Despre moderare

Discutii in contradictoriu. Pana la un anumit punct. Prin aceasta rubrica nu intrigam la discutii in contradictoriu, ci doar oferim un loc in care aceste dispute sa se desfasoare fara a perturba alte subiecte. A nu se depasi limita bunului simt! Nu se vor tolera jignirile si insultele.
Avatar utilizator
eth0tty1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2007 10:40 am

Mesaj de eth0tty1 » Vin Oct 24, 2014 8:56 pm

M-am distrat de minune citind aces topic , super fain ...... daca nu esti implicat
Nu mai stiu cine a spus insa sunt deacord cu el " cel care sterge sau editeaza , sa se semneze , adica sa aibe coloana vertebrala si sa-si asume public actiunea. sa stie toata lumea ca EL a considerat jignitor/ofesativ/off topic sau ce alte motive ar mai fii avut . Am vazut cateva cazuri cand unii moderatori au actionat neintemeiat din punctul meu de vedere .
Fiind forum, consider ca unele glume ( daca se incadreaza in limita bunului simt ) , trebuie sa ramana , NU suntem AMERICANI ca sa suferim de un complex de inferioritate ca sa cautam in fiecare propozitie ceva ostentativ sau jignitor ca sa ne putem victimiza , spiritul liber pur romanesc trebuie sa ramana , vorba aia " haz de necaz" !

Amu sa ma astept la warn si ban ?? ))

Avatar utilizator
Scottishman
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 07, 2014 4:51 pm

Mesaj de Scottishman » Mar Ian 27, 2015 2:07 pm

Isi poate rupe cineva dintre moderatori 5 secunde sa-mi aprobe si mie un topic la bursa, daca nu cer prea mult? Mentionez ca topicul solicitat nu incalca regulamentul Bursei si are in jur de o saptamana de asteptare. Stiu ca e un forum cam trist de pustiu, insa....
Anul asta daca este posibil, as fi recunoscator.

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Mar Ian 27, 2015 8:25 pm

Ai venit alaturi de aceasta comunitate singur si nesilit de nimeni,singurul lucru care este cerut este respectarea regulamentului si a tuturor membrilor acestui forum.Postul tau de mai sus da dovada ca nici macar nu ai dat cu ochiu prin regulament iar impertinenta e partea a doua.Forumul este unul privat iar prezenta ta pe el trebuie considerata ca o onoare pentru tine nu pentru noi.
Si ca sa nu astepti prea mult din anul asta cu anuntul tau.......anuntul va fi public atita timp cit va respecta regulamentul.
Daca nu i-ti convine du-te pe OLX.

Avatar utilizator
Scottishman
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 07, 2014 4:51 pm

Mesaj de Scottishman » Mar Ian 27, 2015 11:57 pm

Ma scuzati, dle, "iti" se scrie taman asa, niciodata "i-ti", nefiind o forma pronominala incompleta....nu mai mentionez de folosirea incorecta a lui "cit" (corect "cat" ) care, conform DEX-ului, nu exista in ortografia limbii romane....altminteri m-as face vinovat de atac la persoana.
Regulamentul a fost respectat ad-literam...dovada continutul postului de la Bursa precum si nefolosirea unui limbaj injurios sau vulgar in prezenta expunere.

Ole ! ( x)

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mie Ian 28, 2015 6:38 am

Rezolvat.

Avatar utilizator
eth0tty1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2007 10:40 am

Mesaj de eth0tty1 » Dum Feb 08, 2015 11:52 am

Scottishman : nu te cunosc , insa iti dau dreptate 100 !
Cand pui un anunt la bursa dureaza extrem de mult pana cand cineva isi face timp sa il aprobe, dar cand este vorba de ceva comentariu , moderatorii in general fac un exces de zel si ceea ce este enervant este ca o fac cu o rapiditate extraordinar de mare ......aceasi rapiditate am vrea sa fie si la anunturile din bursa sau in alte locuri

Cristi4x4 : ai tot respectul meu pentru ca esti om, coleg, etc etc insa , citez: "Daca nu i-ti convine du-te pe OLX. " consider ca este o replica nelalocul ei , impertinenta si nesimtita si ar fii necesar sa iti dai singur un avertisment iar la urmatoarea replica total comuninsta sa iti dai suspend pe o perioada determinata ! nu am nici o legatura cu discutia voastra si pe tine te-am intalnit personal in viata asta, deci tin cu tine, ....... insa .....GRESESTI si ABUZEZI !

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Mie Aug 03, 2016 11:39 am

@duda....la 4 luni vechime pe forum ai pareri mult prea impertinente despre mine.Daca te oboseai putin sa citesti regulamentul acestui forum nu cred ca scriai acest post,iar in privinta motivatiei cind sterg un post pur si simplu forumul nu are functie de explicatie cind faci acest lucru.Posturile pe care le-am sters pina acum nu erau conforme cu regulamentul si o voi face in continuare cu cele care nu le respecta iar aici intra si al tau.

P.S. Pentru atac la persoana primesti 10% warn.Daca continui voi merge pina la bannare.

Scrie răspuns

Înapoi la “Combat Zone”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori