Bai ma lasa nervii

Discutii in contradictoriu. Pana la un anumit punct. Prin aceasta rubrica nu intrigam la discutii in contradictoriu, ci doar oferim un loc in care aceste dispute sa se desfasoare fara a perturba alte subiecte. A nu se depasi limita bunului simt! Nu se vor tolera jignirile si insultele.
Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mar Feb 10, 2009 6:14 pm

Am intrat de vreo 2 luni incoace din ce in ce mai rar pe forum din motive profesionale ca nu mai am timp.
Ajung si descoper tot felul de prostii pe diverse topicuri, luari la suturi, inocenta copilareasca si tot felul de alte chestii.
Sa-mi scuzati limbajul dar cand am poposit pe forumul asta am crezut ca dau peste oameni destupati la cap, fara ifosele care le-am descoperit pe alte forumuri auto s.a.m.d.
Din nefericire, constat pe zi ce trece ca pe aici apare un circ deghizat si noi nu platim bilete.
Dragilor, mi-as permite sa trag o injuratura dar din prea mult respect fata de unii dintre voi (chiar asa, doar fata de unii) mi-o cenzurez.
Mi-ar place ca intalnirea aia de 2 ani sa o facem fara suturi de astea forumistice.
Poate pana atunci va mai si calmati si dati dovada de bun simt. La unii observ ca lipseste.
Dragi administratori, poate faceti ceva cu lista aia de sanctiuni sa se mai calmeze lumea.
O seara buna va doresc.

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Mar Feb 10, 2009 6:51 pm

Bravo Domnul Apple! Ai pus punctul pe I !!

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Mar Feb 10, 2009 8:17 pm

RE5PECT!

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Joi Feb 12, 2009 3:06 pm

cred ca e destul de greu de gasit un echilibru, imposibil de multumit pe toata lumea.
se mai scriu si balarii, se mai scrie si serios. preponderent serios zic eu.

daca pe acest forum se va scrie doar serios atunci propun un skin gri, cu smiley-uri gri si pozele postate sa fie doar alb-negru.
ca nah, e forum serios, doar piper... dar cred ca din cand in cand mai trebuie si putina sare.

eu cred ca e OK cum e acum, cu mici exceptii... desigur regulile trebuie aplicate insa nu trebuie abuzat de ele.

este doar punctul meu de vedere.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Feb 12, 2009 4:48 pm

Absolut deacord, trebuie si putina sare.

Insa, cand unii incapabili sa inteleaga unele glume (care, culmea.. nu sunt facute la adresa lor) incep sa se certe ca la usa cortului... nu mai putem vb de o atmosfera destinsa.

Nimeni n-o sa se ia de posturi deschise pentru a descreti fruntile incruntate ale unora, mesaje care sa fie postate acolo unde trebuie, precum acesta. Cand unul face o gluma, iar toti ceilalti o inteleg si continua pe acelasi fir, da, e OK, n-o sa spuna nimeni nimic. Cand insa unul glumeste si 20 ii sar in cap pt ca neuronu' din dotare le zice ca ii lezeaza chestia aia, deja e altceva...

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Feb 12, 2009 4:54 pm

Pentru cei care considera k acest forum a ajuns o mahala, le sugerez sa studieze un alt forum foarte drag mie. Anume, CubKIA.ro Sa vedeti ce-i acolo.... Pe langa ce gasim aici, acolo sunt si foarte multi oameni cu pretentii de "experienta in auto" care dau solutii incredibile la probleme de 2 bani.Si daca, prin absurd, incerci sa-i contrazici incepe o balacareala...ma rog...nu mai intru in detalii. Problema e ca acolo adminii sunt doar cu numele.

In scimb,aici, pe mitsu, vrea sa felicit toata "sleahta" de admini care si-a facut treaba foarte bine pana acum,potolind pe unii. Doar ca trebuie sacontinuie si sa fie mai indarjiti in ceea ce fac. Spor !

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Feb 12, 2009 4:54 pm

Cum baaa.. eu am numa un neuroon ? (icon care isi da cu palma in cap)

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Joi Feb 12, 2009 8:19 pm

QUOTE (andrei @ Feb 12 2009, 04:48 PM) Absolut deacord, trebuie si putina sare.

Insa, cand unii incapabili sa inteleaga unele glume (care, culmea.. nu sunt facute la adresa lor) incep sa se certe ca la usa cortului... nu mai putem vb de o atmosfera destinsa.

Nimeni n-o sa se ia de posturi deschise pentru a descreti fruntile incruntate ale unora, mesaje care sa fie postate acolo unde trebuie, precum acesta. Cand unul face o gluma, iar toti ceilalti o inteleg si continua pe acelasi fir, da, e OK, n-o sa spuna nimeni nimic. Cand insa unul glumeste si 20 ii sar in cap pt ca neuronu' din dotare le zice ca ii lezeaza chestia aia, deja e altceva...

Daca nu scria acolo Andrei juram ca e scrisa de Cristi chestia asta...
Sa imi spuna si mie cineva(cu citat)daca a existat vreun moment in care un posesor de Lancer'08 a demarat vreo discutie cu scopul de a denigra Lancerul clasic?In schimb au fost destule cazuri de posesori fie de Colt fie de Clasic care au inceput acum cateva luni o campanie de mistouri fata de Lancerul 2008.Chiar si eu am intrat in jocul asta indemnat de unele defecte evidente constatate la propria masina...Toate bune si frumoase pana la un punct....pana la punctul in care atacatorii vazand ca nu ne prea ofticam au trecut la faza a doua ..atacul la persoana.Si asa am devenit noi cei cu hulitele(inca nu m-a lamurit nimeni pt ce motiv)TDI...manelisti,aprozaristi,cocalari.....iar acum...ca urmare a ripostei noastre adminii s-au trezit si facandu-se ca nu mai tin minte cine a generat jignirile...in the first place...taie in carne vie...pun reguli noi..tot impotriva celor cu Lancer 2008.
Curat murdar..nene Iancule.


PS.Ascultati-mi sfatul...eliminati Lancerul 2008(ca si asa va sta ca un ghimpe in ochi)din acest forum si veti fi mai linistiti voi intre voi.

Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Joi Feb 12, 2009 9:22 pm

Adevarul e ca e cam de pork TDI-ul ala. Nu-nteleg de ce n-au luat de la fratii lor, Kyundai, neste CRDi-uri decente.



Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Feb 12, 2009 11:56 pm

QUOTE (thor @ Feb 12 2009, 08:19 PM) Daca nu scria acolo Andrei juram ca e scrisa de Cristi chestia asta...
Sa imi spuna si mie cineva(cu citat)daca a existat vreun moment in care un posesor de Lancer'08 a demarat vreo discutie cu scopul de a denigra Lancerul clasic?In schimb au fost destule cazuri de posesori fie de Colt fie de Clasic care au inceput acum cateva luni o campanie de mistouri fata de Lancerul 2008.Chiar si eu am intrat in jocul asta indemnat de unele defecte evidente constatate la propria masina...Toate bune si frumoase pana la un punct....pana la punctul in care atacatorii vazand ca nu ne prea ofticam au trecut la faza a doua ..atacul la persoana.Si asa am devenit noi cei cu hulitele(inca nu m-a lamurit nimeni pt ce motiv)TDI...manelisti,aprozaristi,cocalari.....iar acum...ca urmare a ripostei noastre adminii s-au trezit si facandu-se ca nu mai tin minte cine a generat jignirile...in the first place...taie in carne vie...pun reguli noi..tot impotriva celor cu Lancer 2008.
Curat murdar..nene Iancule.


PS.Ascultati-mi sfatul...eliminati Lancerul 2008(ca si asa va sta ca un ghimpe in ochi)din acest forum si veti fi mai linistiti voi intre voi.

Nici nu stiu daca sa ma intristez sau sa ma bucur ca postul meu ma recomanda ca fiind altcineva.
Tu insa esti inconfundabil, thor.
Posturile tale realiste si mature... care de fapt nu e decat unul singur de cateva luni incoace, continua sa reflecte aceeasi nemultumire continua pe care o manifesti de cand ai intrat pe forum, incepand cu defectele masinii tale pac pac, culminand cu micsorarea pretului si prelungirea garantiei de catre nerusinatii de la Mitsubishi care nu te-au anuntat post-vanzare si de care nu ai beneficiat (cre'ca aici e buba) si incheind cu subiectul manelo-tdi-st-luxury-sport-sedan.
Numai necazuri...

Eu, Cristi, masina, mitsubishi, universul, toti ar trebui sa ne cerem scuze pentru toate aceste suferinte pe care ti le-am pricinuit.

Si cred ca tot nu ar fi suficient...

Daca nu era una, era alta si tot asa...gaseai tu ceva de bombanit!

Ii tot dai cu "enthusiasts" ceea ce la tine nu s-a manifestat sub nici o forma de la bun inceput.

Chiar si acum, cu toate ca nu mai ai nici un motiv real, continui sa vii cu aceleasi posturi obsedante si penibile.
Vezi conspiratii la tot pasul, pana si regulamentul e special conceput pentru a te discredita pe tine sau tdi-ul tau!
Atacatorii !!! Atacatorii !!
Auzi ?
Tu chiar nu ai nici un prieten care sa te ajute sa iesi din starea asta ?
In afara de acest subiect, altceva te mai pasioneaza ?
Amintirile din trecut continua sa te bantuie in asemenea masura incat sa nu poti trece peste ele ?

Personal m-am saturat sa reluam FIX aceleasi discutii despre... despre ce ?
Despre o motorizare tdi despre care oricum nu spunem nimic, doar ca rupe tot la cei 170 cp ai sai (unii dintre posesori) sau ca
transforma lancerul intr-un tractor... (talibanii).
Chiar are rost sa continuam sa aducem in discutie, vechile discutii ?
O motorizare care nici macar nu mai e de actualitate, nici pentru cei care au conceput-o, nici pentru cei care au imprumutat-o.
Noi si alti cativa care le mai aduc din germania, ne tot agitam pe marginea sportivitatii lor.
Altii renunta la motorizarea tdi, la noi e sport, varf de lance...
Oricum se pare ca macar noul lancer sportback nu va mai utiliza motorizarea tdi, poate doar la cerere, pana cand vor apare motorizarile diesel Mitsubishi deoarece cererea pentru ea a fost mica spre foarte mica in cazul Lancerului TDI.
E fumata si afumata.

Da, au fost mistouri masive la adresa Lancerului TDI... atentie, TDI, ca despre asta e vorba si nu Lancerul 08... destule ironii referitoare la titulatura ridicola de sport, critici vis-a-vis de calitatea mai scazuta comparativ cu vechiul, laude cu privire la design, samd.
Toate acestea au trecut prin filtrul obiectivitatii si subiectivitatii fiecaruia.
Pe masura ce aceste discutii s-au incins, obiectivitatea s-a diminuat.

Legat de jigniri.. thor, am vazut cu totii cum gandesti cand fara sa vrei ai enuntat o parere de jupan ruman cu lant, dupa care
nu te-ai mai ferit si chiar ai insistat pe ea... stii tu care...
Si asta e o jignire si denota o problema de gandire... fix aia pe care o criticam toti la cocalarii aflati la tot pasul in trafic.
Culmea e daca talibanii au facut afirmatii referitoare la o anumita categorie de persoane, unii s-au simtit vizati, altii nu, insa
cei care s-au simtit vizati au jignit la nivel de taliban, adica direct la persoana... si au facut-o intr-un mod extrem de primitiv.
Cand discutia gen New Lancer versus Lancer Classic, dintre tine si talibanii incepuse sa capete o nota serioasa, respectuoasa si chiar interesanta prin prisma argumentelor aduse... ai abandonat-o brusc pentru ca apoi sa-ti anunti retragerea...
De atunci nu faci altceva decat sa intri pe forum, sa te dai victima, sa presupui prostii, sa aduci in prim plan vechile conflicte,
sa provoci prin comentarii care chiar nu-si mai au rostul.

Au tacut talibanii, acum te deranjeaza regulamentul ?

Parca as modera o emisiune gen "Te pui cu blondele ?" ... in care unu' zice ce zice, se amuza si o armata de blonde ii sar in cap.
Gata, acum e liniste, blondele se pot relaxa!

Scrie răspuns

Înapoi la “Combat Zone”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori