Intrebari,birfe,cancan Despre Intilnirea De Primavara 2015

Planificari, discutii si poze
Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Vin Apr 03, 2015 1:12 pm

Au crescut juniorii....de aia vrem apartamente.Vorbeste cu Radu,el stie tot despre locatie.
Si vezi poate lipsesti si de data asta,nu de alta dar mai esti si dator cu ceunul ala te alerg prin toata Moldova.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Lun Apr 06, 2015 12:47 am

Salut .

In vila nu exista apartamente.

In cazul in care copiii dorm cu parintii in camera dubla nu se percepe nimic in plus.

Pretul este de 120 RON camera cu mic dejun inclus( doua mic dejun inclus)

Patul suplimentar este 20lei.

Legat de cina festiva. Pretul este de 50 de lei de persoana. Copii nu sunt obligati sa manance meniul de la cina festiva. Pot manca orice din lista de meniu.

Avatar utilizator
M_T
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 05, 2011 3:58 pm

Mesaj de M_T » Sâm Apr 18, 2015 8:04 pm

aaaaahhhhh, nu mai am rabdare!!!!! sa vina naiba 1 mai mai repede....

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Sâm Apr 18, 2015 8:10 pm

Vine...vine...tu pregateste solutia antitartru,aia galbuie la 5 litri.

Avatar utilizator
M_T
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 05, 2011 3:58 pm

Mesaj de M_T » Mar Apr 21, 2015 8:30 am

lol, e pregatita deja, numai ca acum daca am vazut bine e rosie; trebuie sa ma documentez inca in privinta celei galbui

Avatar utilizator
vasilec69
EVO I
Mesaje: 4
Membru din: Mar Apr 17, 2012 1:05 pm

Mesaj de vasilec69 » Mar Apr 21, 2015 10:32 pm

Eu cred.ca pot suporta si rosu.....sa fie rece si suficient.

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Vin Apr 24, 2015 3:05 pm

pentru ca 1 mai se apropie cu rapiditate... stabilim un fel de program sau incercam sa spunem aici cam ce am vrea sa facem in aceasta scurta perioada?
ex:
sa vizitam vulcanii noroiosi ..
sa stam la pensiune sa ne relaxam si sa vorbim ..
sa jucam tenis..
nu de alta dar ca sa fim toti multumiti:D

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Vin Apr 24, 2015 9:20 pm

Vulcanii... ca vulcanii... Drumul pana acolo face toti banii. Doar sa nu ploua cu 3-4 zile inainte. Daca aveti de gand sa vedeti "live" bolboroseala luati-va la purtator galosi/cizme pt nomoale. Nu glumesc cu incaltari dedicate pt noroaie.

Pe drumul catre vulcani... daca aveti de gand sa opriti sa admirati/whatever sa nu va puie draq sa iesiti de pe asfalt si sa lasati masina "in voie". Asta doar daca aveti trolii/?ufe si chef de "smardoiala" cu nomolul. Marginea drumului poate parea ideala pt o poza cu iarba, dealuri, cer, toate in acelasci "click" dar pamantul de langa asfalt e fix noroiul de care am zis mai sus, doar ca e acoperit cu ceva iarba.

La vulcani exista o camera de supraveghere ce "numara" turistii asa ca luati-va belet. Biletul e in-out deci cine intra in parc tre' sa si iasa.

Pt "poznaci": luati-va filtrele de polarizare pt efecte maxime.

Daca aveti timp si chef un drum pana la Siriu nu-i timp pierdut. Acolo ar fi si cateva locuri unde se pot face poze de grup.

De evitat 203G Sarata-Leiculesti - trebuie garda mare, eu cu Outy m-am intors din drum. Pt Cristi4x4 e cam plictisitor.
Pe directia cealalta 100H Vernesti-Valea Salciilor-Tislau n-am fost, dar am inteles ca-i ok (omul are Matiz si circula p-acolo)

Atentie totala intre Vernsti si Berca!!! Pot fi radare in cascada, primul la vedere restul in boscheti. Daca mergeti in coloana prin zona nu sariti unii peste altii in intersectii ca se oparesc "bae?ii". Iarasi atentie la trecerile peste calea ferata ca stau "bae?ii" la PPC (Poate Pica Ceva).

La plecare musai sa mergeti la Plescoi pt aprovizionare "cârno??reasc?". Merita. Pt treaba asta cine poate si are, sa-si care lada frigo sa nu riste alterarea bunatatilor.

Nu cumparati vinoase/tuicoase/odioase de pe marginea drumului chiar daca va arde chiulasa. Pt aprovizionare lichida vorbiti cu cei de la pensiune.

Nu accept contraziceri la ce am debitat in postul acesta. Cine indrazneste sa ridice vreo problema, il provoc la o feteasca neagra de Pietroase (la al 2-lea pahar m-am refugiat la perna).

Distractie placuta, care cine poate sa bage si pt mine un platou picant.

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Vin Apr 24, 2015 9:46 pm

Fix de asta aveam nevoie...de stiri de la fata locului cu si despre namol.Dar de data voi fi cuminte,voi veni cu noul cazan achizitionat de curind(trebuie sa imi respect promisiunea) si asta e echipat cu niste rahaturi de anvelope de asfalt....deci voi fi foarte prieten cu asfaltul.

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Sâm Apr 25, 2015 12:18 am

eu unul sunt din zona pot confirma faza cu namolul dar loc de poze de grup e in alta parte pe ruta Vernesti ciolanu-siriu
daca se vrea a se vedea focurile vii ...drumul este greut ... eu am ajuns acolo cu laguna mea daar e o portiune destul de zbuciumata(drum pietruit, daca ploua destul de urat)
pentru carnati daca vreti eu iau de la un nene parca cu 30/kg sunt ca la carte! de asemenea pot confirma faptul cu berca cu politia dar stiu locul de panda si vom fi regulamentari!
de asemenea pentru vin pot arunca ceva intrebari sa luati vin facut 100% natural(fiind din zona ma aprovizionez si eu de la oameni de ani de zile)
drumul spre vulcani e cam denivelat dar asfaltat si cu un 50-60 km/ora nici cel mai "low" nu are probleme.
tocmai deaia am zis sa vorbim nu de alta dar judetul nu este tocmai unul turistic si drumurile nu sunt toate din cele mai bune..eu unul prefer sa fac 10 km in plus dar sa fie bun ca`n palma decat sa o iau pe offroad.
recomand:
-pentru cei ce vin de la bucuresti sa nu faca prostia sa faca pe E85 (la costesti) stanga spre Monteoru (drumul e rau) recomand sa vina pe ploiesti-merei stanga monteoru sau sa se duca e 85 pana la buzau-centura(nu virati in SPATARU dreapta spre oras)-merei-dreapta monteoru (ocol de maxim 20 km).
-pentru cei ce vin de la IASI atentie control ROVIGNETA la intrarea in Buzau la podul de la Maracineni camere fixe plus adesea radar .
- de asemenea atentie la localitatea MEREI fix unde se vireaza spre monteoru mai sta radarul (o intersectie cu 2-3 vulcanizari si o terasa cu o parcare generoasa)

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori