Am de facut cateva observatii.

1. Ai 2 useri si asta nu e ok. Te rog sa renunti la unul din ele. (Nu esti singurul tuner de aici. Si ceilalti au un singur user.)
2. Pana sa te apuci sa scrii pe forum a fost liniste.
Pe acest forum sunt o gramada te tuneri. Altuning, Flash Tuning, Racing Code, Doc si poate si altii.
Toti au scris si-au prezentat marfa lor. Primul tau post cu AUM a fost sa te iei de Doc.
Apoi ati inceput certurile de pe alte forumuri.
Astept sa vina Andrei (adminul forumului) si sa va stearga psosturile sau sa le mute intr-o categorie separata de certuri care pe care.
3. Nu mai scrie posturi consecutive
4. Daca mai puneti mailuri puneti-le cu tot cu full headers.


Acum referitor la treaba cu tractoarele. (Nici eu nu ma pot abtine )
Le puneti pe dyno? Sau iesiti cu ele in teste pe autostrada?
Va asumati riscul sa alergati cu ele pe targa in Grecia si prin alte parti cum ati facut cu masinile? Totusi sunt mai greu de transportat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Combat Zone”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori