Runda a-III-a : DELTA DUNARII

Planificari, discutii si poze
Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Mar Iul 15, 2008 4:05 pm

Draga domnule ERLO, in numele celor ce au fost pe transfagarasan iti multumim pentru organizarea micii noastre escapade si te rugam cu aceasta ocazie sa ne ajuti in continuare ocupandu te si de aceasta data de acele detalii care fac o intanlire sa aiba sare si piper ( cazare, masa, transport etc) sper ca nu cerem prea mult de la dumneavoastra, va multumim anticipat!!!! Cu respect !!!

Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Mar Iul 15, 2008 5:53 pm

Am dat cateva telefoane si vestile sunt destul de ingrijoratoare, locuri putine( chiar foarte putine ) , preturi destul de piperate. Cred ca e cazul sa ne miscam un pic mai repede.http://www.latraian.ro/ 150 ron de persoana pe noapte incluse 2 mese ( adica pensiune completa ).perioada 22-23-24 nu mai au locuri !!!!!15-16-17 mai au aproximativ 30 de locuri.
Eu sunt pentru 15-16-17. Pe 22-23 nu prea se poate.

Avatar utilizator
carbonn
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 15, 2008 12:34 am

Mesaj de carbonn » Mie Iul 16, 2008 1:55 am

am si eu o idee sper sa fiti de acord cu ea, sa merge cu , corturile atunci ar fi o experienta foarte tare.

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Mie Iul 16, 2008 7:20 am

Poate nu ar fi rau sa luam in calcul si Gura Portitei. Ai posibilitatea sa alegi intre mare si delta. Locatia e de vis. Pana acum 5, 6 ani era salbaticie insa in ultimul timp s-a schimbat foarte mult si a ajuns sa fie frecventata de oameni cu fite. Aruncati o privire pe link-ul de mai jos.
http://www.guraportitei.ro/galerie.html
Masinile raman intr-un satuc de unde te imbarci pe un bac/vaporas sau daca vrei senzatii alegi sa mergi cu barca cu motor.
O sa incerc in cursul zilei sa aflu mai multe informatii si sa le postez.

Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Mie Iul 16, 2008 10:29 am

la preturile care le am gasit pe net , subscriu la ideea " CORTUL ".Nici gura portitei nu ma lasa indiferent.

Avatar utilizator
ssanda
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:19 pm

Mesaj de ssanda » Joi Iul 17, 2008 12:18 pm

Eu as zice k mergem si noi, doar k mie nu-mi surade ideea cu cortul :-D iar perioada care imi convine ptr k mai sunt in concediu ink e 15-16-17.08. Despre Gura portitei aud numai de bine de ani de zile. Alte lucruri pe care iarasi le-am auzit de la altii ar fi k in delta cel mai fain e in septembrie-octombrie, asa k poate ne mai gandim...

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Joi Iul 17, 2008 5:24 pm

La Gura Portitei cel mai fain ar fi cu cortul . Daca se merge cu cortul , o sa-mi fac timp si ma prezint si eu , alaturi de trupa .
In octombrie va fi foarte frig noaptea sa mergem cu cortul... . In prima jumatate din septembrie e inca ok , adica putem sa facem o baie in mare , si plaja , si chiar sa nu trebuiasca sa dormim cu treining si plapumi pe noi in corturi

Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Joi Iul 17, 2008 5:57 pm

Ramane stabilit - 15-16-17
Locatie Gura portitei
Cine vrea la pensiune e ok
Lista :
1 cristibna( semafor si pisi vin ???)
2 ssanda
3 sfinxul
4 andrei (mr administrator )- doua persoane Andrei???

Alta locatie pentru cei care vreti sa mergem cu, corturile :-D (scuze ptr cacofonie), deoarece potrivit http://www.guraportitei.ro/norme.html este interzisa camparea !!!!!!!!!!!!!!!!!
asa ca trebuie sa ne hotaram daca vom alege corturile pentru alt loc...

care mai vreti?????

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Joi Iul 17, 2008 6:20 pm

QUOTE (awbdan)Ramane stabilit - 15-16-17
Locatie Gura portitei
Cine vrea la pensiune e ok si cine vine la cort e tot ok. ideea e sa punem corturile cat mai aproape de pensiune
Ma tem ca in perioada 15-16-17 August nu am cum sa merg. Pentru mine ar fi fost OK in 22-23-24.
Din pacate, nu ai cum sa amplasezi corturi langa pensiune. Nu iti dau voie pentru ca tot terenul de pe acolo e proprietatea unei singure persoane. Acum 3, 4 ani cand am fost acolo, am vazut corturi doar pe o fasie de nisip la malul marii undeva indreapta golfului ingradit cu stabilopozi. In plus, cazare nu prea ai sanse sa gasesti. Am inteles ca toate locurile (inlusiv cele la casute de lemn) sunt ocupate pana la sfarsitul sezonului (informatie primita de la un coleg care era interesat sa mearga si el cateva zile pe acolo).

Avatar utilizator
ssanda
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:19 pm

Mesaj de ssanda » Joi Iul 17, 2008 7:49 pm

QUOTE (awbdan)Ramane stabilit - 15-16-17
Locatie Gura portitei
Cine vrea la pensiune e ok
Lista :
1 cristibna( semafor si pisi vin ???)
2 ssanda
3 sfinxul
4 andrei (mr administrator )- doua persoane Andrei???

Pai, Dane, sper k ma pui cu tot cu Robbycar, k eu fara el nu vin

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori