Intalnirea De Toamna Mitsu.ro

Planificari, discutii si poze
Scrie răspuns
Avatar utilizator
florescu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 25, 2007 6:47 pm

Mesaj de florescu » Dum Sep 18, 2011 9:05 pm

In numele subarufanclub va multumesc pentru invitatie. Toata lumea s-a simtit bine si sper ca si voi puteti spune acelasi lucru. Mi-a placut ca dupa 5 minute de la sosire deja nu mai faceam diferenta intre cine este de la mitsu si cine este de la subarufanclub.

Cu toate neplacerile create de oamenii de la diverse centre de cazare sau restaurante, noi tot ne-am simtit bine

Sa ne vedem cu bine data viitoare!

Spor si benzina'n rezervoare,
Mihai

PS: haideti cu pozele

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Dum Sep 18, 2011 9:57 pm

a fost superb...nu mai conteaza ce s-a intamplat pe la restaurante:)))) a trecut...distractia si timpul petrecut si drumul si atmosfera au eclipsat lucrurile negative..a fost fain

am vazut si faimoasa Evora pe A1....prinsese un opel astra

Avatar utilizator
bogdanAlba
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 29, 2008 9:52 pm

Mesaj de bogdanAlba » Dum Sep 18, 2011 9:59 pm

[quote name='florescu' date='Sep 18 2011, 09:05 PM' post='96443']
In numele subarufanclub va multumesc pentru invitatie. Toata lumea s-a simtit bine si sper ca si voi puteti spune acelasi lucru. Mi-a placut ca dupa 5 minute de la sosire deja nu mai faceam diferenta intre cine este de la mitsu si cine este de la subarufanclub.


Salut Mihai, intr-adevar asa a fost cum zici tu, a fost foarte frumos. Nu stiu daca a facut cineva poze la parcarea aia de vis-a-vis de pensiune cum stateau mits-urile de frumos langa subarurile voastre! Pentru mine a fost o surpriza placuta tot evenimentul avand in vedere ca am fost la prima participare! Sper sa ne mai intalnim in configuratzia asta!

Avatar utilizator
dacul vulcanean
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 02, 2008 10:51 pm

Mesaj de dacul vulcanean » Dum Sep 18, 2011 10:17 pm

Abia m-am intors si transmit tuturor vesti bune de la Ranca. Asa cum a mentiona si samuraiul subarist, la aceasta intalnire aproape ca nu s-a stiut cine are sabie Subaru si cine are...lance Mitsubishi. Am fost o casta vesela de oameni deschisi , deosebiti , fericiti sa-si povesteasca fiecare aventurile cu armasarii proprii, care de care mai frumosi. Cine a venit de vineri a beneficiat de o cina de deschidere cu gazde-Subaru , am auzit-pentru care au primit felicitari. Ziua de sambata a fost deosebita, Ranca si imprejurimile pana la Obarsie au excelat prin spectaculos si magnific. Las pozele si filmuletele sa prezinte atmosfera intalnirii, o atmosfera deosebita la care a contribuit fiecare cu personalitatea sa.Aici nu am mai fost decat indragostiti de doua marci deosebite.Nu vreau sa nominalizez decat pe Andrei care prin delicatetea sa caracteristica a facut sa se atenueze gustul amar lasat de gazde. O locatie care , eu cu suflet de dac, nu o voi mai recomanda nimanui- auzi , culmea-SURA....DACILOR . Spiritele strabunilor nostrii deja sunt profanate . Patronii , niste parveniti notorii care habar n-au de turism, practic ne-au lasat fara replica cu badaraniile lor pentru un grup extrem de elevat care i-au adus un profit substantial in doua zile. Molii in camera , mocheta invechita , asternuturi de proasta calitate, TV fara cablu, instalatii sanitare ieftine , in general o locatie neingrijita si trista-intr-un cuvant nu merita si ne-a facut sa ne gandim cu nostalgie la tratamentul total diferit de la Danes - Sighisoara.
Slava Domnului pentru locatia intalnirii si pentru anturaj.Si pentru ca nu vreau sa-mi perturb armonia mi-am scos din memorie Sura ....Dacilor ( iartata fiindu-mi vorba -strabuni) si ma voi gandi la cei 17 frati mitsubishani si cei 7 subaristi ( sa ma iertati daca am gresit numarul armasarilor) cu care am simtit adevarata vibratie a muntilor Parang la 2100 de metri. Transalpina este maiestoasa si nu in primul rand , primejdioasa.( ca orice lucru adevarat, nu?). Pentru prima oara de cand am Outlanderul a iesit fum din ferodouri !!!!Mai sunt multe de facut dar o asemenea experienta merita oricand repetata!
Felicitari tuturor pentru armonia traita si va rog sa ma credeti ca doamnele au fost magnifice si nu o data au fost cele ce au polarizat discutiile !
Sa auzim de bine , sa ne uitam cu placere pe filmulete si sa ne revedem sanatosi!

Avatar utilizator
drac
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Feb 20, 2011 9:26 pm

Mesaj de drac » Dum Sep 18, 2011 11:08 pm

Salutare tuturor,
A fost super, acum am ajuns, revin maine cu poze si comentarii!

Avatar utilizator
AndreeaYTO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 09, 2009 1:04 am

Mesaj de AndreeaYTO » Lun Sep 19, 2011 1:15 am

Hello!

Am ajuns si noi la Bv si dorim sa va spunem ca ne-am simțit foarte bine, abia asteptam sa va vedem la primavara si dorim sa ii multumim lui Mihai ?ncă o data pentru traseul recomandat s?mbăta, a fost exceptional ( de la Malaia la Ranca prin munți ). Peisajul era uimitor, drumul destul de dificil ?nc?t sa mă bucur de al meu Mitsu, cu siguranta a fost o zi pe care o sa o tinem minte. Va recomand acest traseu daca aveți 4x4, iar daca va hotarati sa mergeți sa mă luați si pe mine . Ii multumim si lui Andrei care ca de obicei s-a asigurat ca la capitolul organizare totul e ok si merge struna!
Revin cu poze c?t de cur?nd,

Let me know daca ajungeti pe la Brasov!

Seara buna!

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Lun Sep 19, 2011 12:20 pm

Lasati-le incolo de gazde,nici nu trebuie discutat despre ele (nesimtirea lor nu are limite) am polua topicul inutil.
Una bucata poza facuta la 100 de metri mai sus de restul grupului.
Fişiere ataşate
DSC02155.JPG
DSC02155.JPG (4.1 MiB) Vizualizat de 6787 ori

Avatar utilizator
drac
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Feb 20, 2011 9:26 pm

Mesaj de drac » Lun Sep 19, 2011 1:31 pm

Salutare tuturor,
Asa cum au spus si ceilalti inaintea mea, haide sa lasam deoparte toate micile discutii, referitoare la gazdele noastre din Ranca, Obarsia, Lotrului etc. si la aptitudinide lor in a face turism si sa recunoastem cu totii ca scopul *INTALNIRII DE TOAMNA 2011* dintre samuraii MITSUBISHI a fost atins. Am cunoscut oameni cu care discutasem pana atunci doar la telefon sau pe forum, am socializat, pentru ca acesta a fost unul dintre scopurile noastre, am vazut niste locuri foarte frumoase impreuna si nu in ultimul rand am stat si la un pahar -de vorba!!!!!
Pentru cei care nu au ajuns am atasat cateva foto.
Revin deseara.
P.S. Nu pot sa trec peste un mic amanunt, am cunoscut si samuraii liberi RONIN-ii, super simpatici marea majoritate, dar unii dintre ei mai au nevoie si de 7 ani de acasa. Pentru doritorii de amanunte totul pe privat.
La buna vedere
Fişiere ataşate
HPIM8257.JPG
HPIM8257.JPG (2.27 MiB) Vizualizat de 6750 ori
HPIM8254.JPG
HPIM8254.JPG (2.19 MiB) Vizualizat de 6789 ori
HPIM8249.JPG
HPIM8249.JPG (2.1 MiB) Vizualizat de 6763 ori
HPIM8246.JPG
HPIM8246.JPG (2.38 MiB) Vizualizat de 6755 ori
HPIM8228.JPG
HPIM8228.JPG (1.95 MiB) Vizualizat de 6774 ori
HPIM8224.JPG
HPIM8224.JPG (2.44 MiB) Vizualizat de 6756 ori
HPIM8187.JPG
HPIM8187.JPG (2.94 MiB) Vizualizat de 6762 ori
HPIM8177.JPG
HPIM8177.JPG (2.27 MiB) Vizualizat de 6759 ori

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Sep 19, 2011 4:22 pm

Salutare,
am reusit si noi sa ajungem aseara destul de tarziu. O sa ma abtin de la prea multe comentarii referitoare la ospitalitatea gazdelor, important e ca in final ne-am simtit bine cu totii. Voi reveni cu montaje si video si fotografii, deocamdata simt ca mai am nevoie de o zi sa ma refac. De asemenea, ii rog pe cei care au mai multe poze sa le arhiveze, sa le faca upload pe un site de sharing si sa imi dea linkul, pentru a le centraliza si urca pe serverul nostru.

Un nou subiect pentru poze si filme a fost deja deschis aici.

PS: Poate unul din voi prinde si coperta de Septembrie

Avatar utilizator
Marcelutza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 19, 2011 8:12 pm

Mesaj de Marcelutza » Lun Sep 19, 2011 9:09 pm

Ma bucur enorm ca v-am cunoscut si ca am petrecut impreuna 2 zile !
Chiar daca nu am retinut toate numele , probabil daca o sa ne mai intilnim o sa ne reamintim unii de ceilalti .
Oricum tin sa va spun ca ma bucur ca v-am cunoscut , sinteti baieti de nota 10, lancieri nu gluma... si multumesc in nume propriu celor care s-au ocupat de cazare si de toate alea (probabil Andrei de la voi si sigur Mihai de la noi ) .

Toate cele bune,sa fiti sanatosi si fericiti,

Marcelutza (de la Subaru, dar pentru ca va plac m-am inregistrat si la voi )
Fişiere ataşate
DSC_0122.JPG
DSC_0122.JPG (862.65 KiB) Vizualizat de 6771 ori

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori