Propuneri Intalnire Toamna - Iarna

Planificari, discutii si poze
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Sep 11, 2009 10:05 am

Salut,
asteptam propuneri pentru eventuale locatii in care sa se desfasoare urmatoarea intalnire mitsu.ro. Pentru a fi cat mai accesibil pentru cei din toate colturile tarii, ne-am gandit ca ar fi preferabil ca actiunea sa se desfasoare in zona incercuita din poza atasata (Thanks Andrei_RC), insa si alte propuneri sunt binevenite.

Dupa ce adunam propunerile se va face un poll. Perioada la care ne-am gandit este 15.11-15.12, insa si alte propuneri sunt binevenite.

O singura mentiune am, e preferabil ca cei care vin cu propuneri sa aiba si intentia de a participa la aceasta intalnire.
Fişiere ataşate
harta_romania_roads.jpg
harta_romania_roads.jpg (179.5 KiB) Vizualizat de 6424 ori

Avatar utilizator
DarkAngel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 06, 2009 7:30 pm

Mesaj de DarkAngel » Vin Sep 11, 2009 10:11 am

Daca este in centrul Romaniei, ma bag si eu cel putin nu mai fac 12 ore de condus din Constanta

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Vin Sep 11, 2009 10:14 am

Sincer noi (moderatorii) am discutat un pic pe aceasta tema saptamana trecuta.

O locatie propusa este aceasta:

Domeniul Dracul - Pensiunea Dracul

Asteptam si alte propuneri.
Cand propuneti va rog sa propuneti o pensiune/hotel/vila sau sa dati mai multe detalii nu o locatie generica.
In perimetrul marcat pe harta stiu cel putin 10 locatii beton dar nu stiu nimic despre cazare starea drumului...etc.

Avatar utilizator
MIB
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 29, 2008 7:40 am
Contact:

Mesaj de MIB » Vin Sep 11, 2009 10:44 am

Dracula Danes este faina ca locatie; daca se gaseste si cineva sa spuna lucruri faine de facut pe acolo...

Eu zic de ep acum ca merg si pentru a scuti un plimbar de bani, cred ca da abwdan avansul pentru mine! ;0) Prietenii stiu de ce!
Ca sugestie, propun sa ne veedm undeva nu mai tarziu de 1 Decembrie, pentru ca dupa aceasta data se cam incep concediile, sarbatorile... and so on!

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Vin Sep 11, 2009 11:01 am

Noi Andreiiiiii ne gandeam sa fie chiar in ziua Sf. Andrei cred ca ar fii super asa

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Vin Sep 11, 2009 11:20 am

Salut,

Dracula e super ok ca locatie,cazare,mancare.De facut pe acolo nu e mare lucru pe timp de iarna,au o piscina descoperita.Cine e pasionat de calarie poate face chestia asta si cam atat.Se poate vizita Sighisoara pt cine nu a facut-o deja.Poate mai sunt de facut si alte chestii insa eu nu am gasit.

Mai e frumos la Sambata intre Brasov si Sibiu,sunt multe pensiuni prin zona,e retras si liniste,plimbari pe munte si ATV.

De asemenea va recomand o locatie frumoasa la Praid www.casapiratilor.ro.

Daca imi mai aduc aminte de ceva revin.

R

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Vin Sep 11, 2009 12:09 pm

QUOTE (andrei.pex @ Sep 11 2009, 11:01 AM) Noi Andreiiiiii ne gandeam sa fie chiar in ziua Sf. Andrei cred ca ar fii super asa

da..da..da

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Vin Sep 11, 2009 12:37 pm

La Praid am fost si eu in primavara, la o pensiune foarte ok ca dotari si ca pret, am s-o caut sa va dau linkul. La CasaPiratilor am mancat si-am fost foarte dezamagit de conditiile in care am fost servit si de mancare, nush ce se intamplase in ziua respectiva dar totul era cu susul in jos acolo.

De facut in Praid iar nu e mare lucru, se viziteaza Salina care e destul de mare, eventual o plimbare cu gasca de masini in Sighisoara, dar asta putem face si din Pensiunea Dracul nu?

Later Edit: http://www.princesspanzio.com/rom.html aici am stat in Praid cazati, pensiunea e destul de noua, camerele dotate modern si spatioase, noi am platit 120 ron / camera. Insa e cam mica, 20 locuri nu stiu daca sunt suficiente pentru familia mare mitsu

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Sep 11, 2009 4:24 pm

QUOTE (MIB @ Sep 11 2009, 09:44 AM) Eu zic de ep acum ca merg si pentru a scuti un plimbar de bani, cred ca da abwdan avansul pentru mine! ;0) Prietenii stiu de ce!
MIB, avansul tau mi l-a dat mie awbdan dar ideea e ca eu am taiat-o din tara dupa Poiana Zanelor si o nunta si acum sunt tot pe drumuri. Sper sa ma redresez in cateva zile, intre timp da-mi un PM cu datele tale de cont si iti pun banii in el. Scuze dar nu am avut timp sa ma ocup de problema asta (tot prietenii stiu de ce, au vazut si cata alergatura aiurea a fost la Poiana Zanelor ).

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Dum Sep 13, 2009 12:31 am

QUOTE (MIB @ Sep 11 2009, 10:44 AM) Dracula Danes este faina ca locatie; daca se gaseste si cineva sa spuna lucruri faine de facut pe acolo...
...

Si eu as vota tot pentru aceasta locatie. Cat despre lucruri de facut, se pare ca in grupul vesel mitsu.ro e suficient un muntisor pt. o scurta plimbare cu masinile/pe jos si in rest sa curga whisky-ul... deci eu unul nu m-as crampona de o eventuala lipsa a activitatilor recreative organizate, ca si-asa nu prea e timp.

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori