Intalnire in vara - traseu Transfagarasan!!!

Planificari, discutii si poze
Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristinasfg
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 09, 2007 3:55 pm

Mesaj de cristinasfg » Lun Mai 12, 2008 10:04 pm

Salutare tuturor.

Pentru cei care vor sa mai facem o intalnire in vara urmand un traseu frumos sugerez sa urcam Transfagarasanul. Este un traseu superb si poate putem stabili un weekend in acest scop. Ei bine, ce ziceti? Are you guys for it????
Daca reusim sa ne hotaram din timp vom avea si sanse bune pentru a gasi cazare pentru cei interesati. Trebuie sa ne documentam bine cu totii!!!
Asteptam sugestii de la cat mai multi dintre voi si speram ca de data asta vom reusi sa venim in numar mult mai mare, deoarece pe site suntem multi!!!
Noi suntem nerabdatori pentru ca oricum aveam de gand sa facem acest traseu in vara!!!
Numai bine.
Cris & Cris

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Mai 12, 2008 10:29 pm

Si eu il aveam planificat la vara dar prin iulie si din pacate cred ca eu voi veni din sens invers :-( venind dinspre Bistrita. Oricum sunt curios daca se reuseste intalnirea si in ce perioada, poate reusesc sa vin si eu cu voi daca am ceva treaba prin sud atunci 9sau imi caut treaba atunci :-D pe la Bucuresti).

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Lun Mai 12, 2008 10:53 pm

URAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
In sfarsit vad si eu o initiativa.
Bravo!
Nici bine nu s-a terminat cealalta intalnire ca eu deja o doream pe urmatoarea.
Traseul e super.Sunt de acord.Un singur lucru doresc:sa nu se suprapuna cu plecarea mea la mare care e cam de pe 26 iulie si pana pe vreo 5 august.In rest.........unde se fac inscrierile?

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Mar Mai 13, 2008 9:12 am

L-au asfaltat intre timp?......auzisem ca e jale mare soseaua.....

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Mai 13, 2008 9:25 am

Eu am fost asta-toamna acolo. Traseul Fagaras-Balea Lac e ok. Balea Lac - Vidraru e jale. Am fost cu Ford Mondeo care avea suspensia moale. Cu suspensia de la Lancer cred ca o sa mi se mestece guma singura in gura . Voi cum doriti, sa mergem doua zile. Eu de fiecare data cand am fost am urcat dimineata si pana seara a fost gata cu tot cu un gratar.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Mai 13, 2008 12:25 pm

E frumos traseul pe transfagarasan , dar chiar ar fi interesant cum mai este asfaltul pe partea cu Vidraru. Sper ca de data asta sa ajung si eu si sa-l mai scot si pe Kamikaze la drum ( asta e numele mitsu-ului meu ). O sa fac in asa fel ca in acel w-e sa nu merg pe litoral .
Asteptam lista de inscrieri
Cristi

Avatar utilizator
VooN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 21, 2008 6:00 pm

Mesaj de VooN » Mar Mai 13, 2008 2:38 pm

Pai propuneti o data

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Mar Mai 13, 2008 7:40 pm

Totusi.....care e perioada?
Si......unde se fac inscrierile?

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Vin Mai 16, 2008 9:44 am

E o idee foaaarte buna. Mitsu meu ar fi la a 3-a calatorie pe transfagarasan.....dar as mai face inca 10. E un traseu superb. Stabiliti niste date aproximative si eu fac tot posibilul sa fiu acolo.
Apropo de cazare daca mergem dinspre Curtea de Arges spre Sibiu/Fagaras in partea asta gasim o suta de mii de pensiuni toate super dragute.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Vin Mai 16, 2008 10:09 am

Ideea imi surade dar nu stiu daca o sa am timp. As fi interesat si de drumul Transalpina care este cea mai inalta din tara urcand pana la 2145. Drumul ese afla intre Sebes si Novaci. DN67C...... mda, in timp ce scriam acest post m-am mai documentat. si nu cred ca e cazul. Poate cu Pajero sau cu Outlander, L200 cred ca ar fi ok, dar nu pt colt si lancer
http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=15773

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori