Despre moderare

Discutii in contradictoriu. Pana la un anumit punct. Prin aceasta rubrica nu intrigam la discutii in contradictoriu, ci doar oferim un loc in care aceste dispute sa se desfasoare fara a perturba alte subiecte. A nu se depasi limita bunului simt! Nu se vor tolera jignirile si insultele.
Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mar Feb 10, 2009 9:54 pm

QUOTE (mocanu86 @ Feb 10 2009, 08:00 PM) cine a avut "inspiratia" sa-mi modereze mesajele ?
Stai usor ca ma sperii!
Cine a avut "inspiratia" sa-ti modereze mesajul a avut si motivatia necesara!

QUOTE (mocanu86 @ Feb 10 2009, 09:00 PM) e grele si cu moderarea cand nu stii accepti o gluma
Mai mult ma deranjeaza faptul ca nu era greu sa si spuna ca a moderat.
Oare nu cumva trebuie sa mai si stii sa faci o gluma inainte sa ai pretentia ca ea sa fie acceptata?
Cit despre anuntul cu "stimate domn utilizator, va rog frumos sa ma iertati ca-mi permit sa va importunez, dar credeti ca mi-ai putea ierta impertinenta de a va modera un mesaj? imi pare atit de rau ca tre' s-o fac incit imi trag si doua palme in semn de protest!", mai asteapta putin, te anunt eu cind o sa-l primesti!
Faptul ca s-a ales o moderare mai lejera nu transforma moderatorii in prostii tai! Dupa ce ca te doare-n rectu' curului unde si ce postezi, mai ai si pretentia sa fi anuntat ca ti s-a moderat postul. Super tare, frate!

Avatar utilizator
mocanu86
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 05, 2007 11:38 am

Mesaj de mocanu86 » Mar Feb 10, 2009 9:55 pm

propun ca moderarea unui offtopic sa se faca in formula urmatoare : admin nu sterge intreg comment si doar editeaza, sterge ce a scris persoana respectiva si scrie :"nume admin was here" .. ar fi de apreciat.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mar Feb 10, 2009 9:57 pm

Si sa-si traga si doua palme dupa care sa-i fie rusine 5 minute, nu?

Avatar utilizator
mocanu86
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 05, 2007 11:38 am

Mesaj de mocanu86 » Mar Feb 10, 2009 11:15 pm

cu siguranta .. vezi ca ai ghicit ? baiat destept esti tu ..

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Feb 10, 2009 11:39 pm

QUOTE (mocanu86 @ Feb 10 2009, 09:55 PM) propun ca moderarea unui offtopic sa se faca in formula urmatoare : admin nu sterge intreg comment si doar editeaza, sterge ce a scris persoana respectiva si scrie :"nume admin was here" .. ar fi de apreciat.
Daca ai fi avut putin spirit de observatie, ai fi vazut ca se intampla chestia asta in cazul mesajelor din care e ceva de selectat. Ce voiai sa las din mesajele alea, spatiu liber?

Avatar utilizator
mocanu86
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 05, 2007 11:38 am

Mesaj de mocanu86 » Mie Feb 11, 2009 12:06 am

cam asa ceva .. nu vreau sa fac eu pe desteptul dar asa se procedeaza si mi se pare si corect
prnt scrn e facut de pe bittorrents.ro cotat cam cel mai serios tracker din ro. zic si eu asa
Fişiere ataşate
1.jpg
1.jpg (50.52 KiB) Vizualizat de 6836 ori

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mie Feb 11, 2009 12:12 am

Cu tot respectul, ma repet din alt topic. Umpleti lista de sanctiuni. Libera exprimare care aici exista a fost prost inteleasa de majoritatea utilizatorilor. Probabil ca Marty ar fi trebuit sa-si toarne cenusa in cap si sa fuga in pat, sa-si traga plapuma peste cap si sa nu iasa la lumina vreo 2 saptamani pentru impertinenta care si-a permis-o. Draga mocanu86, poti sa ma injuri cat vrei, dar eu in locul lui Marty ti-as fi dat 2 saptamani de concediu de studii doar pentru dorinta ta de a comenta public deciziile luate de moderatori.
Pana la urma suntem o comunitate (sau, ma rog, probabil ca de la o vreme incoace doar ne dorim a fi) in care incercam sa ne ajutam si sa ne impartasim impresiile vizavi de o marca auto. Nu suntem nici in targ, nici in piata.
MA REPET: BUNUL SIMT SE PARE CA LIPSESTE. Cu desavarsire.

Avatar utilizator
mocanu86
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 05, 2007 11:38 am

Mesaj de mocanu86 » Mie Feb 11, 2009 12:19 am

imi vorbesti tu de bun simt .. cred si sper ca m-am exprimat cat se poate de clar .. plus de asta .. nu am inteles? .. daca el e moderator are dreptul de a-mi raspunde la misto ? apoi . ..eu nu am voie sa-i raspund cu aceasi moneda, doar pt ca el e moderator ?

eu doar mi-am exprimat punctul de vedere aici , unde trebuie , adica la sectiunea propuneri in urma unei neintelegeri

iti respectul punctul de vedere dar din pacate vorbesti in necunostinta de cauza.

Oricum , daca in viziunea ta adminii sunt gen semi-zei .. imi pare rau sa-ti spun .. ori esti nebun ori iti urmaresti un scop pt ca, ei , fiind moderatori nu au dreptul de a-mi da mie concediu 2 saptamani doar ca nu mi-a convenit o anumita atitudine a lor si am preferat sa o exprim ..

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mie Feb 11, 2009 12:26 am

eu iti sugerez sa recitesti regulamentul. Exista un moderator, a uzat de prerogativele lui conform regulamentului, pa si la revedere. Pe orice forum, decizia de moderare nu se discuta. Ai ceva de comentat, o faci in particular cu acel moderator. De aia exista PM. Nu-ti convine, te adresezi admin-ului forumului. In niciun caz, balacareala publica cu moderatorii nu va rezolva ceva.

PS: In cazul de fata, tu chiar iti doresti un concediu. Insisti prea mult si greseala e tot a ta.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Feb 11, 2009 12:30 am

Discutiile pe aceasta tema se incheie ACUM!

mocanu, ai 30 de zile in care poti sa respiri usurat, poate revii cu o alta atitudine.

Scrie răspuns

Înapoi la “Combat Zone”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori