Propunere de intalnire

Planificari, discutii si poze
Avatar utilizator
mihaela75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 2:51 pm

Mesaj de mihaela75 » Vin Iul 25, 2008 12:02 am

QUOTE (awbdan)Eu sunt un pic mai nationalist.
Un problem : cum Dumnezeu ne intelegem cu vecinii ????
doi problem : ideea e foarte originala, as vrea sa cred ca s ar strange in Bulgaria mai multi oameni decat in Romania dar nu prea cred , si pana atunci nu ma inscriu pe lista
trei problem : haideti sa ne cunoastem mai intai intre noi si apoi sa i cunoastem si pe vecini - pai daca se fura ptr moldova mitsu' poate mergem si acolo, se cheama ca si au facut si ei forum , nu?
patru problem : chiar asa ei de ce nu vin in Romania ???

- eu am petrecut o saptamana intre ei si vreau sa spun ca vorbesc engleza si pe alocuri romana, daca nu ... ne-om intelegem prin semne . Ce pot sa zic e ca am fost foarte placut surprinsa de atitudinea lor...
- eu zic ca nu e foarte important cati ne ducem, desi ar fi minunat sa fim si noi multi, dar e interesant sa mai vezi si ce si cum fac altii
- poate data viitoare vin ei in Ro

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Vin Iul 25, 2008 10:30 am

Sunt de acord cu Mihaela . Adica mergem la ei , cati 'om fi , vedem si socializam cu alti oameni , si poate data viitoare vin ei aici. De pierdut nu cred ca se pierde mai mult de cativa litri de benzina si cateva ore .

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Vin Iul 25, 2008 5:35 pm

Am stat un pic departe de forum si vad ca a evoluat intr-un stil pur romanesc.
Nu am avansat nici o data pentru intalnire. E doar o discutie de principiu.
Nu v-am intrebat de ce ar trebui sa vina ei, cati ardei iuti si borcane cu muraturi sa aduca, de ce suntem noi mai destepti ca ei si tre' sa vina ei, ce ati face voi in bulgaria, etc.
Vreau sa stiu daca ar fi dispus cineva sa mearga acolo pentru a incerca sa organizez o intalnire comuna.
Intre timp la ei pe forum a aparut sectiunea " Mitsubishi Interanational" unde se scrie mult mai serios decat la loi la English corner.
Daca sunteti interesati sa scrieti vreun post acolo sa imi spuneti ca sa va creez un user.
Ar veni cineva in cazul unei "intalniri balcanice"?
http://www.mitsubishibg.com/forum/index ... topic=6814

Avatar utilizator
erlo
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 27, 2007 11:06 am

Mesaj de erlo » Dum Aug 03, 2008 5:11 pm

Subscriu la remarcile lui Andrei_RC ...

Ceea ce se vede din imaginile de la intalnirea celor din Bulgaria pare (din pacate) un deziderat indepartat pentru noi. :-(

Toate locurile au frumusetile lor. Bulgaria nu este cu nimic mai prejos dpdv peisagistic. Trecand cu multi ani in urma prin Veliko Tirnovo, mi-am dorit sa revin, ceea ce am si facut in toamna, intr-un weekend, cand intreband-o pe a mea consoarta unde vrea sa ne bem cafeaua, iar ea a lasat la latitudinea mea aceasta optiune, ne-am urcat in masina si am baut cafeaua in acest oras de o frumusete aparte. :-D (apropo, sunt doar cca 100 km de la Ruse pana la Veliko Tarnovo)
Fiindca vorbele pot parea superflue, va dau un link spre niste poze facute la Veliko Tirnovo.

Veliko Tarnovo

(to be continued)

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Vin Aug 08, 2008 11:25 pm

Oare sa se intilneasca mai des pentru ca la ei drumurile nu trec prin localitati asa cum se intimpla pe la noi? Sau pentru ca sint foarte bune, ceea ce pe la noi nu se intimpla? Sau pentru ca strabati toata tara de la nord la sud in 4 ore daca esti ceva mai harnic si nu intr-o juma de zi ca la noi?

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori