Intalnirea Mitsu.ro @ Suceava

Planificari, discutii si poze
Scrie răspuns
Avatar utilizator
doza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 15, 2009 7:18 am

Mesaj de doza » Mar Mai 18, 2010 1:50 am

scuze de off, inchiriez pelerina, platesc in moneda internationala ... bere

Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Mar Mai 18, 2010 10:47 am

pentru mine e ok, un etaj ma cara in brate consoarta daca n o sa mai pot urca...nu s lamurit un lucru...pentru juniori cat ma va costa ?? ah inca ceva sunt 3 ( trei ) juniori acum...vine si o nepotica mica cu mine si cu juniorii suntem ingrijitorii ei pentru moment si n am cu cine s o las acasa...deci cat ma costa de junior ??stie cineva ???
ps.
plec vineri dimineata vine cineva cu mine din focsani spre moldova ????

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mar Mai 18, 2010 11:07 am

eu din anumite motive care tin de job-ul meu si al nevesti-mii va trebui sa plec din bucuresti in jurul pranzului. ne auzim la telefoane care ce cum... poate ne cuplam pe traseu.

Klez, tot nu ne-ai raspuns... cum e cu mancarea? adica ce mancam? e cu bonuri ca la poiana zanelor sau pregatesc gazdele un meniu si ne alegem din el?

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mar Mai 18, 2010 11:14 am

citesc posturile si mor de ciuda ca nu pot veni, distractie la maxim si aduceti resturile de la protap !

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Mar Mai 18, 2010 4:02 pm

De obicei e aglomerta pe E85 de la Buzau in colo? Adica pot sa fac o aroganta sa plec din Constanta pe la 3-4 si sa ajung totusi pe lumina? Ca nu vreau sa ma prinda miezul noptii prin munti sau sa ma pierd pe drumuri forestiere cautand vila...
Si nu am nici detector nici statie si am de facut cel putin 600km

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Mar Mai 18, 2010 4:12 pm

Pai chiar daca nu e aglomerat slabe sanse sa ajungi pe lumina daca pleci la ora 16 din Ct.Si daca mergi doar cu 100 km/h tot ajungi pe intuneric.

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Mar Mai 18, 2010 6:58 pm

cel mai nimerit ar fi sa pleci de dimineata daca vrei sa ajungi pe lumina..cam 8h iti iau cei 600km..desi drumul este f bun e plin de radare..poate ar fi nimerit sa faci rost de o statie

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Mai 18, 2010 10:16 pm

De obicei, de la Focsani incoace se bliteaza/flash-uiesc soferii in caz de radar. Eu pe E85, chiar daca am sau nu statie, o tin in sate cu 80-85 kmh, iar in afara ii dau cat duce, depinde de masina. Pentru cei care ajung pe seara, care nu stiu pe unde anume sa o ia, sau care au nevoie de indrumari de la Bacau incoace, pot sa ma sune linistit la orice ora, eventual stabilim un punct de intalnire in C-Lung de ex, si de acolo mergem impreuna pana la cabana. Tel meu : 0745.91.31.61 . Bagati-l in agenda si la nevoie nu ezitati sa ma sunati.

@Awbdan: Consoarta mea lucreaza tot cu copilasi, deci te mai scapa si ea de umpic de stres si griji. Nu stiu cat e de copil, dar vedem la fata locului. Oricum, banuiesc ca o sa fie mai putin, ne descurcam noi, nu-i pb.

@Apple: Mancarea nu e cu tichete sau bonuri. E un meniu, din care ne alegem ce vrem sa mancam. Nu ma astept sa fie caviar sau rechin, dar nici cartofi prajiti cu ochiuri. Din cate am inteles, per ansamblu vor fi mancaruri traditionale de prin locurile astea, dar si alte mancaruri obisnuite care se gasesc la restaurante.

Eu voi merge Vineri dimineata pana la dragii nostrii vecini (UA), iar in functie de cum prind coada la vama, voi ajunge si la pensiune. Eu estimez cam pe la ora 16 sa fiu acolo. Cei care ajung inaintea mea, daca vor sa mearga direct la pensiune si nu gasiti drumul, Call me !

Avatar utilizator
Mitsu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iun 14, 2007 1:49 pm

Mesaj de Mitsu' » Mar Mai 18, 2010 10:53 pm

http://www.accuweather.com/ro/EUR/RO/RO ... ecast.aspx
Ia bagati un ochi aici, ca eu unul ma cam ingrijorez...

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Mai 18, 2010 11:00 pm

Indicatii pretioase:

Iesiti din localitatea Vama, mai faceti inca 300-400 metri, si intr-o curba stransa la dreapta aveti exact pe la mijlocul ei, pe partea din interior, un drum pietruit. Este si un semn cu indicatia spre pensiune, dar e micut si e pus pe partea stanga a drumului, opus stradutei pe care trebuie sa o luati. Dupa ce ati virat dreapta, tinet-o cam 2 km si ajungeti la pensiune, care e pe partea stanga, cam imposibil sa nu o vedeti ca e mare si e cam singura din zona aia si e luminata pe timp de noapte.

Daca treceti de Vama si intrati in Campulung, inseamna ca ati trecut de acea straduta. Daca v-ati epuizat nervii, dati-mi un telefon si ne intalnim pe undeva. Am pus si o poza de pe G.E. Drumul rosu e E58, cel galben e drumul pietruit, cercul e la pensiune. Daca nu reusiti sa descifrati desenul, dati-mi un telefon si va ofer consultanta.

PS: Fiecare tel dat, e taxabil cu cate-un pahar. Pana acuma, de exemplu CristiBna, tre sa deo o naveta de pahare

LE: Tot drumul este super ok, fara gropi, exceptie face iesirea din Humor (la un pod peste apa), si intrarea in Vama, unde inca se mai lucreaza. De asemenea, intre Humor si C-Lung trecerile peste calea ferata sunt varza, deci lasati-o incet sa nu cada plumbul de pe roti.

Leeee: Nu galben !... albastrui... dreq.... drumu ala....

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori