Informatii Utile Pentru Intalnirea De La Moeciu 2014

Planificari, discutii si poze
Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Vin Apr 25, 2014 10:53 pm

Ingaduiti-mi sa incep sa va ofer informatii utile:

La gazde, la Moeciu se poate plati doar cash, nu merge sa platiti cu card-ul.

Ramanand putine zile pana la eveniment, am rugamintea la voi sa mergeti precaut,sa nu faceti cunostiinta cu baietii de la rutiera sau vre-un incident in trafic.

Incepand cu 30 aprilie, radarele pe DN1 dar si spre munte or sa fie "fara numar".Conduceti prudent, fara viteaza prea mare ca doar ne intalnim sa ne distram si sa ne cunoastem. In 4 zile avem toate sansele sa ne cunoastem.


Am atasat preturile care sunt la mancare la noi la pensiune.

Nu avem ora de stingere. Chiar daca veniti la 9, 10 seara o sa gasiti sa mancati o ciorba calda.

AVETI GRIJA LA DRUMUL DE LA BRAN LA MOECIU DE SUS. SE LUCREAZA PENTRU A PUNE GAZE SI SUNT PORTIUNI DECOPERTATE. SA MERGETI INCET.

PLATA PENTRU INTALNIRE SE VA FACE DOAR CU CASH.

VA ROG SA VA ADUCETI HAINE MAI GROASE.

CUM AJUNGETI LA PENSIUNE?

DACA VENITI DINSPRE CAMPULUNG LA UN MOMENT DAT O SA VEDETI UN INDICATOR CU MOECIU DE SUS PE PARTEA DREAPTA.

DACA VENITI DINSPRE BRAN LA UN MOMENT DAT O SA VEDETI UN INDICATOR SPRE MOECIU DE SUS PE PARTEA STANGA.

Dupa ce ati facut fie dreapta fie stanga catre Moeciu de Sus o sa va indreptati catre pensiune.

Mai intai TRECETI DE CHEILE GRADISTEI, le lasati pe partea dreapta mai mergeti cativa km si o sa ajungeti la un pod unde se va face o bifurcatie, una la stanga alta spre dreapta. O LUATI LA DREAPTA. Si dupa 300 de metri o sa vedeti masinile japoneze in curte.

Inainte de podul cu bifurcatia la dreapta, ca sa va fie mai usor sa il recunoasteti, pe partea stanga o sa vedeti niste magazine alimentare.

Nr meu de telefon 0740 920 489
Fişiere ataşate

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]


Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mar Apr 29, 2014 7:18 pm

Informatii utile pentru cei care vin la intalnirea de la Moeciu:

La gazde, la Moeciu se poate plati doar cash, nu merge sa platiti cu card-ul. Pensiunea se numeste VRAJA MUNTELUI 2 SI 3.

Ramanand putine zile pana la eveniment, am rugamintea la voi sa mergeti precaut,sa nu faceti cunostiinta cu baietii de la rutiera sau vre-un incident in trafic.

Incepand cu 30 aprilie, radarele pe DN1 dar si spre munte or sa fie "fara numar".Conduceti prudent, fara viteaza prea mare ca doar ne intalnim sa ne distram si sa ne cunoastem. In 4 zile avem toate sansele sa ne cunoastem.

Nu avem ora de stingere. Chiar daca veniti la 9, 10 seara o sa gasiti sa mancati o ciorba calda.

AVETI GRIJA LA DRUMUL DE LA BRAN LA MOECIU DE SUS. SE LUCREAZA PENTRU A PUNE GAZE SI SUNT PORTIUNI DECOPERTATE. SA MERGETI INCET.

PLATA PENTRU INTALNIRE SE VA FACE DOAR CU CASH.

VA ROG SA VA ADUCETI HAINE MAI GROASE.

CUM AJUNGETI LA PENSIUNE?

DACA VENITI DINSPRE CAMPULUNG LA UN MOMENT DAT O SA VEDETI UN INDICATOR CU MOECIU DE SUS PE PARTEA DREAPTA.

DACA VENITI DINSPRE BRAN LA UN MOMENT DAT O SA VEDETI UN INDICATOR SPRE MOECIU DE SUS PE PARTEA STANGA.

Dupa ce ati facut fie dreapta fie stanga catre Moeciu de Sus o sa va indreptati catre pensiune.

Mai intai TRECETI DE CHEILE GRADISTEI, le lasati pe partea dreapta mai mergeti cativa km si o sa ajungeti la un pod unde se va face o bifurcatie, una la stanga alta spre dreapta. O LUATI LA DREAPTA. Si dupa 300 de metri o sa vedeti masinile japoneze in curte.

Inainte de podul cu bifurcatia unde voi o sa faceti dreapta, ca sa va fie mai usor sa il recunoasteti, pe partea stanga o sa vedeti niste magazine alimentare. Parca la unu din magazine se vindea si niste butelii.

Nr meu de telefon 0740 920 489

Cand ajungeti comunicati nick name-ul vostru de pe forum.

Sa aduceti, cei care aveti table, pentru a face un campionat de table.

Miercuri cateva masini or sa plece spre Moeciu. Comunicati intre voi, poate plecati impreuna.

Vic* si theredexecutioner or sa vina impreuna pe 2 mai. Cine mai doreste sa ia legatura cu cei doi , poate mergeti in coloana.

bobbyzyp a zis ca vine cu statia CB pe traseul Cheia-Sacele-Brasov-Paraul Rece-Bran-Moeciu si propune un canal de comunicatie...

DRUM BUN SI FARA RADARE!!!

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Mie Apr 30, 2014 7:22 am

ceva informatii pt drum - gen blocaje, lucrari...

Astia zic c-ar fi ok http://www.trafficguide.ro/ , ceva ceata la Predeal si cam atat.

Dar... e sursa "nationala" si ultima data cand m-am ghidat dupa ei am consumat 35 de minute in 4 km (portiunea de drum era verde).

Mai sunt si alte surse?

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mie Apr 30, 2014 7:39 am

Drum bun colegilor care or sa vina la intalnirea de la Moeciu.

In cazul in care doriti sa ne faceti o vizita la noi la pensiune in una din cele 4 zile va asteptam cu drag.

vremea live de la Moeciu: FRUMOS

http://jurnalul.ro/webcam/cheile-gradistei-433.html


Avatar utilizator
bobbyzyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 22, 2011 9:59 am

Mesaj de bobbyzyp » Mie Apr 30, 2014 3:34 pm

salut ,dragi colegi.....despre comunicarea pe CB:in general ,eu merg pe canalul 22 ,dar acolo este multa "cocalareala" si "abureala" ...in afara de controale de trafic ,radare, alte echipaje ,nu prea sunt chestii interesante...pe canalul 16 ,in general ,comunica off-roaderii , de aceea ma gandeam sa incercam sa comunicam pe canalul 20...(vedeti ca 9 si 19 sunt canale de urgenta....) ..cand plec din Cheia de la "Antene" ,il sun pe colegu razvan aka @inbv poate ne jontam cumva pe traseu ,si dau si un apel pe statie pe canalul 20...daca ma aude cineva sa raspunda ...o sa initiez apelul in jurul orei 10.00-11.00....daca nu raspundeti pe 20 ,apelez pe canalul 22 ,la gramada cu toti TIR-istii....va salut si sa ne vedem sanatosi......cu stima.......bobby z
PS :misto vremea ,sper sa ne tina asa!

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori