Despre moderare

Discutii in contradictoriu. Pana la un anumit punct. Prin aceasta rubrica nu intrigam la discutii in contradictoriu, ci doar oferim un loc in care aceste dispute sa se desfasoare fara a perturba alte subiecte. A nu se depasi limita bunului simt! Nu se vor tolera jignirile si insultele.
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Iun 07, 2009 11:22 pm

Exista un Regulament in care sunt precizate si sanctiunile pentru fiecare incalcare in parte.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Dum Iun 07, 2009 11:54 pm

Acuma nu ca as fi nemultumit, dar am o nedumerire. Aveam 3 warn-uri si 30% warn. Da' mare mi-a fost mirarea azi cand am vazut ca tot 3 warn-uri am dar au crescut ca aluatul. La 90%. Au fost editate?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Iun 08, 2009 2:26 am

20% offtopic
20% limbaj necorespunzator
50% nerespectarea deciziilor administrative

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Lun Iun 08, 2009 9:25 am

Nah. Faina modificare....

Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Sâm Mar 06, 2010 9:14 am

Si eu am fost criticat pentru opiniile exprimate, orice acuzatie negativa adusa modelului Lancer fiind aprig criticata. La Jurnal de Bord doar la diesel se posteaza, ca vai ce merge, ca vai ce avion de masina am. Nu suport dieselul ala pe o masina ca Lancer.
MA RALIEZ IN TOTALITATE OPINIEI EXPRIMATE DE @THOR, asa ca accept si un ban probabil. Deja s-a ajuns departe, ce are daca un om si-a exprimat opinia? va deranjeaza? democratie nenneeeee!!!

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Sâm Mar 06, 2010 9:39 am

goldeye3002, fara suparare dar de unde reactia asta a ta? Am "sapat" acum rapid prin posturi sterse/moderate si la prima vedere nu vad unde ar fi discutii de ale tale legat de diesel si moderari? Poate ne ajuti tu sa intelegem de unde refularea...

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Sâm Mar 06, 2010 7:07 pm

De cand sunt pe forum , am evitat oarecum discutiile in contradictoriu... Dar goldeye3002 de unde si pana unde la jurnalul de bord posteaza doar cei care au diesel? cine a zis ca di-d-ul ( aka tdi ) e cel mai tare si ca lancer-ul e avion cu motorul asta?... Ce ti s-a intamplat?

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Sâm Mar 06, 2010 11:26 pm

am citit aici post-uri ale unor persoane care cer ca frecventa bann-urilor si warn-urilor sa creasca. haideti mai intai sa ne uitam si la noi inainte sa cerem sa ii penalizam mai usor pe altii.

CORECT:"trebuie in primul rand sa ne respectam reciproc, sa fim onesti si sa incercam sa avem o atitudine prietenoasa. Nu mai vreau scandaluri, nu mai vreau flame-uri, hai sa dam dovada de maturitate si sa actionam ca atare"

nu vreau sa stric imaginea cuiva anume, cred doar ca este bine sa ne gandim de doua ori la ce, de ce si unde postam.

avem toti parinti care sa ne invete cum sa ne purtam in viata de zi-cu-zi(sau ar fi trebuit), avem moderatori/admini care sa ne penalizeze pe forum. haideti sa postam doar daca avem ceva de zis.

am observat ca "luatul peste picior" este la moda pe aici si nu cred ca este prea frumos. simplul fapt ca unii detin o imaginatie, ori un vocabular mai complex, sau pe romaneste au "papagal", nu inseamna ca trebuie sa-l foloseasca la "caterinca", sau la adresa altora intr-un mod nu prea placut.

postarile inutile si criticile gratuite sunt la fel de daunatoare forumului ca injuraturile de care se vorbea mai devreme de pe dc++ sau alte forumuri.

Avatar utilizator
Syber
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 25, 2011 5:53 pm

Mesaj de Syber » Vin Iul 06, 2012 6:30 pm

Buna ziua,

domnilor administratori va multumesc in primul rand pentru modul si forma in care va exercitati pozitia cat si dreptul de administratori ai acestui forum.
In al doilea rand as dori sa subliniez faptul ca privilegiul utilizari acestui forum nu este doar de partea utilizatorilor.
Un forum fara utilizatori reprezinta doar un sitem informatic de comunicare "gol" unde nimeni nu comunica, nimeni nu intreaba, nimeni nu rezolva, nimeni nu da sfaturi, pe scurt nu exista.
Inteleg ca exista reguli si este bine sa fie asa. Dar de la reguli pana la a trece totul sub pres (a sterge comenturi sau postari), pe principiul cum ca nu exista deci nu a fost, este dupa parerea mea chiar jignitor si nu reprezinta un "privilegiu" pentru nimeni.

Consider ca in cazul postarilor la rubrica "Frumusete feminina" nu era nevoie in a sterge cele 3 sau 4 comenturi la adresa sexului frumos.
Nu a exista si nici nu au fost folosite cuvinte jignitoare. Si nu exista nimic gresit in a face 2 glume si a permite fanteziei sa se joace si ea putin.
Inteleg stati linistit ce inseana acela CNA si ce inseamna protejarea imaginii forumului, dar ar trebui totusi sa analizati mai bine ce stergeti si ce nu.

Dar in cazul in care doriti, sincer puteti sa stergeti si aceasta postare.

O zi faina!

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Vin Iul 06, 2012 6:49 pm

O sa ofer eu un reply, chiar daca nu am fost implicat direct in situatia ta.
Toata lumea in ziua de astazi e atat de usor de ofensat si de suparat, pfailei!
Fratilor, e un forum, unde lumea isi da intalnire pentru a-si descreti fruntile si a barfi marca favorita: mitsubishi.
De aici pana la fine arogante/ironii la adresa stergerii unui post cu 2 gagici sau a atacurilor la persoana (nu e cazul de fata, e un exemplu), mi se pare o chestiune absurda.
E o zicala pe internet, zice: "Fighting on the internet is like running in the special Olympics... Even if you win, you are still retarded." - nu e un afront la adresa ta, dar cred ca intelegi esentialul.

In ceea ce priveste utilizatorii unui forum, de acord, ei sunt "miezul". Dar si ei trebuie sa respecte anumite principii ale forumului, altfel ar fi si aici o jungla. Commenturile respective au fost sterse/mutate pentru ca pur si simplu nu aduceau nimic la subiectul topicului, pe scurt, erau de umplutura. Nu trebuie sa o iei personal, "asa-i in tenis". Apoi, una e imagine/i ale sexului frumos; consider insa ca nuditatea pe un forum auto, combinata apoi cu alte reply'uri inutile, nu-si prea au rostul, totusi!

Acestea fiind spuse, apreciem faptul ca ai ales sa-ti petreci minute/ore din viata pe forumul asta, unde speram noi ca ai invatat/obtinut informatii noi, care sa-ti fie de folos si de asemenea, ai contribuit la informarea altor utilizatori, daca a fost cazul. Ne pretuim toti membrii si suntem de parere ca avem o comunitate frumoasa cu oameni de calitate. Indemn la calm si pragmatism. Hai sa ne descretim fruntile, ca-n tara asta in afara de propria voie buna si peisaje frumoase, nu prea mai avem multe motive de bucurie!

Pam, pam!
Malakai.

Scrie răspuns

Înapoi la “Combat Zone”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori