Poze, impresii intalnire MITSU.RO

Planificari, discutii si poze
Avatar utilizator
Andrei_Iasi
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 23, 2007 12:16 pm

Mesaj de Andrei_Iasi » Lun Apr 21, 2008 12:22 pm


Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Lun Apr 21, 2008 12:30 pm

In link-ul de mai jos e o arhiva cu ceva mai multe poze facute de mine. Cele mai reprezentative au fost puse deja.
http://www.filebox.ro/download.php?key= ... d5c8128562
(link-urile catre aceste fisiere se pare ca vor fi disponibile maxim 30 de zile)

Cat priveste intalnirea in sine, e drept ca am dus lipsa de organizare dar nici implicare din parte forumistilor nu am vazut. Uitati-va in topicul program intalnire si numarati cati si-au exprimat opinia, cati au fost cei care s-au aratat interesati de aceasta intalnire (vezi listele facute) si cati au fost prezenti. Asa ca, nu e cazul sa criticam in vre-un fel pe cei care s-au ocupat de organizare. Din greseli se invata.
Pentru mine care nu am ramas in Moeciu peste noapte a fost OK.

Avatar utilizator
geticul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 26, 2007 11:04 pm

Mesaj de geticul » Lun Apr 21, 2008 12:31 pm

QUOTE (Sfinxul)Eu am reusit sa le descarc pe ambele. Vedeti ca in stanga apare undeva Descarca (Synco) De acolo le-am facut download.

Pe mine ma intereseaza cum sa procedez sa postez un clip. Are peste 300Mb.

Am descarcat de pe ambele cai, dar degeaba.


Avatar utilizator
cristinasfg
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 09, 2007 3:55 pm

Mesaj de cristinasfg » Lun Apr 21, 2008 2:58 pm

Salutare tuturor.
Vrem sa va spunem ca noi chiar ne-am simtit bine sambata. Desi am fost doar in vizita, adica nu am ramas peste noapte, desi am plecat la 12 noaptea, dar chiar ne-am simtit bine. Trebuie sa recunosc ca nu le stiu nick-urile tuturor celor care au fost acolo, dar totusi incet incet ii voi recunoaste.
Adevarul este ca a fost prima intalnire de acest gen si era de asteptam sa nu iasa perfect, dar totusi a iesit foarte bine pentru o prima incercare. si in plus nimeni nu a stiut la ce sa se astepte. Sa speram ca pentru data viitoare se vor schimba lucrurile in bine.
Oricum, macar am petrecut o sambata frumoasa si am cunoscut cateva persoane de pe site. Deci va rugam nu criticati pe nimeni pentru ca nu a fost vina nimanui daca nu ati venit sau daca ati venit si nu v-ati simtit bine. Desi dupa parerea mea, cei care au ramas peste noapte la cabana, deci prin urmare au participat la gratarul de seara, s-au simtit bine. Daca ma insel va rog sa ma contraziceti.
Se pare ca noi am pirdut toate filmatele care le facusem, dar totusi ne-au ramas pozele. Dupa ce organizez putin le voi posta si eu site.
In concluzie pot sa va spun ca mi-a facut placere sa va cunosc si poate reusim sa ne mai vedem in vara sa facem Transfagarasanul.
Numai bine tuturor!!!
Cris & Cris.

Avatar utilizator
erlo
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 27, 2007 11:06 am

Mesaj de erlo » Lun Apr 21, 2008 8:58 pm

Fara intentii malitioase, eram tentat sa polemizez pe marginea unor critici, insa m-am decis ca in mod
descriptiv sa "rezolv" toate problemele.

1. Eu am fost foarte incantat de intalnire, in ciuda unor neajunsuri inerente unei astfel de experiente
in care practic nimeni nu cunostea pe ceilalti participanti.
2. Intre impresiile cele mai placute sunt cele tinand de caracterul deosebit al participantilor, pe fondul
marii varietati a temperamentelor. Toti, fara exceptie, mi-au facut impresia unor oameni de un bun simt
remarcabil. In ciuda diferentelor de preocupari, de profesii, de varsta, a timpului relativ scurt necesar gasirii
unor cai de comunicare adecvate, am simtit clipa de clipa cristalizandu-se trasaturile unei comuniuni in devenire.
Asa ca, la mai mare!
3. Referitor la minusurile organizatorice, fiecare dintre noi, atat cei care am innoptat acolo, cat si cei care au
venit doar in vizita, ar trebui sa ne reevaluam gradul de implicare si abia apoi sa criticam ceva sau pe cineva.
Initiativa a fost foarte laudabila, insa aceasta n-a fost dublata de vreo sponsorizare (lucru stiut ori cel putin
banuit de toata lumea), asa ca era de datoria noastra, a celor care ne-am anuntat prezenta, sa ne implicam
in aspectele organizatorice.

Iata linkurile catre pozele facute de mine, selectate si impartite pe categorii, ca fiecare sa-si descarce doar
ceea ce doreste sa vada:

Mitsu meeting - cars and 'players'
link: http://www.filebox.ro/download.php?key= ... bc&lang=ro
Mitsu meeting - Cetatea Rasnov
link: http://www.filebox.ro/download.php?key= ... c2&lang=ro
Mitsu meeting - Castelul Bran
link: http://www.filebox.ro/download.php?key= ... df&lang=ro
Mitsu meeting - Night light Hammer's car
link: http://www.filebox.ro/download.php?key= ... 8a&lang=ro
05.Mitsu meeting - Landscapes
link: http://www.filebox.ro/download.php?key= ... e8&lang=ro

Aici atasez o singura poza, care sper ca este suficient de sugestiva pentru cei care n-au participat, dar care
ar fi tentati pe viitor sa vina la o astfel de intalnire.
Fişiere ataşate
DSCF0013_copy.jpg
DSCF0013_copy.jpg (188.75 KiB) Vizualizat de 7242 ori

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Apr 22, 2008 4:47 am

Salutare,

Per total sper ca toata lumea s-a simtit bine, desi pretentiile gazdei au fost foarte suparatoare si neintemeiate, avand in vedere ca de fiecare data cand am discutat cu respectiva cucoana la telefon i-am povestit ce si cum va fi... Principalul scop al intalnirii a fost de a ne vedea pe cat posibil cat mai multi membri si de a socializa, de a ne relaxa si nu de a organiza competitii sportive... asta fac altii, care daca ar avea putin bun simt ar incerca sa nu boicoteze alte eventuri. Interesul din partea multor membri care initial si-au anuntat prezenta a fost din pacate foarte scazut, de observat este si faptul ca unii care au fost la ~20km distanta de intalnire stau in fata monitorului si critica dupa poze pe altii care au avut de parcurs cateva sute de km si s-au incumetat sa organizeze o intalnire de genul acesta. Sunt constient ca putea iesi mai bine, dar fiind pentru prima oara eu cel putin nu stiam la ce sa ma astept, la un moment dat chiar fusesem intrebat daca nu tin un speech, chestie care m-a luat total pe nepregatite si care bineinteles ca nu s-a materializat :oops: ... In fine, prin vara sper sa ne revedem la un Transfagarasan, cred ca ar fi o experienta interesanta si mai sper sa fie o propunere care sa starneasca interesul mai multor membri... Cam atat am avut de spus, o sa revin cat de curand cu poze.

Avatar utilizator
The Hammer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 23, 2008 8:44 am

Mesaj de The Hammer » Mar Apr 22, 2008 11:09 am

@erlo : mie imi da "fisier temporar indisponibil" , ai idee ce pot sa fac ? am dat download synco. multumesc anticipat

Avatar utilizator
Andrei_Iasi
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 23, 2007 12:16 pm

Mesaj de Andrei_Iasi » Mar Apr 22, 2008 11:13 am

urcati pozele pe rapidshare.com e mai sigur.
nici mie nu imi merg pozele de la erlo.

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Mar Apr 22, 2008 11:49 am

Nici eu nu pot sa descarc fisierele puse de erlo.

Andrei, poate reusesti sa dai acces temporar pe aici pe forum pentru postarea acestor fisiere.
Sau alege un alt site care stii ca functioneaza corect si eventual fa un tutorial pentru cum se poate face upload & download, ca sa nu mai apara probleme de genul asta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori