Intalniri Viitoare - Propuneri Organizatorice

Planificari, discutii si poze
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Mai 14, 2012 9:04 am

Salut,
dupa cum am stabilit in topicul dedicat pozelor si impresiilor de dupa intalnire, mai avem de lucru la unele capitole.

De aceea am decis sa deschidem acest topic, sa primim feedback preferabil scurt si la obiect (de ex. la coloana nu mi-a placut faptul ca s-a mers nu-mai-stiu-cum, etc), sa le analizam si impreuna sa cadem de acord asupra unor solutii pentru intalnirile viitoare.

Cateva precizari:

- am aprecia ca membrii de la care primim feedbackul sa fi participat la cel putin una din ultimile trei intalniri (Danes, Ranca sau Dambu Morii)

- dorim feedback scurt si la obiect, posturile care isi propun sa ofere aspecte total neconstructive vor fi interpretate ca troll si tratate ca atare.

Multumim!

Avatar utilizator
mihainma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 04, 2012 9:09 am

Mesaj de mihainma » Lun Mai 14, 2012 10:23 am

Mie nu mi-a placut mersul in coloana, s-a mers prea tare, cum apuca cineva cu o masina "mai tare (bengoasa)" in fata cum dadea talpa ca sa ne arate noua ce sofer bun este.

Avatar utilizator
danielNEC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:14 pm

Mesaj de danielNEC » Lun Mai 14, 2012 12:05 pm

Propun un program prestabilit cu puncte de interes comun (cum a afisat Ruxi) la ore prestabilite.

Propun sa stabilim in avans locatia unde vom face pozele de grup(asta cu ajutorul cuiva care stie zona in care ne intalnim).

Multumesc

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Mie Mai 16, 2012 5:41 pm

La primul search am gasit asta:

http://www.golf-club.ro/viewtopic.php?f=147&t=5123

Spor la studiat.

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mie Mai 16, 2012 5:46 pm

mici indicii si din partea mea: http://www.zileleclubford.ro/

Avatar utilizator
allyy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 29, 2007 2:27 pm

Mesaj de allyy » Vin Mai 18, 2012 2:20 pm

Mai trebuie organizat dinainte locul unde se va lua masa de prinz de simbata, pe traseul stabilit. Adica sa fie anuntati cei de la un restaurant ca in jur de ora 14-15 va sosi un grup de cca. 60 de persoane, cu ~ 30 de masini, pentru a avea locuri in parcare si la mese. Sau o alta varianta ar fi sa ne intelegem noi sa facem gratare, mici, cirnacioari si alte bunataturi pe citeva gratare duse tot de noi. Eventual un ceaun mare de gulas, intr-o poienita, ce ziceti?

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mie Mai 23, 2012 12:11 pm

Neata

Am tot citit parerile voastre postate aici dar si la poze si intalniri Hanul Dambu Morii si vreau sa opinez si eu cate ceva.

Cu scuzele de rigoare, nu vreau sa supar sau sa deranjez pe cineva pur si simplu imi exprim opinia.

Desi ma aflu alaturi de comunitatea Mitsu din 2009, abia anul trecut am participat la prima mea intalnire de la Ranca, iar cea de anul acesta a fost a doua.

In primul rand, intalnirile consider ca au un scop comun, acela de a ne cunoaste mai bine, de a incheia noi prietenii si in definitiv sa ne prezentam masinile.. Din cele doua participari am putut sa cunosc oameni minunati, si tineri dar si mai cu EXPERIENTA si pot spune ca, indiferent unde m am asezat toti au fost super ok, am comunicat, ne am inteles bine, nu s-a facut diferenta intre EU AM EVO EU UN AMARAT DE COLT. Toti am fost pe aceiasi lungime de unda. Insa ceea ce primeaza la toti este caracterul si personalitatea fiecaruia. Despre care pot spune ca, toti cei de la RANCA SI HANUL DAMBUU MORII au fost mai mult decat ok. Oamenii primeaza......

In ceea ce priveste organizarea aici sunt cam multe de spus. In primul rand, acest forum cred, este deshcis ca un hobby, ca un mijloc de socialiare, de cunoastere si prezentare a masiniilor. Faptul ca ne putem intalni de doua ori pe an si faptul ca anul acesta MITSU.RO a implinit 5 ani, si sunt persoane care au grija de site ca totul sa mearga ok... demonstreaza ceva. Mtisubishi este o companie mica dar care prin EVO SI PAJERO este un nume cu notorietate. PROBLEMA la romani este ca, trebuie sa am masina nemteasca ca sunt cele mai bune. Sau ca, imi iau Skoda si Renault pt ca sunt cele mai bune la raport pret calitate. Putine persoane care apreciaza marca MITSUBISHI isi cumpara astfel de masina si putini sunt cei care intra pe site.

Cred ca, inca in cest moment noi nu ne putem compara cu COMUNITATILE FORD, VW AUDI, pt ca noi suntem inca mici dar in plina expansiune. Marcile nemtesti primeaza inca in fata japonezilor.

Si asa Andrei, aflat la Iasi, in tot acest timp ,a reusit sa tina site ul functional, chit ca fiecare dintre noi avem problemele noastre dar si trecand peste noi criza globala... arata ca, noi cei de la Mitsu putem sa ramanem stransi si puternici in orice conjunctura. Alergatura. munca de la birou, problemele noastre primeaza si intram pe site cand ne permite timpul, in schimb Andrei trebuie sa fie de veghe sa vada ce si cum, sa se intereseze pt noua intalnire, da telefoane cauta, tot pe timpul lui si pe banii lui de telefon.

Comunitatea FORD SI ALFA ROMEO, au inregistrat site ul ca o societate NON PROFIT si fiecare dintre cei de la Alfa Romeo plateste o cotizatie.

Acum cu organizarea masiniilor sau a mersului in coloana..... sunt multe de spus.
In primul rand, ca locatie iti trebuie undeva sa ajunga toata lumea. Avem colegi din TM , BH, CJ, ETC si pentru 2 zile sa vina pana la Mare de exp.... pt atat timp si multi cu copii..... cam greu... Dupa ce este asigurata o locatie propice pt toti, trebuie avut in vedere numarul de camere,, pt ca, in functie de perioada anului pot veni 5 masini sau 30 de masini, asa ca degeaba mergem undeva unde este frumos dar nu exista un hotel unde sa incapem toti. Iar cu mersul in coloana..... subiect fierbinte...


Cel mai bine ar fi ca, In cazul in care MITSU.ro se transforma din hobby , pasiune in ceva real, Cu IDENTITATE FISCALA SI INREGISTRATA LA FISC, DE ATUNCI SE SCHIMBA TREABA. Atunci se poate plati o cotizate de membru, se poate merge cu politia in fata pt coloana mare asa cum in 2011 cei de ALFA ROMEO au facut cand au fost in BV, etc... De atunci datele problemei se schimba....
In momentul de fata suntem ca niste prieteni despartiti de niste km si care, intr un wek end ne vedem la gratare si bautura....

Oricum SINCER, eu sunt mandru ca sunt in comunitate si ca am DOUA Mitsubishi, COLT SI LANCER si indiferent de ce problema am la masina se gaseste un coleg sa ma ajute sa mi rezolv probelma si ca, la intalnirea de primavara sau cea de toamna toti sunt prieteni ca si cum ne am cunoaste de ani de zile....

Scuze pt faptul ca este asa de mare opinia..........


PS. Poate in viitor facem o intrevedere Cu Mitsu Europa Balcani....

http://mitsubishiforum.com/forum/new-me ... ria-30143/

http://www.mitsubishiclubturkey.com/

http://www.lancerclub.gr/

+

http://mitsubishiforum.com/forum/new-me ... nce-32743/

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Mie Mai 23, 2012 2:24 pm

Radule felicitari,ai atins un punct sensibil,aici ma refer la organizarea intr-o societate non profit denumita pe scurt CLUB.Ca sa fim in litera legii problema nu e chiar atit de simpla.In primul rind acest club ca sa organizeze o intilnire de genul acesta denumita "prieteneasca" trebuie sa fie afiliat la FRAS(Federatia Romana de Automobilism Sportiv).Acolo trebuiesc platite niste cotizatii anuale iar pentru o prieteneasca trebuie platita suma de 100 de euro,dupa care FRAS-ul elibereaza o licenta pentru eveniment.Cu aceasta licenta se merge la primaria localitatii respective pentru a obtine acordul acesteia sa ne desfasuram evenimentul pe teritoriul ei,dupa care pe la Politie,Politia Locala,Salvare,Pompieri eventual Directia Silvica daca vrem poze de grup prin poienite.Deci intr-un cuvint lucrurile nu sunt asa de simple,toate impun bani mai multi,timp,nervi,relatii la autoritati si chiar spaga.Oficializarea evenimentului implica si atragerea de sponsori.
Pentru viitoarea intilnire propun sa fim ceva mai prietenosi cu natura si nu cu asfaltul,adica un traseu scurt si cu vizitarea a unui obiectiv maxim doua.Aceasta sa fie facuta undeva in centrul tarii pentru a fi la indemina tuturor sa ajunga.De exemplu in regiunea Brasovului in Tohan mai precis este cea mai mare rezervatie de ursi din tara si care se poate vizita-eu unul as fi fost mai multumit cu rezervatia decit cu 150 de km de asfalt.Cu cit traseul este mai scurt acesta impiedica scindarea coloanei.Pentru cei care doresc sa se implice in organizare (cu exceptia lui Andrei) trebuie sa mearga personal la locul faptei,sa faca traseul,sa il cronometreze,sa identifice locul pentru poza de grup,sa aleaga locatia pentru servitul mesei.Personal as renunta la servitul mesei la un local pentru ca se pierde foarte mult timp si exista surpriza ca uni sa pleca fara sa manince (exemplu Rinca) si as opta pentru o gustare si o sticla cu apa pusa la pachetel de pensiune.Tot cei care vor sa organizeze trebuie sa discute cu pensiunea ce avem voie sa facem si ce nu avem,daca putem cosuma din licorile bahice personale fara ca ei sa se uite urit la noi,sa organizeze cina festiva dupa un meniu stabilit eventual focul de tabara,programul lor de functionare,sa nu mai avem surprize de genul "nu servim ciorba dupa 7 seara".
Asta e parerea mea daca se doreste renuntarea la spontaneitate.Cei care nu o impartasesc pot sa o spuna aici larg si deschis bineinteles si cu explicatiile de rigoare fara exemple de genul uite aia de Ford sau Opel.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mie Mai 23, 2012 2:54 pm

Salutare.

Sa traiesti Unchiule.... in primul rand.......


In al doilea rand, scuze daca o sa mai gasiti mici inadvertente in scrierea mea, dar cu o mana scriam pt voi, cu alta vb la tel, mai vedeam ce vine pe fax......

Am scris acum, ca ulteior mai intervine ceva si nu mai ramane timp de scris.

Sper ca nu am suparat si deranjat pe nimeni dar ........ am scris ce am vazut si ce am constantat din alte parti.....


Saptamana usoara.......

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mie Mai 23, 2012 5:01 pm

Radu, ai dreptate referitor la diferentele intre tipurile de cluburi dar eu am vrut sa subliniez/ propun altceva; nu e nevoie de sponsori pentru activitati de genul, citez " Maşina Anului 2012 şi altele de acest fel, la care membrii juriului sunt ?nşişi participanţii; concursuri amuzante, de grup, cum este liniuţa dintre maşini ?mpinse de 4 clubfordişti, sau individuale, de exemplu, cea mai rapidă schimbare de roată;quiz-uri de genul Ghiceşte Ford-ul pe baza unei poze care conţine doar o parte din maşină;tombole organizate at?t de noi...".

In cazul in care se strang 25 masini, daca se dau 10-20 lei de masina se poate pune de un premiu, macar simbolic la sfarsitul unor astfel de probe.

Asa cum viata ne-a invatat, imposibil sa nu fie razvratiti intr-un grup; asa ca sa nu se astepte cineva sa fie toata lumea multumita in urma unui astfel de eveniment.

Daca nu se merge in coloana, macar sa tina toata lumea steguletul cu sigla forumului sau un sticker cu un numar de ordine acordat la inscriere pe care sa-l lipeasca pe geam. Astfel ne putem observa mai usor in multime si trecatorii o sa stie clar ce se intampla in zona.

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori