Poze Si Impresii De La Intalnirea De 2 Ani

Planificari, discutii si poze
Avatar utilizator
sondy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 25, 2008 11:03 pm

Mesaj de sondy » Mar Apr 14, 2009 2:43 pm

Chacha, te rog trimite si incoace adresa la ftp, abia astept sa il stresez putin cu pus si scos poze

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mar Apr 14, 2009 4:08 pm

si io ma bucur ca v-am cunoscut si chiar daca am ajuns pe ultima suta de metri tot e bine ca ne-am vazut...
Multumesc pe aceasta cale lui Andrei_RC care a mai calmat o discutie conflictuala intre mine si un domn politist. Si celorlalti din coloana care au vrut sa opreasca din spirit de solidaritate. S-a terminat totul cu bine, sa ne vedem sanatosi la urmatoarea intalnire...

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Mar Apr 14, 2009 5:04 pm

Cu placere. Sper sa nu mai ai ocazia sa ai de a face cu ei. Te rog spune-mi legea si art. trecute pe procesul verbal referitoare la obligativitatea de a detine 2 triunghiuri reflectorizante in masina.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mar Apr 14, 2009 6:58 pm

Ordonanţă de urgenţă nr. 69/2007
din 28/06/2007

pentru modificarea şi completarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 195/2002 privind circulaţia pe drumurile publice

art 4. Articolul 8 se modifică şi va avea următorul cuprins:
"Art. 8. - Pentru a fi conduse pe drumurile publice, fiecare autovehicul şi tramvai trebuie sa fie dotat cu trusă medicală de prim ajutor, două triunghiuri reflectorizante şi un stingător de incendiu, omologate."

Dar conform OUG 195/2002 la Art. 100. - (1) Constituie contravenţii şi se sancţionează cu amenda prevăzută ?n clasa a II-a de sancţiuni următoarele fapte săv?rşite de persoane fizice:
alin 13. conducerea unui autovehicul care nu este dotat cu trusă medicală, triunghiuri reflectorizante şi stingător pentru incendii, omologate.
(2) Amenda contravenţională prevăzută la alin. (1) se aplică şi conducătorului de autovehicul sau tramvai care săv?rşeşte o faptă pentru care se aplică 3 puncte de penalizare, conform art. 108 alin. (1) lit. .

Insa se poate incadra si aici daca prinzi un politist sau un coleg de forum bun
Art. 95. - alin. (3) din OUG 195/2002 Avertismentul se aplică ?n cazul ?n care prin ?ncălcarea normei rutiere nu se pune ?n pericol siguranţa circulaţiei.

PS: Trebuia sa ma fac militian, ce va rupeam la amenzi cu codul in fata

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Mar Apr 14, 2009 9:43 pm

Sugative?! Eu n`am bagat de seama

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Mar Apr 14, 2009 9:51 pm

Eu propun sa mai facem o intalnire pt ca eu nu am putut sa fiu sugativa in acest weekend.

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Mar Apr 14, 2009 10:10 pm

QUOTE (Andrei_RC @ Apr 14 2009, 09:51 PM) Eu propun sa mai facem o intalnire pt ca eu nu am putut sa fiu sugativa in acest weekend.
Eu am tot incercat dar dejaba

Avatar utilizator
Devik aka Alex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 04, 2008 2:49 am

Mesaj de Devik aka Alex » Mar Apr 14, 2009 10:21 pm

QUOTE (cix @ Apr 14 2009, 08:41 AM) Si eu si cu Devik aka Alex ne-am jucat un pic cu acul vitezometrului si cu un A8 care in cele din urma s-a ofticat si s-a dus. Nu am avut unde sa prindem mai mult de 190 .
Intalnirea, desi scurta pentru mine, a fost faina si ma bucur ca v-am cunoscut.

Era s8, cam 500 de caluti, pacat ca ne-am inteles ca cucu in gura ca eu tot pe rm sarat am mers )

Faina intalnirea, faini oamenii cu care am petrecut cat de cat din week-end.
De unde m-am despartit de cix m-am intalnit cu o skoda 1.9 tdi care imi dadea flash la 180 ) si l-am lasat in fata pana m-am plictisit de luneta care reflecta soarele si am dat top speed la 215 vreo 20 de km.

P.S. cand l-am vazut pe cix in spate ca se dadea la viteze dastea care imi plac mie, am zis ca sunt cel mai norocos, m-a uns pe suflet. Treceam sageata pe langa oricine, tractor-bicicleta-caruta-amg-s8

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mar Apr 14, 2009 11:18 pm

deci da, articolul ala e. asa scrie pe P/V. revenind la urmariri, m-am tot alergat cu un lancer tot negru pana la intrarea in Bucuresti. ceva cu hmk sau asa ceva la numar. ne-am mai flashuit, ne-am mai dat avarii asa de salut pe drum, pana cand a 1 km de bucuresti ne-am salutat cu 2 claxoane si ne-am despartit.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Apr 14, 2009 11:26 pm

HMR probabil.

E The Hammer de pe forum

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori