Mitsubishi Drive Day

Planificari, discutii si poze
Avatar utilizator
Meli80
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 01, 2010 12:00 pm

Mesaj de Meli80 » Mie Iul 14, 2010 3:35 pm

Buna tuturor

weekendul acesta se desfasoara evenimentul Mitsubishi Drive Day in poiana mica intre Poiana Brasov si Rasnov, langa Cabana Aviatorilor. Se va face drive test, se va gusta cate ceva....doritorii rog sa ma contacteze aici.
Nu costa nimic doar ca va trebuie programare.
Evenimentul este organizat de Tiriac Auto Brasov

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Iul 14, 2010 4:07 pm

Eu sunt deja programat. Astept cu nerabdare.
Puteti sa ne dati mai multe informatii despre ceea ce se va intampla? Cei programati vor putea sa isi aleaga masina pe care vor sa o conduca? Se pot conduce mai multe masini? Se face cumva si proba pe timp?
Se vor testa doar modelele offroad sau si altele? Pe mine m-ar interesa sa vad cum se conduce ralliartul pe drumul dintre Poiana si Rasnov

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Mie Iul 14, 2010 4:44 pm

Mitsubishi Adrenaline Day - Constanta

Mii de cai putere au evoluat ?n parcarea Aqua Magic din Mamaia. Manu Mihalache, pilotul Repsol Racing Team Romania a oferit demonstraţii cu bolidul de grupa N din CNR, av?nd ca şi copiloţi pe Nicoleta Luciu şi Roxana Ciuhulescu.

Mitsubishi şi Repsol au oferit week-end-ul trecut doză de adrenalină estivală celor aflaţi ?n vacanţă pe litoral. S?mbătă, parcarea complexului Aqua Magic din Mamaia a fost transformată ?ntr-o arenă de spectacole automobilistice, organizatorii amenaj?nd aici un circuit de viteză şi ?ndem?nare ?n lungime de 250 de metri. Av?ndu-i copiloţi pe Nicoleta Luciu şi Roxana Ciuhulescu, Manu Mihalache a oferit demonstraţii de forţă la volanul bolidului său de curse de grupa N, dar şi a patru modele Mitsubishi Ralliart. ?n total, 1250 cai putere au evoluat pe circuitul amenajat ?n Mamaia, spre deliciul a sute de privitori.

"De aproape doi ani Mitsubishi imi este partener de drum ?n fiecare zi. Conduc cu mare placere un Lancer Sportback, masina care-mi oferă confort dar şi o doză de sportivitate zilnică prin cei 140 de cai putere pe care-i simt sub capotă la fiecare depăşire. Senzaţiile trăite azi ?ntr-un Lancer Evolution de grupa N completează extrem de bine experienţele avute cu maşina de stradă. A fost o doză mare de adrenalină şi un sentiment ciudat ?nsă de siguranţă. Asta pentru ca Manu este un adevărat maestru al drifturilor. Şi-a mai c?ştigat un fan şi m-a făcut să-mi doresc să aflu mai multe despre motorsport. ?i doresc mult succes ?n următoarea etapă de campionat la Sibiu.", a declarat Nicoleta Luciu dupa ce a stat ?n dreapta lui Manu Mihalache, pilot Repsol Racing Team ?n cadrul Campionatului Naţional de Raliuri.

Mitsubishi Adrenaline Day este o iniţiativă a dealerului Nippon Car Center, reprezentantul local al mărcii Mitsubishi Motors care, ?n colaborare cu Repsol, a dorit să ofere conducătorilor auto o experienţă inedită. Astfel, invitaţii dealerului Mitsubishi din Constanţa au putut conduce ei ?nşişi Mitsubishi Evolution, Mitsubishi Lancer Sport Sedan Ralliart, Mitsubishi Lancer Sportback Ralliart şi Mitsubishi Colt Ralliart.
?n total, peste 100 de persoane au testat cele patru modele Mitsubishi Ralliart, sesiune de test ?ntreruptă de Manu Mihalache ce a realizat două demonstraţii de acrobaţie la volanul bolidului său de curse, un Mitsubishi Lancer Evo IX de grupa N. Reprezentanţii mass media prezenţi la eveniment, precum şi VIP-urile oraşului Constanţa au avut plăcerea de a vedea ce pot cu adevărat modelele de test ?n condiţii extreme, Manu Mihalache fac?nd mai multe sesiuni de drive test cu amatorii de senzaţii tari.

"Particip cu mare plăcere la acest gen de evenimente pentru că mi se potrivesc, iar fanii mă apreciază pentru felul ?n care mă dau. Cred ca asocierea cu Mitsubishi şi Repsol este una firească, cele 2 mărci făc?nd istorie ?mpreună la Dakar, iar Mitsubishi ?mi este un brand foarte apropiat, mai ales că ?n Campionat alerg cu un Evo IX. Pentru mine şi Repsol evenimentul a ?nsemnat o continuare a celor deja desfăşurate ?n Bucureşti şi Ploieşti, legate de respectul ?n trafic, condus ?n siguranţă, dar şi plăcerea pe care o ai la volan şi sunt foarte bucuros că reuşim să facem din asta un fenomen. Am găsit la Nippon Car Center nişte oameni cu care am vorbit practic aceeaşi limbă şi aşa a ieşit acest eveniment. Mi-a făcut plăcere sa mă revad cu Nicoleta şi Roxana, sper să fie ?n regulă, pentru că ?n maşina de raliu ai nişte experienţe puternice, dar sunt convins că le-a plăcut. Vreau să mulţumesc celor de la Nippon Car, din Constanţa, pentru ospitalitate şi suportul acordat. Ne vedem la Sibiu, unde ţintim podiumul!"

Mitsubishi ASX a fost prezentat publicului ?n avanpremiera lansării naţionale.
ASX este un crossover compact cu tracţiune integrală ce ?mbină plăcut stilul modern al caroseriei cu echipările performante şi tehnologiile cu impact scăzut asupra mediului şi este disponibil spre v?nzare ?n ?ntreaga reţea de dealeri Mitsubishi ?ncep?nd cu luna iulie.
PS: Daca nu-i postat corect, rog un moderator sa mute in sectiunea corespunzatoare.
Sursa


Avatar utilizator
Meli80
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 01, 2010 12:00 pm

Mesaj de Meli80 » Joi Iul 15, 2010 12:33 pm

Buna
ma bucur ca exista printre cei de aici si fani adevarati mitsubishi. Zic asta deoarece vad ca esti singurul care a raspuns anuntului.
Si daca esti programat atunci ne vedem acolo.
Cum decurge evenimentul: participantii sunt programati pe sloturi orare, asta inseamna ca fiecare poate sta acolo o ora, timp in care se poate testa orice model (Pajero, L200, Outlander, Asx, Lancer Ralliart, Colt). Cam 10 minute aproximativ se testeaza un model.
Va fi o zona de catering unde se vor servi covrigei, biscuiti, briose, ceai, suc si cafea, va fi muzica si multa voie buna.


Ne vedem in weekend
Va stau la dispozitie si pentru alte nelamuriri

Avatar utilizator
ciprian_dobretrifan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 5:35 pm

Mesaj de ciprian_dobretrifan » Joi Iul 15, 2010 2:21 pm

QUOTE (Meli80 @ Jul 15 2010, 12:33 PM) ma bucur ca exista printre cei de aici si fani adevarati mitsubishi. Zic asta deoarece vad ca esti singurul care a raspuns anuntului.

adica noi restul suntem niste impostori pentru ca nu participam la acest eveniment ? eu zic ca nu tine numai de participarea la acest tip de evenimente daca esti fan mitsubishi "adevarat" sau nu.

Avatar utilizator
lgp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 23, 2009 9:36 am

Mesaj de lgp » Joi Iul 15, 2010 2:30 pm

QUOTE (Meli80 @ Jul 15 2010, 12:33 PM) ...
Cum decurge evenimentul: participantii sunt programati pe sloturi orare, asta inseamna ca fiecare poate sta acolo o ora, timp in care se poate testa orice model (Pajero, L200, Outlander, Asx, Lancer Ralliart, Colt). Cam 10 minute aproximativ se testeaza un model.
...

buuuunnnn .... eu sunt de la 12 "programat". duminica
deci, sa inteleg ca in decurs de o ora pot testa oricare din masinile respective...asta desigur, daca e masina disponibila:)))

ceea ce nu prea cred, avand in vedere ca anul trecut pe traseul de motocross erau cate 2 din fiecare

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Iul 15, 2010 2:40 pm

Daca Meli a zis ca poti, asteapta pana atunci sa vezi daca poti. O sa fiu si eu tot de la 12 duminica, asa ca ne vedem acolo. Sper sa nu ne luam la bataie pe masini

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Joi Iul 15, 2010 2:58 pm

vreau si eu... sunt din Bucuresti... ma deplasez cu placere...
doar cei de pe mitsu se pot inscrie?

Avatar utilizator
Meli80
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 01, 2010 12:00 pm

Mesaj de Meli80 » Joi Iul 15, 2010 3:28 pm

Se poate inscrie oricine doreste, da-mi datele tale pe un mesaj

o sa vezi ca o sa poti...
te asteptam cu bucurie

imi pare rau daca te simti lezat de ceea ce am spus....dar imi mentin opinia, si te asteptam si pe tine la eveniment

Avatar utilizator
magnex265
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 23, 2009 12:31 pm

Mesaj de magnex265 » Joi Iul 15, 2010 6:24 pm

Evo X este la drive test?? Ma intereseaza in mod expres acea masina! Multumesc!

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori