Fii SOFER CIVILIZAT

Planificari, discutii si poze
Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Noi 05, 2008 7:49 pm

www.Eu nu blochez intersectia.ro

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Lun Dec 08, 2008 8:14 pm

Eu sunt mai nou pe aici, ink nici nu mi-a venit masina....da' mai e destul de putin...OT:vreau sa salut intentia lui Andrei si a tuturor celorlalti care au continuat-o.Absolut admiral tot ce incercat ivoi sa faceti, dar tinand cont ca la o masina cel mai slab "angrenaj" se afla la volan nu veti putea schimba nimic...Baietii cu X5-uri tot pe linia de tramvai vor merge in timp ce noi vom fi injurati in continuare ca nu avansam cu nesimtire chiar daca "s-a pus" rosu . din pacate traim in Romania si cred k e f greu(aproape imposibil) sa schimbam,cu adevarat, ceva.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Joi Dec 11, 2008 8:28 pm

Dar merita sa incercam

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Vin Dec 12, 2008 8:50 am

Corect..... Mie mi se pare , ca incepe lumea sa se schimbe, incet asa.

Avatar utilizator
Andrei_Iasi
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 23, 2007 12:16 pm

Mesaj de Andrei_Iasi » Mar Dec 16, 2008 8:11 pm

sa stii ca nu patesti nimic daca incerci. eu spre ex am facut o pasiune din a-i jena pe cei care intra de aiurea in trafic (cand vor sa reintre de pe linia de tramvai(acolo unde este interzisa circulatia pe ea), cand fac a 3 saua 4 banda intr-o intersectie desi pe sens sunt doar 2 etc.). si uneori ma simt bine , alteori am parte de adrenalina (nu stii daca va intra sau nu in tine)

Avatar utilizator
mfdunhill
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iul 22, 2008 8:43 pm

Mesaj de mfdunhill » Mie Ian 14, 2009 11:26 am

QUOTE (Andrei_Iasi @ Dec 16 2008, 08:11 PM) sa stii ca nu patesti nimic daca incerci. eu spre ex am facut o pasiune din a-i jena pe cei care intra de aiurea in trafic (cand vor sa reintre de pe linia de tramvai(acolo unde este interzisa circulatia pe ea), cand fac a 3 saua 4 banda intr-o intersectie desi pe sens sunt doar 2 etc.). si uneori ma simt bine , alteori am parte de adrenalina (nu stii daca va intra sau nu in tine)

subscriu la ce spune Andrei. Deja sotia a uzat f mult manerul de pe plafon

Acum vb serios din pacate pe langa bun simt care cam lipseste exista si o lipsa la bibilica, sus. Adica sa vada mai departe de capota si sa judece situatia.


bafta

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mie Ian 14, 2009 2:08 pm

te-ai gasit, uita sa plece de la semafor...spune-mi, cat timp inatrzie? 5 sec? d-aia crezi tu ca sunt cozi la semafor, de ex cel de pe calea calarasi, cand ajungi la p-ta muncii. problema este ca sunt semafoarele sincronizate intr-un mod idiot nu ca intarzie unu 2-3 sec dar in fine, sa nu uiti, cand vezi ca cineva nu incepe sa accelereze usor cand e rosu dar urmeaza verdele, sa-l claxonezi, ce dracu', d-aia ajungi tu tarziu la munca etc !

referitor la : "Adica astia din a doua categorie, uita sa plece de la semafor cand se face verde sau asteapta sa se faca 50m intre el si masina din fata lui si apoi pleaca si el"


[quote name='cristibna' date='Oct 30 2008, 09:53 AM' post='20454']
Andrei , ca si constatare . Cand mergeam cu maisnuta lui frati-miu ( cand avea Lupo ) am fost injurat si claxonat cat nu am fost in viata mea. Cateva zile , la un moment dat , am mers cu un Land Cruiser si nu am primit niciun claxon . De ce ? Am observat , si nu cred ca sunt singurul , ca cei cu masini mai impozante nu sunt claxonati. Sau sunt foarte rar claxonati.
asa este !

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Ian 14, 2009 9:17 pm

Campania Bizoni in Bistrita (inclusiv o masina de politie e "stampilata" ):

http://www.bistriteanul.ro/articol.php?id=1231932434902

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Sâm Mar 14, 2009 7:40 pm

Ca tot s-a incalzit oarecum vremea, vreau sa va aduc in atentie fenomenul motociclistilor. Nu acei motociclisti care scot motorul efectiv la plimbare din placere si pasiune. Printre aceia ma numar si eu. Ma refer la "zmei". Astazi unu' cu o Honda CBR600 era sa-mi faca praf oglinda, eu stand la stop pe Magheru. Omu' a trecut pe linia de demarcatie dintre sensuri cu peste 100km/ora, pe ROSU !

Asta mi se pare inconstienta ! Si problema e ca pe langa moartea lui mai poate priva de libertate si pe alti participanti la trafic absolut nevinovati.

O alta hiba, a traficului urban, este modul de acordare a licentelor de circulatie pentru ciclomotoare. Chiar anul trecut un pusti, fara sa-l atinga cineva, a cazut de pe scooter chiar in fata mea. Norocul meu a fost ca mergeam incet si l-am putut eveita. Altfel il aveam pe constiinta. Asa ca aveti multa grija cand va aventurati prin Bucuresti

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Sâm Mar 14, 2009 9:01 pm

subscriu la problema scuteristilor
din cauza ca nu cred ca dau nici un fel de teste pentru a putea circula cu ele, foarte multi nu poarta casti de protectie si aproape toti depasesc pe dreapta.
motociclistii cu experienta atentioneaza cand trec printre masini prin accelerari in gol (imposibil sa nu-i auzi ), merg incet si daca le faci loc iti multumesc.
iarasi pe cei cu experinta ii vezi cu tot echipamentul de protectie si la 40 de grade plus.
shadow - si eu am avut acceasi problema cu scuteristul cazut in fata mea (din lipsa de experienta a alunecat pe o pata de nisip) si am avut si eu noroc ca am fost atent iar coltul a franat foarte bine.
deci...atentie la astia mici ca ei nu prea isi dau seama cu ce se manaca mersul pe roate.

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori