O Nunta De Vis Impreuna Cu Mitsubishi

Planificari, discutii si poze
Avatar utilizator
mihainma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 04, 2012 9:09 am

Mesaj de mihainma » Dum Feb 19, 2012 1:34 pm

Am deschis acest topic pentru cei care au in viitorul apropiat cel mai special eveniment din viata lor adica nunta si doresc la in coloana de masini care ii insotesc de acasa pana la localul unde se tine evenimentul sa aiba mai multe masini mitsubishi.

Avatar utilizator
mihainma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 04, 2012 9:09 am

Mesaj de mihainma » Dum Feb 19, 2012 1:42 pm

Ma poate ajuta cineva? In data de 9 iunie 2012, am nunta si as avea nevoie de doua masini in plus in coloana de masini cu care ma duc de la biserica la localul unde imi tin nunta, un mitsubishi lancer alb cu care sa mearga mireasa si unul negru in care va merge mirele (eu). In principiu alb si negru as vrea, dar pot fi si alte culori nu ma supar numa sa fie LANCER. Cei care ma ajuta vot fi invitatii mei de onoare. Locatia este in Turda Jud. Cluj

Avatar utilizator
mihainma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 04, 2012 9:09 am

Mesaj de mihainma » Mie Feb 22, 2012 9:13 am

Nu se gandeste nimeni la mine , scrieti ceva sa vad parerile voastre

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Feb 22, 2012 10:48 am

Desi nu mi se pare o idee tocmai buna ceea ce vrei tu sa faci... dar respect parerea ta, imi permit sa te atentionez ca vei avea nevoie de posesori de Lancer din zona ta, sau din Cluj si nu stiu cati colegi activi de aici locuiesc in Turda sau Cluj.

Apelul tau este bine intentionat si e ok ca folosesti forumul pentru asa ceva, dar iti repet ca nu iti va fi usor SA GASESTI si apoi sa mai si convingi pe cineva sa vina la evenimentul tau, mai ales ca nu exista relatii macar de amicitie intre tine si cel/cei care ar trebui sa dea curs invitatiei.

Pe de alta parte majoritatea posesorilor de Lancer de pe acest forum se bazeaza pe colegii din Bucuresti si Brasov, din cate am observat, ceea ce ma face sa cred ca nu vei gasi pe forum pe cineva care sa te poata ajuta, chiar daca ar fi dispus si si-ar dori asta. Totodata, un minus ideii tale il aduce si faptul ca fiecare proprietar de masina are fixurile lui si aici iti pot da exemple multiple: sa nu se tranteasca usile, sa nu se suie mai mult de 3 insi in spate, sa nu fie murdare covorasele din spate (cazul meu), sa nu circule pe drumuri fara asfalt cu greutate pe bancheta spate, sa nu i se lipeasca diferite chestii pe caroserie (cazul tau presupune flori, panglici, funde, baloane), sa nu apara numarul masinii in poze si filmulete, etc.

Ce as putea eu sa te sfatuiesc este sa renunti la idee de a avea mai multe Lancer-uri si daca nu vrei sa mergi cu masina ta (banuiesc ca e cea albastra din avatar), sa alegi o alta masina, a unui prieten care sa fie alba/neagra dupa dorinta ta.

Pe langa asta, iti pot oferi un exemplu pe care l-am ales eu pentru nunta mea din iulie anul trecut: am ales masina unui prieten, un Mercedes CLK negru, in care am mers eu si sotia mea, eu la volan si ea in dreapta, conducand convoiul care a plecat de la casa miresei unde eu am ajuns cu aceasta masina, in calitate de sofer/mire. Noi doi am fost in frunta coloanei, urmati de nasi in propria lor masina, parintii fiecare cu masinile personale, domnisoarele de onoare cu masina uneia dintre ele, cavalerii de onoare cu Lancer-ul meu si asa mai departe.

Poate ca nu am respectat intocmai traditia, dar pentru noi a fost excelent si totul a decurs extrem de bine.

Respect!

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Joi Feb 23, 2012 2:54 pm

@mihainma - suna interesant ceea ce zici; esti un posesor mandru si f bine. eu de ex, mai degraba as face ceva de genul la ce vrei tu decat sa merg in clk-ul altuia si sa se uite lumea la mine vis-a-vis de ce masina conduc dar nu e a mea. ii dau totusi dreptate in ceea ce priveste nr posesorilor din turda/ cluj.

succes

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Joi Feb 23, 2012 3:26 pm


Eu iti urez succes, sper sa gasesti masinute Daca nu, ii tragi masinii tale colant jumate alb jumate negru

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Joi Feb 23, 2012 3:36 pm

Negru pe stanga, alb pe dreapta

Sunt Lancere Classic negre prin Cluj. Poate tie iti place Lancer X, dar sa te limitezi doar la acest model nu iti maresc sansele sa materializezi idea, ci din contra.

Pana si titlul topicului zice: "..Mitsubishi", nu Lancer X

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Joi Feb 23, 2012 3:53 pm

Domnule balishag, va intreb daca ideea pe care am avut-o nu se aseamana foarte bine cu aceea de a inchiria o limuzina pentru transportul mirilor?!
Colegul nostru poate sa opteze pentru ce doreste, dar si daca ar alege pentru el un Lancer negru, atunci ar face acest lucru tot pentru a atrage atentia si tot in masina altcuiva ar merge. Nu vad ce am facut rau alegand varianta cu o masina decapotabila, in plina vara si fara a avea pretentii sa ma dau mare.

Respect!

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Joi Feb 23, 2012 5:52 pm

Omu' are Lancer , dar nu e culoarea potrivita . Crezi ca nu se uita lumea la el ? Tu ai vrut sa mergi intr-o decapotabila , perfect . Altul vrea in limuzina , iarasi perfect .
Mihai vrea in Lancer ! Despre asta e vorba aici , si vroia , ca noi , comunitatea de aici , sa-l ajutam cu 2 Lancere , unul ALB si unul NEGRU , pentru ca al lui e albastru .
Este ideea lui pentru cum vrea sa aiba nunta , ce sa aiba la nunta , nu e gresit in asta ! . Ca da , e greu sa gaseasca in Cluj Turda ce vrea , nu contesta nimeni . Dar nu e gresit ce vrea Mihai .

Mihai , imi pare rau ca nu te pot ajuta , nu ma incadrez in cerintele tale
Imi place poza pusa de Alex , imi place si cum a punctat Driverx , dar este optiunea ta , nunta ta .

Daca puteti sa-l ajutati si vreti sa postati faceti-o aici sau pe PM la Mihai .
Aveti alte pareri / sugestii / plangeri - folositi PM catre persoana vizata .

Va reamintesc , OFFTOPICUL se pedepseste , conform cu Regulamentul

Multumesc pentru intelegere .
Cristi

Avatar utilizator
mihainma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 04, 2012 9:09 am

Mesaj de mihainma » Joi Feb 23, 2012 6:27 pm

Daca vroiam CLK sau orce alta masina nu mai deschideam topicul acesta. Orcum pana in 9 iunie cand e nunta mai caut si sper sa gasesc pe cineva sa ma ajute ,de pe forum, daca nu ma duc in Cluj sa caut prin tot orasul si asa spre sa gasesc.

Daca nu gasesc alb si negru atunci o sa ma multumesc si cu alte culori daca ma ajuta cineva.

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori