Poze Si Impresii Intalnirea De Toamna 2012

Planificari, discutii si poze
Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Lun Oct 08, 2012 10:57 am

Salutare
Pentru a urmarii cat mai usor impresiile / sugestiile voatre in legatura cu intalnirea de la Paltinis , am creat acest topic .
Va asteptam cu poze - filmulete - impresii si speram ca ne vom vedea si la urmatoarele intalniri .

Avatar utilizator
boier4ever
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 21, 2009 9:50 pm

Mesaj de boier4ever » Lun Oct 08, 2012 12:36 pm

Salutare tuturor!

Pentru noi 3 (Luiza, Cristi si David) a fost deopotriva un mic concediu, dar si un prilej de reintalnire cu voi, ocazie cu care am mai impartasit intr-un mediu si intr-un mod vesel si placut impresii si pareri cu privire la motorizatele noastre si nu numai... Bineinteles ca un rol important la mentinerea atmosferei au avut si aditivii "de ungere".

Va multumim tuturor celor care care v-ati ocupat de pregatirea evenimentului pentru timpul alocat, pentru implicare si pentru buna organizare !

Daca se va putea nu vom lipsi nici la urmatoarea intalnire !

Bafta !

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Lun Oct 08, 2012 4:27 pm

Salutare.

Mai jos o sa gasiti toate filmuletele facute de mine la aceasta intalnire.

Asa cum era de asteptat si de aceasta data intalnirea a fost una reusita pentru amandoi, regasind prieteni vechi dar si facandu ne noi prieteni. Week- end-ul Mitsu a trecut foarte repede, nu am stiut cand a trecut timpul dar in timpul scurs ne am putut bucura de privelisti, de drumurile facute, de masinile frumoase dar si de oamenii deschisi la vorba. Sper ca la anul sa fim si mai multi si sa ramanem ca amintiri cu tot ceea ce a fost mai frumos in week end ul care tocmai s-a terminat.

http://www.youtube.com/user/radu2010rad ... rid&view=0

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Oct 09, 2012 2:07 pm

Putin feedback, ma asteptam sa ne revenim mai greu dar nici chiar asa.

Pentru inceput, o mica rugaminte pentru toti cei care au participat: trimiteti va rog pozele la adresa andrei(at)mitsu(punct)ro pentru a le centraliza si a le pune aici spre download.

Acum, despre intalnire. Voie buna, oameni faini si multe "lichide de ungere", pesemne ne protejam motorasele asa cum trebuie. Trebuie sa recunosc si ca am fost frapat de faptul ca, de data aceasta, chiar am descoperit oameni care mai stiu sa faca turism la noi in tara, in ciuda micii neintelegeri de duminica, atunci cand celor care au fost cazati la 4* li s-a cerut un pret mai mare. Am rezolvat insa problema, iar rugamintea noastra catre persoanele ce au fost cazate in camerele 5, 6, 7, 10 si 18 este sa ne contacteze printr-un mesaj privat sau mail, pe mine sau pe cristibna pentru a proceda la returnarea diferentei de bani platite in plus.

Sicronizarea pentru pozele de grup n-a fost intorcmai una fericita, mai ales din prisma locatiei careia nu prea ii placea soarele; insa nu ne-am lasat afectati de aceasta. A urmat apoi o sesiune de test-drive cu un Pajero pus la dispozitie de catre cei de la M Car, apoi am coborat spre Muzeul Satului din Sibiu. O alegere care poate nu a convenit la toata lumea, deoarece planul initial era Castelul Brukenthal din Avrig - Muzeul Satului. Insa va pot spune ca la intoarcere ne-am oprit un grup mai micut la Avrig, iar daca am fi ajuns cu totii locatia cu siguranta ar fi reprezentat o mare dezamagire. Muzeul Satului cel putin pe noi ne-a incantat, din pacate nu am avut decat trei ore la dispozitie pentru a-l vizita.

Per total, consider evenimentul o reusita si abia astept sa ne revedem la urmatoare.

Nu uitati, va rog, de poze!

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Oct 09, 2012 5:32 pm

Eram un pic cam capiat si nu am scris si eu parerile mele

Deci , cazarea si mancarea ok , oamenii care se ocupa de pensiune de bun simt , participantii la intalnire de nota 10 . Imi pare rau totusi ca nu am reusit duminica dimineata sa-i salut si pe cei matinali si grabiti .

Vremea a tinut inca o data cu noi si ne-a lasat sa ne bucuram de zona , nu sa stam in pensiune .

Test drive eu nu am facut , am lasat doritorii , dar am bagat un pic masinuta mea pe forestiere si a fost ok . Ma felicit si pentru scutul metalic pus . Eu am profitat si de lumina zilei pe care o mai aveam sambata si am fost si la barajul Gura Raiului ( apa , nu locul de veci ) si a fost frumos .
Cum spunea si Andrei , la intaorcere am vizitat si resedinta de vara Castelul Brukenthal ( dar nu ne-am dat seama care era , desi eram in curtea cu pricina ) , ne-am oprit si la Cetatea Fagaras - e in curs de reconstructie si totusi am putut vedea muzeul , curtea si lebedele de pe canalul de aparare ( albe si negre ) .

Per total , un week-end frumos in compania unor oameni de exceptie si cu care imi face placere sa ma (re)vad si intr-o locatie frumoasa. Pe data viitoare .

PS : ii multumim si lui Bogdan ( cry4me ) pentru efortul depus pentru aceasta intalnire
PS2 : nu uitati de ce v-a spus Andrei de problemuta cu cazarea

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Mar Oct 09, 2012 6:23 pm

Eu va zic doar ca a fost scurt... al naibii de scurt... N-as fi plecat fro' 2 saptamani

Despre ce si cum ma dau lovit; spre rusinea mea m-am "curentat" si sambata n-am miscat rotile din parcare.

Dar... am tinut locul cald pt gratarelul de seara

Avatar utilizator
vasilec69
EVO I
Mesaje: 4
Membru din: Mar Apr 17, 2012 1:05 pm

Mesaj de vasilec69 » Mar Oct 09, 2012 8:29 pm

Fratilor sunteti super OK cu totii,abia astept sa ne revedem(poate revin si foca&cry)
Pentru cunoscatori va astept la Alunis sa dezbatem 'vinul lui tata'
multumim pentru tot organizatorilor si participantilor

Ptr Foca sau ptr cry data viitoare sa luati doua tricouri casa nu ramaneti ......goi

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mar Oct 09, 2012 10:58 pm

La Alunis o sa discutam despre vinul lui "Taaaticu". Cica asa era corect.... camerele sunt deja aranjate pt toti?


Referitor la poze, nu a facut nimeni nici o poza?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Oct 10, 2012 12:49 am

QUOTE (cristibna @ Oct 9 2012, 05:32 PM) am fost si la barajul Gura Raiului
Cristi, nu era totusi Gura R?ului?

Am primit foarte putine poze pana acum si, pentru incurajare am decis sa urc o parte din ele pe contul nostru de facebook. Le asteptam si pe cele de la voi - filmulete, filme. Preferabil ar fi cat de repede, sa putem face si hosta arhiva.

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori