Intalnire de toamna

Planificari, discutii si poze
Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Sâm Aug 16, 2008 8:33 pm

Cand hotarati locul?(noua ne e indiferent,adica....mergem pe mana voastra :wink: )
Ar fi bine sa se stabileasca locatia din timp pt a putea face rezervari.(parerea mea)
Avand in vedere ca pe 7 sept particip la curse tot la Buzau sper sa am ce sa va povestesc.......

Avatar utilizator
dionut77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 03, 2008 3:50 pm

Mesaj de dionut77 » Mie Aug 20, 2008 1:47 pm

Dragi mei,

Revin cu noutati legate de intalnire. Se amana intalnirea cu o saptamana, adica ea va avea loc in zilele de (19, cine poate) 20 si 21 SEPTEMBRIE.

Am modificat si primul meu post din acest topic.

Aceasta modificare survine datorita faptului ca dorim sa fie o participare cat mai extinsa. Mai jos este lista persoanelor care au confirmat pana acum ( inclusiv ca sunt disponibili la noua data):

1. Dionut77 (2 pers)
2. Andrei_Iasi (2 pers)
3. Cristibna si Simi (4 pers)
4. Shultz_bz (2 pers)
5. Colegul meu de birou (2 pers).

Asteptam raspuns de la Robby si Coobra, daca le convine noua data. Eu sper ca nu vor fi probleme.

PS: Am vorbit si cu Erlo, e pe lista de aspetare
PPS: Propun ca locatia sa fie in zona Nehoiu-Siriu-Gura Teghii (dar urmeaza sa verific daca gasim locuri la pensiuni). Casa cu Tei e o locatie obisnuita ptr nunti si s-ar putea sa nu gasim loc (inca nu am verificat). Pana pe 1 Septembrie o sa aflam unde sunt locuri disponibile si cate.

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Mie Aug 20, 2008 8:49 pm

Pt noi e chiar mai bine .
Suntem de acord.

Avatar utilizator
ssanda
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:19 pm

Mesaj de ssanda » Joi Aug 21, 2008 4:37 pm

arunc si eu o intrebare: nu propun buzoienii si un traseu sau niste trasee? ptr k lumea in general in afara de vulcanii noroiosi nu cred sa cunoasca mai mult. bine, nu ma refer la montaniarzii adevarati care au batut orice munte de la noi cred k localnicii stiu cel mai bine ce merita vazut dak tot venim pana acolo. deci? propuneri? :-)

Avatar utilizator
dionut77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 03, 2008 3:50 pm

Mesaj de dionut77 » Joi Aug 21, 2008 5:30 pm

Locuri care merita vizitate in Jud. Buzau:

Vulcanii noroiosi;
Barajul Siriu (cu serpentinele asociate drumului, cascada Casoca ),
Zona Gura Teghii (Cascada Pruncea, Lacul fara fund - traseu montan);
Zona Magura (cu tabara de sculptura si Manastirea Ciolanu);
Zona Meledic (pesteri, lacuri, fenomenul focuri vii);
Sarata Munteoru (izvoare minerale, bai sarate);
Zona Chiojdu (vestigiile rupestre de la Alunis, muzeu Chihlimbarului de la Colti)

si altele.

Ce vom vizita si in ce ordine, depinde de toti cei care vor participa.

Iata si cateva linkuri cu informatii mai detaliate despre atractiile judetului:

Link 1

Link 2

Link 3

Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Joi Aug 21, 2008 8:18 pm

Scuze , am fost foarte ocupat cu munca, din pacate am ratat plecarea si in Delta, a itervenit ceva foarte grav si nu am mai plecat. In acest moment masinuta mea poate fi vazuta numai in Suceava unde voi mai sta cel putin 3 saptamani. Ma inscriu si eu pe lista si promit solemn ca vin macar pe 20 si 21 de 19 nu promit deoarece voi fi la Suceava. Ionut te rog sa mai treci 2persoane (si binenteles "jumatatile mele de buletin")si la rezervare sa se tina cont ca am nevoie de paturi si pentru copii.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Lun Aug 25, 2008 8:38 pm

Deci , avem propuneri de trasee , avem perioada, si avem si cateva confirmari . La noi , posibil sa fim mai multi de 4 .
Ionut, Maddy , unde mergem pana la urma ? la hotel ma refer. Ca tot voi o sa fiti si ghizii nostrii
Cristi

Avatar utilizator
dionut77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 03, 2008 3:50 pm

Mesaj de dionut77 » Mar Aug 26, 2008 1:32 pm

Salut, Cristi

Bine ai revenit.

Am vorbit deja la Varlaam si au camere disponibile. Astept sa primesc un email cu meniul restaurantului ca sa nu avem surprize la preturi si as dori sa fac deja rezervarile pentru a vea timp sa le si platim.

Ptr cazare camera dubla este 100RON/noapte. Alte optiuni pe site: AICI

Daca ma uit bine pe lista pana cum putem rezerva 3 camere duble (eu, Andrei_iasi, Robby) si o camera mai mare de 3 pers ptr Dan.

Astept sa-mi spuneti ce si cate camere doriti (Coobra, Cristibna, Schultz_bz,Siminica)

Inca mai asteptam inscrieri.

Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Mie Aug 27, 2008 4:03 pm

O sa ma multumesc cu o camera dubla si o sa mi aduc si o saltea. 180 un apartament mi se pare destul de exagerat. ramane in picioare participarea mea, salutari tuturor!

Avatar utilizator
krpower
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 03, 2007 12:33 pm

Mesaj de krpower » Mie Aug 27, 2008 4:24 pm

salut,
sunt si eu interesat...o camera dubla
krpower+1 sa inteleg ca a ramas pt 19-21 sept?

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori